Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Názory

Petr Podolský odkrývá bilanci finančních machinací

O kolik milionů občané přišli?

Petr Podolský
Celková bilance: 78 milionů Kč ve prospěch města

Týdeník Táborsko ve svém vydání dne 19.10.2005 otiskl článek „Soud s Podolským definitivně skončil“, ve kterém starosta Miroslav Vocílka spolu s Milanem Vlčkem informují občany našeho města o desetimilionových ztrátách a finančních machinacích na městském úřadě v letech 1991-2002. K takovým soudům je ospravedlňuje jejich neovladatelná touha po pomstě za každou cenu, bez ohledu na výsledky vynesených rozsudků nezávislých soudů. Nejsou samozřejmě sami, takto se chová v současném zastupitelstvu a ve vedení městského úřadu ještě řada dalších.

Pro objektivní hodnocení minulých let předkládám bilanční tabulku přínosů a škod, které vznikly za doby starostování Jaroslava Schneidera a na kterých jsem se podílel i já jako tajemník městského úřadu a spolu s námi i místostarostové a vedoucí odborů.

Bilance finančních machinací

Zdroje/investiční akce 79 půdních vestaveb 195 bytů teplofikace Celkem
Nevratné dotace ze státního rozpočtu 17 200 59 840 4 000 81 040
Pokuty, penála a škody 0 165 2 000 2 165
Výsledek 17 200 59 675 2 000 78 875
Údaje jsou uvedeny v tisících Kč.

V těchto letech bylo vybudováno, kromě řady jiných investičních akcí, celkem 274 bytů na jejichž výstavbu získalo město desítky milionů nevratných dotací ze státního rozpočtu, část nevratných prostředků byla i od České energetické agentury na rekonstrukce tepelného hospodářství města. Uvedená čísla jsou orientační, protože jsou závislá na mojí paměti. Avšak uvedené údaje dostatečně charakterizují danou dobu a nabízejí poněkud jiný pohled na uváděná fakta. I když výše různých pokut a škod přesahuje 2 miliony, akce s těmito pokutami spojené přinesly do města dotace v celkové výši přes 81 milionů korun. Hospodářský výsledek našich „finančních machinací“ přestavuje téměř 78 milionů Kč ve prospěch Města Sezimova Ústí.

Každý občan žijící v našem městě v letech 1990 – 2005 může oba články i přínosy obou starostů vzájemně konfrontovat a udělat si vlastní názor. Za dvanáct let starostování Jaroslava Schneidera se nemusí nikdo, kdo nese odpovědnost za činnosti úřadu, stydět. Já osobně takové pocity nemám, jsem velmi rád, že jsem se mohl těchto prací a pozitivních změn v našem městě osobně a aktivně zúčastnit.

Touto malou poznámkou k uvedenému článku v Týdeníku Táborsko srovnávám dva významy stejného slovního obratu o „desítkách milionů“. Je věcí každého čtenáře, kam se ve svých úvahách nakonec dopracuje.

Petr Podolský,
tajemník městského úřadu Sezimovo Ústí
v letech 1991-2002

Redakce - 08.11.2005
1. Pavel zapsáno: 11.11.2005 ve 12:33:27 hod.

Je dobře, pane Podolský, že jste uvedl výše uvedený článek. Člověk si pak líp uvědomí, kolik peněz jste za svého působení na radnici sehnali ze státního rozpočtu. Současné vedení za 3 roky působení sehnalo peníze akorát na chodníky před Astrou. Což o to, dlažba je pěkná, ale z té sochy si dělají blázny ve všech novinách a ve středu už i v pořadu Nikdo není dokonalý. To se radnice moc nevyznamenala.

2. Josef zapsáno: 15.11.2005 ve 23:56:20 hod.

Tento článek předkládá jasné a ověřitelné hodnoty. O to smutnější je pohled na zoufalé kroky současné neschopné garnitury. Naštěstí jsou nad námi mlýny, které melou sice pomalu, ale spravedlivě. Snad budou takoví i voliči v roce 2006.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama