Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Věci veřejné

Pracovněprávní spor byl podruhé odročen

Spor Město vs. Podolský (část 3.)

ilustr. obr. spravedlnost

Pracovněprávní spor sezimoústecké radnice s bývalým tajemníkem Petrem Podolským kvůli náhradě škody za pět let starou pokutu 900 tisíc korun byl včera opět odročen.

Na programu byl výslech jediného svědka, a to Miroslava Smetany, bývalého vedoucího odboru správy města a současného ředitele stejnojmenné příspěvkové organizace.

Soud by měl určit, zda byl Petr Podolský zodpovědný za chybně stanovenou cenu tepla v roce 2000. Obhajoba Petra Podolského se snaží prokázat, že dle organizačního řádu cenu stanovoval a zodpovídal za ní právě odbor správy města, řízený Miroslavem Smetanou a místostarostou Ladislavem Táborským.

Radnice se snaží prokázat, že Petr Podolský jako vedoucí organicaze ručil za vše, co se na úřadě dělo, tedy i za cenu tepla. Město trvá na slyšení svědka Pavla Pekárka, který včera k soudu nepřišel. Důvodem jeho nepřítomnosti byl fakt, že nedostal od soudu předvolání. Soud proto musel být odročen.

Podle vyjádření Pavla Pekárka mu dva dny před soudem telefonicky volal pouze advokát radnice Pavel Šonka, což není po formální stránce dostatečné. "Očekávám takovou formu písemné pozvánky, která by zároveň sloužila jako omluvenka mé nepřítomnosti pro zaměstnavatele," dodal Pavel Pekárek.

Předchozí reportáže:
Spor Město vs. Podolský (část 1.)
Spor Město vs. Podolský (část 2.)

Redakce - 22.02.2005

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama