Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Svobodné informační médium
reklama
reklama
Kulturní program

Pokladničky sbírky pro Káju jsou i v Sezimově Ústí

10. Velikonoce s Jesusem

V pondělí 17. března 2014 zapečetila na půdě Městského úřadu v Sezimově Ústí pokladničky na sbírku pro Káju tajemnice úřadu Ing. Miroslava Svitáková. Od tohoto dne je můžete najít také v našem městě, a to v Kavárně a cukrárně u Josefa na náměstí Tomáše Bati a ve Vítkovecké ulici ve Vinotéce Dagmar Kolářové.

Jubilejní 10. ročník benefiční akce Velikonoce s Jesusem bude pomáhat Karlu Strouhalovi z Choustníka se středně těžkou sluchovou vadou. Sbírka začala v pondělí 17. března a potrvá do poloviny května.

Čtrnáctiletý Kája žil s bratrem u svého dědy a navštěvoval praktickou školu v Táboře. Před rokem ale dědeček zemřel a kluky úřady poslaly do diagnostického ústavu. Následně skončili v Dětském domově v Radeníně. Odtud si je po ročním sbližování vzala učitelka Mona Drábková se svým manželem Ondřejem. Původně si sourozence brala jen občas a nepočítala, že by si je nechala delší čas. To se nakonec změnilo, přestože sama má své čtyři děti.

Kája v současnosti používá jednoduchá sluchadla zaměřená spíše na komunikaci mezi dvěma lidmi. Když mluví více lidí, jeho schopnost rozumět je minimální. Ve škole či partě přátel je to pro něj těžké. Cílem letošní sbírky je vybrat peníze na kvalitnější sluchadla, která Kájovi zpřehlední komunikaci v různě hlučných prostředích. Sluchadla stojí kolem 40 tisíc. Vybere-li se více, koupily by se ještě další kompenzační pomůcky, aby mohl vést plnohodnotný život.

Sbírka potrvá do 18. května. Lidé mohou přispívat pomocí DMS (DMS KAJA) v hodnotě 30 Kč zaslanou na číslo 87 777, příspěvkem na transparentní účet 2900212569/2010 nebo do pokladniček rozmístěných v Táboře, Plané nad Lužnicí, Sezimově Ústí a v Praze.

Benefiční koncert v táborském Mileniu bude tradičně o velikonoční neděli, tedy 20. dubna, kde vystoupí kapely Tábor Superstar band se smyčcovým orchestrem, taneční skupinou CODA a hosty Sandonia Jazz, Za sluncem, Purple Eye a Pavlača. Loni pomáhalo sdružení a dárci Veronice Hroncové. Za výtěžek 110 260 korun jí rodiče pořídili elektrický vozík.

Více informací na stránkách FEST 2004.

Luděk Kovařík
spolek FEST 2004

Redakce - 01.04.2014

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama