Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor
reklama
reklama
Věci veřejné

MFDnes se věnuje podezření z padělání peněz

Politikovi se vymstil vtip s tisícikorunami

Sezimovo Ústí - Zastupitele ze Sezimova Ústí Martina Klímu vyslýchají policisté. Vtip, kterým demonstroval plýtvání obecních peněz, jej tak může dovést až před soud. Je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu padělání peněz.

„Na veřejném zasedání zastupitelů v Sezimově Ústí vytáhnul z kapsy tisícikoruny, zřejmě zhotovené na fotokopírce, a rozložil je po zemi. Přihlížejícím lidem tak ukazoval, že oprava chodníků v Dukelské ulici byla předražená a lidi šlapou po tisících,“ popsal událost zastupitel Milan Vlček.

Klíma včera potvrdil, že už vypovídal před policisty a výslechu byli přítomni i specialisté na padělané bankovky z Českých Budějovic.

Zastupitele vyslýchali policisté


„Vysvětlil jsem jim, že pro demonstraci jsem použil prezentační kartičky s jednostranným vyobrazením tisícikorun. Byly tudíž se skutečnými bankovkami nezaměnitelné.“ Klíma chtěl, aby si lidé uvědomili, jak sezimovoústecká radnice utrácela peníze před volbami.

„Chodníky byly předražené a město je nemělo platit z vlastních peněz, ale z dotace. Tehdejší vedení města si postavilo pomník za sedm milionů korun,“ vysvětluje své chování zastupitel. Nečekal však, že by se našel anonym, který podá trestní oznámení.

Výslechu se už podrobil i starosta Bedřich Beneš. Policisté ho navštívili jako svědka v kanceláři. „Policie mě požádala, abych se o tom s nikým nebavil a neovlivňoval další vývoj vyšetřování,“ uvedl starosta.

Klíma je přesvědčen, že stejnou metodu by použil znovu. Policistům přitom vůbec nemá za zlé, že věc na základě udání prošetřují. „Anonym udal, že mám velmi kvalitní padělky, které by se mohly dostat do oběhu. Tak ať se o tom, jestli to je pravda, policisté přesvědčí,“ míní Klíma. Pokud by se však jeho vina prokázala, může ho vtip přijít na dva až patnáct let vězení.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Datum: 07.02.2007
Autor: JANA ČERNOCHOVÁ
Zdroj: Mladá fronta DNES
Strana: 01

Redakce - 07.02.2007
1. čtenářka zapsáno: 07.02.2007 ve 18:57:28 hod.

Občan Anonym má opravdu špatný, respektive zlobou zakalený zrak...

2. Barrby zapsáno: 07.02.2007 ve 19:31:00 hod.

Myslíte, že je to absurdní? Vůbec ne! Ti, kdo viděli film "Vrtěti psem" dobře vědí o co tu jde. Je to jednoduchý politický princip - Jak zajistíme, aby se naši spoluobčané, daňoví poplatníci a voliči náhodou nezačali opravdu zajímat o to, že jim zbůhdarma rozhazujeme jejich peníze? No jednoduše! Vytvoříme uměle aféru jinde - nejlépe zažalujeme toho, kdo na toto závažné pochybení poukázal! V tom lepším případě se nám ho povede zdiskreditovat a když ne, pozornost lidí se aspoň přesune jinam a to, že jsme lidem prošustrovali jejich 7 000 000,- Kč nějak vyšumí ...
Nápadně to také připomíná staré komunistické: "Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán!" (Já doufám, že už jsme přece jenom dál a že nebude. Už taky proto, že přesně ony inkriminované "bankovky" si můžete stáhnout i vy a to přímo od ČNB (http://www.cnb.cz/cz/platidla/bankovky/) - podá onen anonym trestní oznámení i na ČNB? :o) )
Ale abychom to nezamluvili, vyzývám tedy tímto všechny, kdo ze sebe nechtějí nechat dělat hlupáky - Nezapomeňme na původní a zásadní otázku, kterou se někdo ze zřejmých důvodů snaží ignorovat: "Proč se zcela zbytečně prošustrovalo 7 000 000,- Kč z městského rozpočtu místo aby se čerpaly z dotace?" a klaďme ji těm, kdo to mají na svědomí tak dlouho, dokud to nevysvětlí. Za tyto peníze se přece ve městě dalo pořídit ledaco ...

3. čtenář zapsáno: 07.02.2007 ve 20:56:13 hod.

To je přeci jednoduché, pan Klíma jako předseda kontrolního výboru MZ k tomu má veškeré zákonné možnosti a snad i povinosti a jistě zde výsledky svého šetření zveřejní. To mohl udělat hned a mohl si odpustit divadlo s tisícikorunami.

4. Martin Klíma zapsáno: 07.02.2007 ve 23:57:39 hod.

Dobrý den, divadlo jsem si sice odpustit mohl, ale ochudil bych toto město o důležité informace a navíc jsem v té době ještě předsedou výboru nebyl. Dovolím si vás opravit v pravomocech kontrolního výboru. Kontrola veřejných zakázek, ceny a způsobu financování akce je zcela mimo pravomoc kontrolního výboru, pokud mu to zastupitelstvo nezadá jako úkol. Veřejné zakázky se řídí zákonem a jsou mimo samostatnou působnost obce, kterou se může KV kontrolovat. Plýtváním peněz a nešetrným hospodařením se může zabývat pouze finanční výbor. Děkuji za podnět.

5. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 08.02.2007 ve 09:53:01 hod.

Koukal jsem se na stránky ČNB a pokud byly k demonstraci použity obrázky z jejich webu, nevím v čem je potíž. Vždyť nesou označení SPECIMEN.

6. čtenář z Tábora zapsáno: 09.02.2007 ve 09:29:44 hod.

Velmi kladně hodnotím Vaše chování pane Klíma. Bylo by třeba více takových i v městě Tábor se mrhaní penězi totiž zatím nikdo nezabývá a před volbami a nejen před nimi se to jistě "rychlými" výběrovými akcemi jen hemžilo. Držím Vám palce.

7. To čtenář zapsáno: 09.02.2007 ve 17:10:23 hod.

Škoda , že pan Klíma nebyl tak aktivní když jeho kamarádi rozkrádali tepelné hospodářství ve městě. Město dodnes ručí za úvěry soukromých firem v desítkách milionů a jejich zisky platíme v drahém teple.
Jak to, že Zelení magoři dovolují , v nových domech na Nechybě komíny na kamna ? Proč tyto nové domy nejsou připojovány na dálkové teplo jak sliboval Energoivest ?
Na M. KLímovi je znát, že už ho nemá v péči MUDr Pícha , tento opravdu kvalitní psychiatr mu chybí a východní medicína a Budha jeho chorý mozek nevyléčí. Může to taky ještě zkusit s islámem ten mu ješte v sortimentu chybí.

8. nepravidelný čtenář zapsáno: 10.02.2007 ve 18:18:42 hod.

Ač pana Klímu nemusím, tak mu držím v tomto případě palce. Doufám, že byly k uvedené demonstraci použity skutečně jen jednostranné obrázky bankovek a potom si myslím, že anonym ze zastupitelstva, který na něj podal oznámení nebude ve své nenávisti uspokojen!
To že byla předraženost celé akce takto demonstrativně předvedena bylo jedině dobře, hodně obyvatel S.Ú. se totiž o dění ve městě vůbec nezajímá!!! (Také k jejich škodě!)

9. To nep.čt. zapsáno: 11.02.2007 ve 15:19:18 hod.

Souhlas , ještě by bylo vynikající kdyby se tu objevil taky konkrétní materiál o Dukelské a v čem spočívá ono předražení a nejen plané kecy bez důkazů. Pan Klíma jako zastupitel je má k dispozici, tak ať je zveřejní, každý si to rád přečte. Je možné, že kdyby tu zakázku na Dukelskou dostala paní Klímová, bylo by to za polovic ? Se zakázkami pro město a svého manžela tehdy vedoucího kultury se přeci namakla dost.

10. jiný čtenář zapsáno: 11.02.2007 ve 17:25:57 hod.

Také by mne zajímala fakta o předražení.Tak do toho, pane Klímo!Když kritiku, tak adresnou a konstruktivní, s doporučením na případnou nápravu.Jak lépe byste to udělal Vy?

11. klíma je jen velká huba !!!! zapsáno: 11.02.2007 ve 20:37:13 hod.

Jsem na to taky zvědavej jak to bylo, jestli se snad bojíte do toho jít navostro, tak proč jste tam lez do toho zastoupytelstva ?? To ste se nechal zvolit předsedou kontrolního výboru jen proto abiste sy tady tahal tryko, nebo měl nějakou stofku navíc do šrajtofle ??? . Vono už to pak není tak jednoduchí to řádně rozmazat a nést za to nějakou zodpovědnost že jo ???

12. pro To čtenář zapsáno: 12.02.2007 ve 13:53:51 hod.

Kdyby nové vedení radnice (které nastoupilo po panu Schneiderovi) nezrušilo energetický regulativ, který tu byl, musely se nové domy na Nechybě připojovat na centrální teplo. V té době, když radnice rušila regulativ tu Strana zelených nebyla a tudíž ani nemohla zasáhnout.

O tom, jak také může být legálně drahé teplo se račte přesvědčit v Táboře. Pro vás to ale bude asi problém, vy si totiž nevidíte ani na špičku nosu.

13. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 12.02.2007 ve 13:56:22 hod.

Příspěvek 12 je můj, zapomněl jsem se podepsat.

A autorovi příspěvku "klíma je jen velká huba!!!!" doporučuji návrat na základní školu, aby si osvěžil pravopis. Je s podivem, že někdo může nasekat tolik chyb v tak krátkém příspěvku. To mám ostatně hodně vypovídá o jeho velice nízké inteligenci.

14. Tzv. REGULATIV zapsáno: 12.02.2007 ve 14:37:10 hod.

Tak zvaný energetický regulativ , musel být zrušen jako nezákonný. Je přípustné vytápět bytové domy jakýmkoliv způsobem , který splňuje zákonné předpisy. Město ani nikdo jiný nemůže nařídit povinnost připojit se na CZT. Připojování nových odběratelů je pouze obchodní záležitostí distributora tepla. Připojit RD se mu nevyplatí když si spočte investiční náklady a roční odběr tepla RD. Vzhledem k obchodní politice ( okrádání odběratelů chybnům měřením ) a problémům s distribucí i fakturováním se odpojilo od CZT mnoho RD v tzv. Americe.

15. David Jaroš zapsáno: 12.02.2007 ve 15:39:31 hod.

Martine, bude hodně důležité, jak posoudí znalec otázku "peněz" ala § 140 odst. 1 (předpokládám, že podezření je podle tohoto odstavce). Jinak k tomu existuje i dost komentářů a judikatury, Váš právní zástupce jistě bude vědět kam sáhnout. Předpokládám, že obvinění ještě sděleno nebylo a asi by ani být sděleno nebylo. Osobně bych bývalé zastupitelstvo (tedy většinovou část) nejraději naložil do vlaku směr Vladivostok a pak nákladní lodí přes Ohnivou zemi na Kubu (ať ten výlet ala Melbourne 1956 stojí za to). Na závěr perlička: v roce 1990 v Rumunsku použili neplatné bankovky (pravda s velkým obsahem bavlny) na výrobu toaletního papíru a výhřevných briket :)

16. To D.J. zapsáno: 12.02.2007 ve 16:45:11 hod.

Nejsi ty právní poradče poněkud dezorientován ? Na Kubu a na Rus se snad posílají komunisti s kterýma teď pečou i Zelení v Sezimáku. Pan KLíma nemá rád pravici a nezávislé, menšinová koalice KDU - ČSL , KSČM a Zelení v Sezimáku to je opravdu rarita !! Otázkou je, zda tady Klíma vystupuje oficiálně za Zelené, nebo jen za sebe soukromě. Zatím se zde z ostatních zelených zastupitelů k jeho názorům nikdo nepřidal.

17. To Tzv. REGULATIV zapsáno: 13.02.2007 ve 07:28:36 hod.

To o tom připojování nových rodinných domů máte pravdu. Asi by se to nevyplatilo. A o tom okrádání odběratelů - zajisté máte dostatek důkazů, že? Tak je předložte. Zatím akorát umíte plivat špínu, ale nikomu jste ještě nic nedokázali.

Jan - pravidelný čtenář

18. David Jaroš zapsáno: 13.02.2007 ve 08:41:32 hod.

> To D.J.: Vážený anonyme, za prvé si netykáme a za druhé: je mi jedno jak se kdo nazývá a kam se nálepkuje - důležité je co a jak dělá. Takže na Kubu by, dle mého názoru, zasloužili "nejstatečnější" napříč celým spektrem politickým. Postavit svou existenci na politice takového města (a zřejmě obecně) může jen člověk s menšími než průměrnými schopnostmi se slušně živit. Politiku za slušnou práci nepovažuji. Tak to tolik neprožívejte :)

19. pro anonyma zapsáno: 13.02.2007 ve 09:38:47 hod.

Komunistické metody včetně diskreditace politických protivníků používá v Sezimáku zejména ODS.Tak o co ti jde, anonyme.

20. XYZ zapsáno: 13.02.2007 ve 17:52:29 hod.

Trestně stíhaný a taky odsouzený byl JUDR Koudelka za to, že si nechával poplatky od občanů pro vlastní potřebu a toto konal několik let . Mlčky tomu přihlíželi i ostaní pracovníci městského úřadu kteří si jaksi nevšimli , že nějaké penízky mízí . Pokud vím jedním z jeho spoluúředníků byl i Magistr Raška nynější zastupitel za Zelené. Poskytnout soukromé firmě 15 milionový úvěr , na 1 % úrok se splátkami na 35 let , je taky docela dobrá investice města že. O ručení města za úvěry Energoinvestu ve výši desítek milionů nemluvě. Pokud těmto faktům říkáte diskreditace politických protivníků ....

21. Martin Klíma zapsáno: 13.02.2007 ve 23:13:34 hod.

Pane Vlčku, již jsem na tento váš mnohokrát opakovaný příběh v minulosti reagoval. Osobní pochybení JUDr. Koudelky je selháním jednotlivce a nelze s ním spojovat jeho podřízené či další zaměstnance MěÚ, jejichž práce je poctivá a kvalitní. Vaše obraty jsou stejné, jako bych psal, že můžete za to, že "někdo" u vás ve sklepě při melouchu černým odběrem elektřiny okrádal sousedy. Stejně tak vám znovu připomínám, že JUDr. Koudelka se s poškozenými vyrovnal v mimosoudním vyrovnání. Stejně tak vám znovu připomínám, že vaše trestní oznámení na půjčku soukromé firmě podrobně řešila policie a případ odložila, protože nebyl spáchán trestný čin. Dobře víte, že z těch vámi proklínaných půjčených milionů máme dnes prospěch všichni, včetně vás, a splátky z těchto milionů tvoří příjmovou stránku městského rozpočtu, stejně jako miliony z tepla.
Vaše "fakta" jsou vyčpělé, přibarvované příběhy bez nových argumentů, které kromě vaší zlosti a neochotě přijmout jiná stanoviska soudu či policie, o ničem jiném nevypovídají. Přestaňte se schovávat, napište to pořádně, shrňte argumenty, okolnosti, připravte článek, podepište se a já ho zde otisknu.

22. ahoj zapsáno: 09.03.2007 ve 15:48:23 hod.

Pro Jana - pravidelného čtenáře :
peskujete autora příspěvku "Klíma je jen velká huba" za jeho špatnou češtinu - nějak jste asi nepochopil pokus o vtip :-)
Ale sám jste ihned vyprodukoval chybu.

23. Vojta zapsáno: 10.03.2007 ve 15:32:39 hod.

Tak jsem opět po delší době zabrousil na místní stránky a jsem trochu nemile překvapen, že se tu také rozmáhá podobné malicherné zabývání se pravopisem a překlepy a vulgární afektované napadání, podobně jako v diskuzích pod "politickými" zprávami na centrum.cz, seznam.cz...

Jinak bych dodal poznámku o těch komunistech v Sezimově Ústí: Komunisti jsou pakáž, to nemůže nikdo popřít. Zároveň jsme ale všichni lidi a každý jsme jiný. I mezi komunisty se kupodivu naleznou slušní a pracovití lidé. KSČM v sezimově ústí u mne má alespoň nějaký ten respekt, protože se snaží jednat konstruktivně, čestně a nestydí se za to co je. Naproti tomu místní ODS, "Nové" tváře apod. se neustále ukazují jako banda nečestných lidí, mnozí z nich jsou přeběhlí komouši z minulého režimu a opravdu jsem vždy velmi překvapen, jak se jim daří získávat stále tolik hlasů ve volbách, když všichni vidí, jak na každém kroku něco vyvedou.

Na konec bych jen dodal, jak mne velmi zaráží váš přístup k těmto diskuzím. Jistěže internet nám dává možnost vyjádřit se anonymně, ale přeci jen, když tu někdo uráží, ohazuje jiné špínou, mává tu nějakými psychiatry, aby doložil něčí duševní poruchy, tak by měl mít alespoň tolik odvahy, aby napsal alespoň své jméno.
Chápu, že nenapíšete svůj e-mail, protože v dnešní době vám každé napsání adresy může přihrát stovky spamů, ale se vší vážností - kdo se nedokáže pravdivě podepsat pod svůj názor a schovává se za mnohdy několik nicků, je ZBABĚLEC a měl by se STYDĚT.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama