Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Zajímá nás co si myslíte
reklama
reklama
Věci veřejné

15 zastupitelů ze 6 stran vydalo společné stanovisko

Společné prohlášení zastupitelů Sezimova Ústí

Vážení občané, my, níže jmenovaní zastupitelé šesti politických stran Město pro všechny, ČSSD, Zelená pro město, Nové tváře, KSČM a Sportovci 2006, vydáváme toto společné prohlášení, jako reakci na probíhající dezinformační kampaň Bedřicha Beneše a Milana Vlčka z ODS.

Rádi bychom uvedli na pravou míru především zásadní lži o ceně tepla, které vám byly adresovány do poštovních schránek.

Není pravda, že zastupitelé odpustili firmě Energoinvest 21 milionů Kč. Na základě doporučení nezávislého auditora jsme doplnili smlouvu dodatkem, který vyřešil formální rozdíl mezi smlouvou a 8 let oboustranně respektovanou praxí. Město nikdy, a to ani za působení starosty Beneše, nefakturovalo Energoinvestu za služby, které po vzájemné dohodě nevykonávalo. Práce, která nebyla ve shodě obou stran vykonávána, nemohla být ani zaplacena. Proto nikdy žádná pohledávka nevznikla a nikomu ve městě nemůže oněch 21 milionů chybět.

Zastupitelé tuto skutečnost velmi zodpovědně ověřovali. Napříč všemi politickými stranami pak došlo ke shodě, že městu nikdo 21 milionů nedluží. Milan Vlček, který se tématu tepla celých 10 let intenzivně věnoval, po zralé úvaze svým hlasování tuto shodu potvrdil. Bedřich Beneš celých 7 let nic nenamítal, stav akceptoval a schvaloval. Během celého roku 2010 se účasti na zasedání zastupitelstva vyhýbal a i na tomto hlasování chyběl.

Není pravda, že každá domácnost zaplatí 5000 Kč. Z výše uvedeného vyplývá, že není co platit. Kdyby tato poplašná zpráva byla pravdivá, Bedřich Beneš by se jistě za 7 let působení v radě města, v dozorčí radě Energoinvestu a 3 let ve funkci starosty pokusil domácnosti ochránit. On i Milan Vlček však během celého funkčního období mlčeli. Je to důkazem, že tato „hrozba“ vznikla účelově až v rámci volebního strašení obyvatel města.

Dovolujeme si poukázat na skutečnost, že cena tepla se po roce 2012 nebude navyšovat o leasingové splátky, protože leasingová smlouva v uvedeném roce skončí.

Vážení občané, všechny uvedené informace včetně veškerých smluv mezi městem a firmou Energoinvest jsou veřejně přístupné a můžete si tak jejich správnost ověřit. Bývalý starosta Bedřich Beneš se za své předvolební lži a pomlouvání jiných kandidátů veřejně omlouval již v roce 2006. Nyní opakuje stejnou chybu.

Společná výzva členům a kandidátům ODS
My, zastupitelé šesti politických stran se důrazně distancujeme od pomlouvačné kampaně ODS i všech anonymních předvolebních letáků. Zároveň tímto otevřeným dopisem vyzýváme členy a kandidáty ODS, pro které je používání lží a pomluv nepřijatelné a které podobné praktiky morálně a eticky poškozují, aby se k našemu společnému prohlášení připojili.

Děkujeme vám za čas a pochopení při čtení tohoto prohlášení.

V Sezimově Ústí 10.10.2010.

Mgr. Ing. Doležal Martin (Zelená pro město), Dostál Ladislav (ČSSD), Mgr. Hojsáková Hana (Město pro všechny), RNDr. Kadlčík Vojtěch (Město pro všechny), Klíma Martin (Zelená pro město), Králík Josef (KSČM), Ing. Kupsa Zdeněk (ČSSD), Mgr. Peroutka Petr (Město pro všechny), Mgr. Raška Jiří (Zelená pro město), Ryzka Jiří (KSČM), Samec Pavel (ČSSD), Svatková Ludmila (Město pro všechny), Ing. Vavruška Jiří (Sportovci 2006), Vocílka Miroslav (Nové tváře), MUDr. Wofek Ivo (Město pro všechny)


Článek obsahuje přílohu spolecne_prohlaseni_2010.pdf
Redakce - 11.10.2010
1. Pavel zapsáno: 11.10.2010 ve 14:48:04 hod.

Tak nevím, po přečtení těchto řádků mám divný pocit. Podepsali ho, mimo jiné Samec, Vocílka a Ing. Vavruška. Asi tito pánové nevědí co činí. Díky Vavruškovi byl přece zvolen na radnici právě Beneš a Vavruška není přece takový vůl, aby to zapoměl. Ale asi má krátkou paměť. Samec podepíše i rozsudek vlastní smrti, aby se udržel na radnici a Vocílka ten za to nemůže. Prý se pro něho připravuje pelech na radnici, tak jako se pro něho vymyslela funkce druhého místostarosty. No ono je lepší žvanit, než dělat něco užitečného za normální mzdu, jako ostatní lidé.

2. Rišelijé zapsáno: 11.10.2010 ve 23:58:29 hod.

Máte ideální příležitost dosáhnout změny. Zavřete na chvíli oči a přemýšlejte-vždy dojdete k tomu, že se pod tímto prohlášením nachází dost těch, kteří to nějak podporovali. A není to jenom o teple, je to také o "farmě sociálního demokrata", je to o tom jak se politické subjekty posledních osm let chovaly, co v kterém okamžiku podpořily a co jim bylo nakonec lhostejné a nechaly to jenom tak běžet-snad to samo vyhnije. Změňte stav k lepšímu, zvolte si ze 126 kandidátů 21 lidí, kterým důvěřujete. Křížkujte pouze konkrétního kandidáta, ale dejte si při tom pozor ať jich náhodou v zápalu nadšení nezaškrtnete 22-v tom případě jste zahodili všechno čím disponujete, váš hlasovací lístek bude neplatný. Když tuto variantu volby z jakéhokoliv důvodu vzdáte, najděte si alespoň nějakou politickou stranu, která vám co nejméně vadí a mimo ní zakřížkujte alespoň ty, které znáte a dávají vám jakousi naději, že by to mohlo být alespoň o maličký kousek lepší. V tomto případě si prosím uvědomte, že váš hlas bude pozitivní pouze u toho kandidáta, kterého jste označili, u zakřížkované strany na pořadí na kandidátce nic nezměníte. připravíte ji však o konkrétní počet hlasů a tím snížíte její šanci na lepší výsledek. Nebojte se volit podle vlastního přesvědčení, máte takovou jedinečnou šanci jenom jedenkrát za čtyři roky. Přemýšlejte a komunikujte se známými a přáteli, promyšlenou volbou je možné dosáhnout i podstané změny. Přijďte příští pátek a sobotu, je to ve vašem osobním zájmu a určitě se to vyplatí. Přeji šťastnou ruku a promyšlené rozhodnutí.

3. Michaela zapsáno: 13.10.2010 ve 13:52:29 hod.

Myslím si, že máme všichni z čeho vybírat. Kdo tvrdí, že na radnici a v zastupitelstvu musí stále sedět pan Samec, Vocílka, Vavruška atd. Copak se nám na jejich místo nenabízí spousty upřímných, inteligentních a čestných lidí? Copak nemáme jiné možnosti? Copak nemáme zkušenosti? Copak jsou všichni spokojení s tím co se tu až do teď dělo? Mě když se něco nelíbí, jdu a snažím se to změnit. Kéž by to udělal každý. Nabízí se mi příležitost dosáhnout změny k lepšímu a já jí sakra využiju!Připojí se někdo?

4. S. zapsáno: 13.10.2010 ve 19:41:24 hod.

Určitě, já ano a mí známí také. Musíme ten Augiášův chlév na radnici konečně vyčistit. Dnešní mítink před Astrou mi dost napověděl, bylo to užitečné setkání. Škoda, že nepřišli zástupci všech stran. Nicméně já mám vybráno. Nesmíme být apatičtí, vždyť už to trvá tak dlouho, ta agonie na radnici. Chce to mladou a čerstvou krev a já doufám, že se nám to podaří zvrátit.

5. Pavel zapsáno: 14.10.2010 ve 10:16:42 hod.

Je divné, že toto prohlášení těsně před volbami podepsal také Ladislav Dostál z ČSSD, který věrně sloužil spolku, který tu vládl většinou jednoho hlasu celých osm let. Ukázka jeho charakteru. Je to varování pro občany, aby nevolili strany. Jaksi jsem toho pána a ostatní z jeho spolku postrádal na setkání s lidmi.Je jedno, kdo setkání pořádá. Přišli tam jen dva zástupci stran, pan Klíma a paní Svatková. Asi ji záleží na lidech.

6. Boban zapsáno: 14.10.2010 ve 11:35:28 hod.

Asi jste si nevšiml, že Béďa Beneš v modré kšiltovce pár hodin před mítinkem rozdával na náměstí modré balonky. Mluvit k lidem na náměstí je pod jeho úroveň, proto tam určitě nezůstal. Klíma ani Svatková mi nic nedali, ani klobásku, ani pivo, ani balónek. Od Beneše mám modrý balónky. Věřím mu, že to myslí upřímně. Člověk co rozdává balónky přece musí mít lidi rád.

7. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 14.10.2010 ve 11:54:29 hod.

Já jsem byl zase maminkou varován, abych se vyhýbal podobným pánům, kteří rozdávají na ulicích bombónky a takové věci. :-)

8. Benešobijec zapsáno: 14.10.2010 ve 12:26:40 hod.

Však on ti ten balónek rychle splaskne, Bobane. Stejně jako Benešovi, až ho poženeme kandidovat zpátky do Tábora, kde i s Voráčkem bydlí. Beneš si myslí, že když slíbí fotbalistům milion a oni za to nasadí svoje tváře do jeho kamapaně, že budeme blbí a budeme věřit, že se do ODS vrátil rozum. Je to jen další Benešova vychcanost, jak z nás vytunelovat co nejvíc.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama