Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
O serveru

Sezimovo Ústí online má vlastní vyhledávací nástroj

Jak používat vyhledávání

Vyhledávací robot prohledává texty všech článků na serveru

Server Sezimovo Ústí online je vybaven vlastní výkonnýmm vyhledávacím robotem, který vám může ušetřit mnoho času při hledání požadované informace. Vyhledávací robot prohledává nadpisy, upoutávky, anotace a text všech aktivních článků, které jsou na serveru.

Jak vyhledávání používat?

Do vyhledávacího pole zadejte jedno nebo více slov oddělených mezerou, u kterých předpokládáte, že by se mohly v článku vyskytovat. Neznáte-li přesný pád slova, použijte jeho část. Vyhledávání ignoruje velikost písmen. Pište česky s háčky a čárkami!

Výskyty slov v hlavním textu se zvýrazní podtržením. Zvýrazněný je vždy pouze první výskyt daného slova, ale článek může těchto slov obsahovat více. Pokud je hledané slovo mimo hlavní text, např. v anotaci, není co zvýrazňovat a robot o tom vypíše zprávu.

Příklady:
zadáte vyhledávání: tábor
najde články, kde je výskyt slova: tábor, Tábor, táborský, Táborský


zadáte vyhledávání: zřícenina hrádek tábor
najde články, kde je výskyt všech uvedených slov v libovolném pořadí


zadáte vyhledávání: kozí hrádek tábor
najde články, kde je výskyt všech uvedených slov v libovolném pořadí, např.: "Kozí hrádek u Tábora", "V okolí Tábora je hrádek zvaný Kozí", ale také třeba "Táborský pan učitel Hrádek měl na zahrádce kozí chlívek"

Redakce - 06.11.2004
1. Josef Měchura zapsáno: 13.11.2004 ve 19:22:14 hod.

Ještě nějak stále nechápu to vyhledávání. Pokud dám vyhledam tábor, tak mi to najde strašnou spoustu věcí, ale jak z toho mam vědět, co je ta správná? Děkuji za brzkou odpověď, jelikož potřebuji nalézt, kde se tábor nachází, děkuji

2. Martin Klíma zapsáno: 14.11.2004 ve 00:50:08 hod.

Vyhledávač hledá v lokální databázi článků, takže najde výskyty slov v jednotlivých příspěvcích. Pokud hledáte, kde leží měto Tábor, nepoužívejte vyhledávač v Sezimově Ústí, ale použijte například: mapy.atlas.cz nebo www.tabor.cz. Pokud se vám to nechte hledat, je to cca 80 km jižně od Prahy a 60 km severně od Českých Budějovic na silnici E55.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama