Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Stránky kde máte své místo
reklama
reklama
Věci veřejné

Smíří se radní s nepříznivým rozsudkem?

Radnice s odvoláním vyčkává

Politická porážka nebo další soudní výlohy?

Radní se v pondělí sejdou na mimořádném zasedání rady města, aby se rozhodli, zda se město bude nebo nebude odvolávat proti rozsudku okresního soudu v pracovně právním sporu s Petrem Podolským.

Soud přibližně před 14ti dny zamítl žalobu radnice proti Podolskému o částečnou náhradu škody. Soud městu nařídil, aby zaplatilo náklady řízení a náklady na advokáta Petra Podolského, tedy zhruba 30 tisíc Kč. Připočteme-li k tomu náklady na advokáta zastupujícího v tomto sporu město, jedná se přibližně o 55-60 tisíc Kč.

Již tento týden se radní zabývali možným odvoláním, ale nedošli k jednoznačnému závěru. Radní se proto sejdou ještě ihned po víkendu, aby prostudovali podklady právního zástupce Šonky. Informovaly o tom dnešní Táborské listy s odvoláním na informace tajemníka Josefa Čápa.


Radnice stojí před těžkým rozhodnutím. Smíření se s nepříznivým rozsudkem je staví před další zodpovědnost, a to zda bude město vymáhat škodu po jiných osobách. Přijmutí rozsudku je také trnem v oku "radikálnímu jádru" vlivných zastupitelů a radních, kteří by nejraději viděli Podolského na kacířské hranici s dřevěným kůlem v srdci. Z jakéhokoliv důvodu.

Oproti tomu máme důvěrné informace od některých vedoucích představitelů radnice, že do rozhodnutí soudu si nepřejí zasahovat. Odvoláním totiž naše město riskuje další veřejné náklady, které by mohly snadno dosáhnout částky, kterou chce město po bývalém tajemníkovi. Podle reakcí na našem webu lze usuzovat, že kauza je pod přísným veřejným dohledem a většina občanů pohnutky radnice nechápe. Není totiž těžké si uvědomit, že soudní politické tahanice zaplatí občané města ze svého. Prozatím každý z občanů včetně novorozenců zaplatí 8 Kč. Bude tato částka konečná?

Nesourodost názorů radních ke kterému řešení se přiklonit, je zřetelná i z toho, že jedno zasedání nestačilo k jednoznačnému postoji. Budeme tedy očekávat, jak se radní domluví na druhý pokus.

Dnes v noci na stránkách Sezimovo Ústí online zcela exklusivně zveřejníme kompletní odůvodnění rozsudku okresního soudu.

Redakce - 13.05.2005
1. ------------- zapsáno: 13.05.2005 ve 15:52:15 hod.

V pátek 13.5. - a JEŠTĚ V NOCI? To bude noc májová!!!

2. Martin Klíma zapsáno: 13.05.2005 ve 17:12:50 hod.

Však je to taky pěknej horor. ;)

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama