Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Zajímá nás co si myslíte
reklama
reklama
Věci veřejné

Zastupitelé obdrželi rezignační dopis.

Starosta Beneš rezignoval

Bedřich Beneš rezignoval na funkci starosty města Sezimovo Ústí.

Učinil tak formou rezignačního dopisu, v němž místostarostovi Pavlu Samcovi a ostatním zastupitelům oznámil, že se rozhodl odstoupit ze zdravotních důvodů k 31.1.2010.

Místostarosta Samec dopis přečetl na konci zasedání zastupitelstva. Zastupitelé poté Benešovu rezignaci usnesením přijali. Starosta Beneš nebyl na zasedání přítomen.

Od února až do zvolení nového starosty, stejně jako v době starostovy nepřítomnosti, přebírá ze zákona pravomoci starosty první místostarosta.

Redakce - 19.01.2010
1. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 20.01.2010 ve 08:18:50 hod.

Ze zdravotních důvodů? On měl pan starosta Beneš nějaké zdravotní potíže?

2. Čtenář příspěvků zapsáno: 20.01.2010 ve 12:50:28 hod.

Pevně doufám, že po letošních komunálních volbách tam nebude opět nějaká provizorní osoba, bydlící kdesi a s jakýmsi provizorním úvazkem, napřed čtvrtinovým a nyní polovičním a místní raritou - dvou místostarostů! K tomu ale bude třeba, aby i ti, co se pyšně nadouvají u piva, že je politika nezajímá, aby se před vhozením volebního lístku pořádně zamysleli !

3. -bl- zapsáno: 20.01.2010 ve 13:23:08 hod.

Jen aby v tom nebyl zase nějaký tyjátr pro lidi ..! Volby na krku,ta komedie s přespolním starostou by se odesákům nemusela vyplatit.Mne by zajímalo,jestli tady je vůbec nějaká relevantní organizace ODS,s předsedou,či jak se nazývají,schůzováním se zápisy ze schůzí a tak.Nebo jestli je to jen jakýsi virtuální spolek,který se sejde jen před volbami,aby se podělili o funkce.Zvolení v Sezimáku mají zatím vždy skoro jisté,protože s hloupostí nás druhých se počítá jako s faktem ...

4. Čtenář příspěvků zapsáno: 20.01.2010 ve 15:18:54 hod.

Je zvláštní, že se zde hned objeví příspěvek formulovaný proti ODS, která tady v S.Ú. snad ani nemá organizaci a pokud ano, tak její členové stojí za prdlajs. Přitom v MZ jsou volení zástupci ODS a ČSSD v koalici a většinu zajišťuje jeden hlas za Sportovce. Mě jde v komunálních volbách především o to, abych se trefil do správných kandidátů bez ohledu na jejich politickou příslušnost.protože zde v obci programy té velké politiky asi moc neplatí. Zde se řeší trochu jiné a především konkrétní případy. Bohužel v těch posledních volbách, přestože jsem nevolil stranu, ale jak píši osoby, tak jsem se moc netrefil! Zjišťuji. že je to těžko řešitelný problém. A přestože nepatřím ani do té střední třídy, jsem spíše níž, tak na př. současná velká politika soc.demokracie je z mého pohledu tento stát likvidující!

5. Pavel zapsáno: 21.01.2010 ve 18:17:40 hod.

Zástěrka zdravotnhoí stavu měla zakrýt jeho hulváctví, arogantnost, nenávist a zlobu. Pevně věřím, že se po volbách nebudeme po osmi letech za starostu stydět.

6. -bl- zapsáno: 22.01.2010 ve 10:28:01 hod.

Já souhlasím se Čtenářem příspěvků. I já bych rád volil osobnosti.Jenže já z těch všech kandidátů,co jich bylo skoro nikoho neznám.A to jsem v Sezimáku už přes padesát let.Ptám se - co je to lidi? Kde se vzali? Popravdě : z celého zastupitelstva znám osobně jediného člověka. U jednoho jsem znal jeho tátu,s tím jsme byli léta dobří kamarádi.Bohužel už zemřel.Toho jeho syna neznám,a pokud ano,pak jako ještě dítě.Z mých někdejších kamarádů (60.70.80.léta) nekandiduje nikdo.Koho volit? Jak vybrat schopného člověka...? Ptám se : věděl někdo před posledními volbami,že pan Beneš a) bydlí jinde než v Sezimáku? b) věděl někdo,že bude dělat starostu jen jako vedlejšák? Já to nikde nečetl,neslyšel ... V tom pádě to byl podvod na voličích..! Proto jsem se ptal,je-li tady relevantní buňka ODS,když si lídra musí vypůjčit z Tábora.Zřejmě ne.Na listině ODS jsou lidi takzvaně bezpartijní,tedy pouze získaní do počtu.Podobně i v ČSSD.Asi i jinde.O členství v politických stranách zřejmě zájem není.A já se tomu nedivím.Normální,námezdně pracující člověk přece jen tak nevstoupí do nějaké strany.Proč by to dělal ...?

7. Pavel zapsáno: 25.01.2010 ve 10:43:24 hod.

Vážení, nebuďte přílišnými optimisty. Starosta Beneš nebyl diktátor, který si dělal co chce. Pokud jste někdy byli na zastupitelstvu, tak jste mohli sledovat, jak jeho parta pro jeho nápady vždy hlasovala jako jeden muž.To , že jim občas lhal a tato skupina chytráků ho neprokoukla a ani se nesnažila si jeho leckdy bludy ověřit, svědčí jenom o tom, že tito lidé nemají na radnici co dělat. Jeho názor, že na lidi nemůže koukat byl podporován všemy zástupci ODS, ČSSD, Vocílkovou partou a sportovcem Vavruškou.To že lidé bez přemýšlení volí v komunální politice strany a spolky potom dává možnost, že se do politiky dostanou tito lidé. Jedinou šancí je, nevolit žádnou stranu, ale vybrat lidi podle schopností a morálních hodnot , bez ohledu na stranickou příslušnost. Ale to by bylo moc přemýšlení. Patří nám to.

8. Jinřich zapsáno: 03.02.2010 ve 18:02:37 hod.

Druhé volební období a na řadě čtvrtý starosta. Dost dobrý, né? Ti to tam asi vedou!

9. Jiří Vodička zapsáno: 05.03.2010 ve 23:41:08 hod.

Jsem až z Krnova, v Sezimově Ústí jsem v životě nebyl, a na tyto stránky jsem zabloudil víceméně náhodou. Neznám žádného představitele města, a to ani podle jména. Přesto mi všichni a všechno připadá důvěrně známé. Jako bych byl na stránkách našeho města. Nebo Zábřehu, či Blovic. Všude se objevuje stejný syndrom. Arogance UFOnů. (UFO= uvolněný funkcionář obce). Když byl v roce 2003 uveden do života všech obcí ČR, a tím potažmo celé země, největší legislativní zmetek komunální politiky, zvaný "Reforma veřejné správy" (já říkám DEFORMA) , byla specielně starostům svěřena kumulovaná moc, která z nich udělala místní cary. Nelze se pak divit, že mnohým z nich se zvolením do funkce automaticky zvětšila mozková kapacita o 130%. (Neplatí to samozřejmě na všechny starosty, procento takto postižených je nicméně vysoké.) Sotva znatelný posun se už ale přece projevuje. "Rezignace" vašeho cara, je zatím jedna z prvních vlaštovek. Než se ale občané naučí volat své UFOny k odpovědnosti, než začnou pružněji konat soudy a než se stane právo a spravedlnost v této zemi vynahatelným, uteče ještě mnoho vody. Smutné je i to, že často rolují stále stejná jména. Nevím co je zač je pan Vocílka, ale ze stránek vím, že už byl jednou starosta. V celé dlouhé řadě měst, i u nás v Krnově, je to úplně stejné. V dlouhé řadě měst starostoví neznají ani zákon o obcích, který by měl být jejich biblí. Nejenže ho neznají, ale sázím 100:1, že ho nikdy ani nečetli. Ale rozhodují podle něho. Udivilo mě, že bývalý starosta neměl trvalý pobyt ve vašem městě (nebo jsem tomu špatně rozuměl?). To je nepřípustné. Pokud je tomu skutečně tak, byl starostou nezákonně a všechno co rozhodl, by mohlo být zpochybnitelné. Ale už jsem se rozvykládal dost. Zase někdy příště. Posílám pozdrav z Krnova. J.V.

10. jana zapsáno: 06.03.2010 ve 09:31:26 hod.

Zdravotní důvody?Nenechte se vysmát.Z důvěrných informací vím,že je za tím něco víc...i on se přidal ke kopání tunelů...

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama