Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Tip: Hledáte něco? Napište to do okénka vlevo.
reklama
reklama
Věci veřejné

Týdeník Táborsko

Přestavět školku na dům seniorů město nehodlá

Sezimovo Ústí – Koncem května se objevila na internetových stránkách realitní společnosti Reality Eurobydlení nabídka na prodej mateřské školky Lipová v Sezimově Ústí II. Jako možné využití objektu se v inzerátu mluví o domu pro seniory nebo rozdělení pozemku na stavební parcely. Budova je v majetku společnost Silon Planá nad Lužnicí, školku provozuje město Sezimovo Ústí, které platí nájem. To by také rádo získalo školku do vlastnictví.

„Pokud by se nepodařilo školku získat, město by realizovalo připravený náhradní projekt, výstavbu nové školky jako nástavbu u druhé ZŠ,“ zmínil starosta Martin Doležal (Zelená pro město). Obě varianty jsou zahrnuty ve strategickém výhledu města.

Starosta zároveň popřel, že by zde město chtělo zřídit domov důchodců. „U domu seniorů musíme počítat s jinou kapacitou,“ vysvětluje starosta.

A úplně nereálné je podle něj případné rozdělení pozemku na stavební parcely. „V inzerátu se neuvádějí úplné údaje. Budova slouží jako objekt veřejné vybavenosti, z hlediska územního plánu parcelu nelze využít na výstavbu rodinných domků. Parcela je navíc obklopena ze všech stran pozemky města, což komplikuje i možnost přístupu k nim,“ konstatuje Doležal.

Prodej školky iniciovalo samo město a proběhla už předběžná jednání mezi ním a Silonem. Inzerátem podle starosty tak Silon především sonduje, jaký je o budovu zájem. „Je to obchodní taktika partnera. Snaží se zjistit, o kolik peněz si mohou za školku říct,“ soudí Doležal. Zároveň konstatuje, že jednání mezi městem a Silonem nadále pokračují.

Šéf divize nemovitostí společnosti Silonu Bernd Morawitz vzkázal, že právě pracuje se starostou Doležalem na vhodném řešení. Jak by takové řešení mohlo vypadat, odmítl zatím prozradit.

zdroj: Týdeník Táborsko -jar-

Redakce - 17.06.2011
1. -bl- zapsáno: 18.06.2011 ve 09:39:06 hod.

Pokud vím,panuje všeobecný názor,že Silon,jako fabrika už neexistje.Osobně tomu věřím hlavně od chvíle,kdy jsem byl náhodným svědkem sundavání kamenného nápisu SILON se střechy administrativní budovy. Také jméno šéfa divize nemovitostí společnosti ve mně budí nepříjemné pocity.Když si k tomu představím,že ředitelem Plzeňského Prazdroje je Američan,ředitel Matonniho kyselky je Ital a podobné další věci,je mi líto těch supermladých dětiček... Makat na cizince a do penze v osmdesáti ... a nebudou mít už koho za to chytit pod krkem ...

2. Gus zapsáno: 22.06.2011 ve 12:07:45 hod.

V každém případě je dobře, že se město snaží školku nějak vyřešit. Díky.

3. černá Karla zapsáno: 23.08.2011 ve 22:01:31 hod.

Byla bych hrozně ráda, kdyby město tuto školku získalo. Myslím, že naši nejmenší si toto místo opravdu zasouží. Děti jsou naše budoucnost a tak jak se dnes budeme chovat my k nim, tak se ony budou chovat zítra k nám.Školka je na krásném chráněném místě -co se týká bezpečnosti -ke komunikacím.Nikdo neruší děti když mají po obědě odpočívat, vzrostlé stromy poskytují příjemný chládek když je horko. Na zahradě i v zimě mohou děti sáňkovat. Dalo by se tu mnohé vylepšit, pokud by město školku odkoupilo.v případě nutného navýšení kapacity se dá i přistavit třídy. Místa je tu dost. Prosím představitele města, aby zvýšili úsilí na získání MŠ. Děti Vám to jednou vrátí i s poděkováním. Letos se nepodařilo ani umístit všechny zájemce o školku, a příští rok to bude ještě více. Dětí přibývá a kde si budou hrát? Kdo si hraje - nezlobí. DěkujiKČ.

4. Pavel D. zapsáno: 11.10.2011 ve 09:14:01 hod.

Nejenomže je školka na velmi pěkném místě, ale i děti kteří tuto školku navštěvují, zde mají ideální podmínky k tomu, aby zde strávily předškolní dobu ve velmi příjemném kolektivu vzdělaných, empatických a s rodiči komunikujících učitelek. Paní Karla je zářný příklad učiteljky na kterou se nezapomíná:-) Kéž by tuto atmopsféru bylo možno toto šířit i do ostatních předškolních zařízení v Sezimově ústí, zejména do MŠ Zahrádka v SÚ I. O děti je zde postaráno rozhodně dobře v rámci předškolního vzdělávání, ale u mnohých
pedagogů postrádám onen výše zmíněný vřelý přístup k těm nejmenším. Velmi mi to připomíná lehce našedlý předrevoluční přístup k naší generaci. A nebo žeby ryba smrděla od hlavy....? Zdravím paní ředitelku Sládkovou:-)

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama