Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Tip: Chcete něco říct? Napište nám to!
reklama
reklama
Věci veřejné

Sebediskreditační skandál na zastupitelstvu

Starosta Vocílka: Kašlu na lidi!

Arogance zastupitelů vládnoucí koalice nabrala nečekanou podobu

Zastupitelé se sešli v úterý 18. dubna 2006 v 18 hodin na mimořádném veřejném zasedání. Jeho konání bylo vyvoláno třetinou zastupitelů, kteří chtěli řešit budoucnost Fierlingerovy vily a problematiku ceny tepla. Zákon stanoví, že pokud požádá třetina zastupitelů o svolání zastupitelstva, musí tak starosta do 3 týdnů učinit. Starostovi ani jeho koalici nebyla tato iniciativa vůbec po chuti, a tak se rozhodli ji bojkotovat.

Po zahájení zasedání, kterého se zúčastnilo 19 zastupitelů (chyběli Vojtěch Kadlčík a Jarmila Voběrková), byl přečten navrhovaný program:

1) Projednání vyhlášení místního referenda o budoucnosti Fierlingerovy vily
2) Projednání dopisů firmy Energoinvest a problematiky ceny tepla

Marcel Gause (Město pro všechny) navrhl, aby zastupitelstvo dále projednalo neuspokojivý stav oprav místních komunikací. Starosta dal o tomto návrhu hlasovat. Zastupitelé vládnoucí koalice se po sobě tázavě podívali a pak svorně hlasovali jedenácti hlasy proti tomuto návrhu. Návrh nebyl přijat. V sále to mezi přítomnými občany zašumělo, protože nechápali, proč není možné projednat již několik týdnů trvající překážkovou dráhu mezi dírami v silnicích.

Starosta poté nechal hlasovat o celém programu tak, jak byl navržen. V tuto chvíli přišla velká chvíle pro starostu a jeho lidi, kteří zjevně předem domluveni s výsměchem v očích zvedli ruce s nápisem NE. Starosta poté rychle oznámil všem přítomným, že program nebyl schválen a tudíž zasedání městského zastupitelstva končí. Na tento pokyn se všech jedenáct koaličních zastupitelů začalo rychle zvedat a opouštět jednací sál. Josef Králík, který měl připraveny argumenty k Fierlingerově vile, se snažil přihlásit ke slovu, ale byl starostou odmítnut s tím, že jednání již skončilo.

Škodolibá radost starosty a dalších deseti zastupitelů nebrala konce. S čím ovšem nikdo nepočítal, byla bouřlivá reakce přítomných občanů, kteří se přišli na zastupitelstvo něco dovědět, zeptat se, využít svého zákonného práva vyjadřovat svá stanoviska a podávat návrhy. "A jak se vás můžeme na něco zeptat, když ne na zastupitelstvu?", ozvalo se ze zadních řad. "Co si to dovolujete? Koho tady zastupujete? Toto je arogantní chování vůči občanům!". Situace začala nebezpečně houstnout, starosta nechal vypnout záznamové zařízení a oznámil občanům, že vzhledem k tomu, že jednání zastupitelů bylo ukončeno, nemají šanci diskutovat. V té době ani neodpovídal na dotazy a bylo evidentní, že splnil domluvený úkol a nemá co řešit. Na tuto aroganci se ozvali další rozhořčení občané a co bylo řečeno, není možné ani opsat. Starosta pod nečekaným náporem poněkud znejistěl a začal občany uklidňovat s tím, že pokud chtějí diskutovat, mohou mu zatelefonovat. Ve vzniklém chaosu odcházeli koaliční zastupitelé, opozice zůstávala na místech, občané křičeli jeden přes druhého, ozývalo se protestní cinkání klíčů, potlesk, blýskaly blesky fotoaparátů přítomných novinářů.

Současná garnitura se již čtvrtým rokem brání evidenci jmenovitého hlasování, aby občané nemohli vědět, jak který zastupitel hlasoval. V rámci transparentnosti si tedy zcela konkrétně jmenujme, kdo jak hlasoval.

Celá současná koalice PROTI projednávání jakéhokoli programu:
Miroslav Vocílka (Nové tváře)
Pavel Samec (ČSSD)
Vladimír Kos (ODS)
Bedřich Beneš (ODS)
Milan Vlček (ODS)
Vít Stryhal (ODS)
František Beneš (Nové tváře)
Václav Vlček (Nové tváře)
Jiří Vosátka (Nové tváře)
Adriena Krákorová (ČSSD)
Ladislav Dostál (ČSSD)

Opoziční zastupitelé, požadující projednávání bodů programu:
Ludmila Svatková (Město pro všechny)
Marcel Gause (Město pro všechny)
Hana Hojsáková (Město pro všechny)
Ivo Wofek (Město pro všechny)
Lenka Kučerová (Město pro všechny)
Josef Králík (KSČM)
Miroslav Dvořák (KSČM)
František Doležal (KSČM)

V dalším článku přineseme reakce zúčastněných osob.

Redakce - 19.04.2006
1. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 19.04.2006 ve 08:29:16 hod.

Bývávalo v Českých zemích dobrým zvykem vyházet podobně jednající radní z oken.

2. Volič ČSSD zapsáno: 19.04.2006 ve 09:18:03 hod.

Vážení zastupitelé za ČSSD, tím že podporujete aroganci vedení města v čele s panem Vocílkou, ignorujete přání spoluobčanú a děláte ostudu celé ČSSD.

3. Karel zapsáno: 19.04.2006 ve 13:03:38 hod.

Že se bude dít něco "velkého" na zastupitelstvu bylo jasné, vždyť pánové Šťovík a Škarda přišli po třech letech podpořit svého lídra. Takže Nové tváře a ČSSD a ODS
"jim" to nandali. Je mi opravdu líto pana Vocílky, že mu ve své prostotě nedošlo, co udělal.
Vzbudil zájem novinářů, naštval občany Sezimova Ústí, urazil přítomné zástupce Energoinvestu. Ukázal všem občanům jak chutná moc. Nemusí se obávat, že obyčejní lidé z města ho budou ještě někdy v budoucnu za chyby ve starostování omlouvat slovy, že je ještě mladý, nemá zkušenosti atd. Projevení arogance a moci není již žádná mladická nerozvážnost.

4. Honza zapsáno: 19.04.2006 ve 13:15:20 hod.

Uposlechl jsem rady Vocílky. Dnes ráno, /středa, úřední den/ jsem mu telefonoval na radnici, ale bohužel nebyl na svém pracovišti. Nic proti tomu, je představitel města, nemůže sedět celé dny na zadku ve své kanceláři, ale proč se tedy nebaví s občany na veřejném zasedání? A proč slibuje co nemůže splnitt? Včerejší vystoupení "starosty města" na ZM je začátek jeho konce. Zastupitelé si můžou odhlasovat co chtějí, ale starosta města nemůže zbaběle utíkat do hospody, aniž by vyslechl názory občanů "svého" města.
Takže kromě projevů arogance je tu také projev zbabělosti.

5. Josef zapsáno: 19.04.2006 ve 14:45:15 hod.

S hlubokým zklamáním si pokládám otázku koho vlastně nezávislý pan starosta se svými nezávislými kandidáty hájí když ne občany. Těžko si připustit že zastupitelé z prostých lidí se tak moc bojí názoru veřejnosti, že se musí uchýlit k podobným praktikám. Ona ta defenestrace měla něco do sebe.

6. Honzovi zapsáno: 19.04.2006 ve 19:32:59 hod.

Vocílka do hospody zbaběle utíkat může,protože z hospody vzešel.Jeho nevychvanost je bezmezná, což všude dokazuje.

7. účastník jednání zapsáno: 20.04.2006 ve 17:22:30 hod.

Když se zde podávají tzv."objektivní " informace,bylo by správné sdělit,že v okamžiku hlasování o programu jako celku se zastupitelé Gause,Svatková,Kučerová,Hojsáková
zdrželi hlasování a nepodpořili tedy to,o co usilovali předešlou fanatickou kampaní a dělali si alibi.Odvahu našel jen zastupitel Wofek a Králík.Jak hlasovali pánové Dvořák a Doležal nevím.Rovněž zvědavých občanů tam příliš mnoho nebylo-těch dotčených asi pouze 10.To moc není,že?Na to,že dle těchto stránek se jedná o zcela zásadní problém.A rovněž by bylo správné také informovat o tom,co vlastně vzešlo z práce speciální komise,která vznikla na přání tzv.opozičních zastupitelů,pracovala a nic.Co tedy dál s vilou?Je sice hezké mít majetek,ale správný hospodář se má o majetek řádně starat.Ono bylo snadné přijmout v r.98 vilu jako dar za korunu,ale přemýšlel tenkrát někdo z vedení co s ní?Se závazkem kulturní památky?Měli na to celé 4 roky a také nic neudělali.Vila zchátrala úplně.A když už tak píšu,dodám ještě,že tyto stránky jsou sice soukromé,majitel si může psát co hcce,ale vše by mělo mít jistou hranici slušnosti.Zejména proto,že provozovatel sám sebe staví stále do světla jediného pravdomluvného,spravedlivého a neomylného.Pocit můj a mnoha dalších,kteří nereagují ,je pocit znechucení a obav,kam až může zajít touha po moci a zviditelnění se.Vulgární fotomontáž starosty Vocílky je toho vrcholem.Dobrý občan, politik i novinář se
nemusí k těmto výsměchům uchylovat.Zdravím všechny slušné občany.

8. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 21.04.2006 ve 06:52:50 hod.

Milý účastníku jednání. Máte právo na názor jako každý jiný. A na Vašem názoru něco je. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že v tom "čistém víně", které jste nám tu nalil, něco plave. Podle mne je to provize za prodej Fierlingovy vily pro někoho, koho lze nazvat "šedou eminencí" současného vedení města.

9. mariana zapsáno: 21.04.2006 ve 09:56:37 hod.

zda se pane starosto,ze jste to prehnal...nezapomnel jste ,ze tu jste pro nas,pro LIDI...

10. Občan SU zapsáno: 21.04.2006 ve 11:15:43 hod.

Tu moc někomu svobodně dáme ve volbách.Za to očekáváme práci pro město a pro lidi.Do té doby než budou dělat politiku úspěsní,vážení a bohatí lidé budeme neustále sledovat tyto trapné záležitosti.K těmto věcem by se mělo konat referendum a rozhodovat prospěch občanů a né osobní zájmy radních.Správný hospodář majetek neprodává,ale spravuje a rozšiřuje.Ve stejném duchu bylo zastupiteli vedeno i jednání o výstavbě domova seniorů v oblasti klidové zony(názor lidí je jim uplně ukraden).
Až se nebudu bát podepsat tak to udělám (je to už jak za komančů,bohužel)

11. Martin Klíma zapsáno: 21.04.2006 ve 11:29:32 hod.

Vážený pane účastníku, děkuji za vaši kultivovanou reakci a jelikož si myslím, že jste zastupitel, mrzí mne, že jste se nepodepsal. První část vašeho příspěvku je určena pro zastupitele a pro členy komise, veřím, že na ni někdo kompetentní zareaguje lépe než bych to udělal já. Opravil bych vás v tom, že Fierlingerova vila byla městu darována až v roce 2001, přesně 16. dubna. Nelze tedy říci, že "měli na to celé 4 roky a také nic neudělali". Správněji by bylo říci 1,5 roku. Mohu zodpovědně říci, že v roce 2002 jsem jako tehdejší šéf kutury dostal za úkol zabezpečit vilu před chátráním. Nechal jsem vypracovat projekt nového zastřešení dle podmínek památkářů a požádal o dotaci a tato dotace byla kladně vyřízena. Na rozdíl od předcházejícího vedení, které plánovalo vilu během dvou let opravit, nové vedení radnice mi ihned v prvním měsíci vládnutí nařídilo oznámit poskytovateli dotace, že ji odmítáme a vila se rekonstruovat nebude.
Co se týká vašeho znechucení, chápu, že vám moje aktivity nemusí být sympatické. Fotomontáž starosty mohla překonat vaši míru slušnosti, dle mého názoru se ale jedná o zřetelnou symboliku chování, které starosta vůči svým občanům předvedl. Ač fakticky prostředník na lidi neukazuje, ve výsledku to tak vypadá. A netýká se to jen jednoho zastupitelstva, mluvím o rušení zahrádek vymírajících občanů, o likvidaci konternerů, o vztahu ke starým lidem s kolečky plnými bioodpadu a podobně.

12. Marcel Gause zapsáno: 21.04.2006 ve 12:04:08 hod.

K příspěvku "účastníka jednání": Pokud mají být informace zcela objektivní, měl by nezasvěcený člověk vědět, že se před hlasováním o programu zastupitelstva hlasovalo o doplňujícím bodu jednání, kterým jsem chtěl řešit neutěšený stav komunikací po letošní dlouhé zimě a zejména způsob organizace jejich oprav, který vyblokoval dvě páteřní komunikace ve městě na neúnosnou dobu dvou týdnů. Nevím, co koaličním zastupitelům vadilo na rozpravě o rozbitých silnicích, ale jejich 11 hlasů PROTI tento jistě nepřehlédnutelný problém smetlo ze stolu. Další a zároveň poslední hlasování zastupitelstva pak proběhlo tak, jak proběhlo. Zdržení se hlasování 4 zastupitelů bylo reakcí na nepřijetí rozšiřujícího bodu jednání, nebylo však vyjádřením alibismu, který se tady snažíte vnutit čtenářm. Já matematiku, která způsobila zabránění diskuse, vnímám jinak. Není pouze pravda, že PRO hlasovali 4 zastupitelé. Podstatné pro výsledek bylo to, že PROTI hlasovalo 11 předem domluvených koaličních zastupitelů, což je rozhodující většina.

13. Ivana Vocílková zapsáno: 21.04.2006 ve 20:50:47 hod.

Pane Klímo, Lído Svatková, Lenko Kučerová a ostatní,
Vaše pomstichtivost opravdu nezná mezí. Z Vašich slov už jsem se dověděla tolik osobních urážek na mého muže a tím urážíte i moji osobu. Jsem ochotna přijímat odlišné názory na situaci ve městě, na různé otázky týkající se našeho života. Ale urážky typu "Vocílka lže ,krade atd." naprosto odmítám. Někdo také píše, že pochází z hospody. Ono v bytě 2+1, kde žijeme se těžko jedná, nemám zájem aby se u nás doma schůzovalo. Využívat k těmto účelům Městský úřad, jak to dělalo Město pro všechny, to by bylo jednoduché. Čekám jen, kdy se dozvím, že manžel někoho znásilnil nebo dokonce zabil. A snad už mne taková informace z Vaší strany ani nepřekvapí. Byla bych ráda, kdyby každý z Vás měl v sobě tolik poctivosti a skromnosti, jako právě on. Je vidět, že volby se blíží a vy tolik toužíte po moci, že jste ochotni se snížit k čemukoli. Považujete se za honoraci, za inteligenty-tak se podle toho začněte chovat. Špatně je mně z Vás.

14. čtenářka zapsáno: 21.04.2006 ve 20:57:34 hod.

Taky bych byla ráda, kdyby měl p. Vocílka v sobě tolik poctivosti a skromnosti ....

15. Zoro zapsáno: 21.04.2006 ve 22:27:02 hod.

Navrhuji panu Klímovi,aby si na další zasedání vzal více svazků klíčů a půjčil je kolegům,aby nemusel cinkat sám,tak jako tentokrát .A s tím počítáním to asi není vůbec slavné,blesk blýskal pouze jeden a reportér byl také jeden!Kdepak je pravdomluvnost?A další návrh pro opozici:což takhle dát si hrábě a lopaty na záda a jít poklízet park u vily,když se o ní chcete tak poctivě starat?A co se týče opravy silnic:nebylo by lepší urgovat Správu města,která je za to placená a nevyvolávat zbytečně vášně mezi občany?Všechny nás to štve,ale je třeba jít za tím pravým.

16. čtenářka zapsáno: 21.04.2006 ve 22:30:13 hod.

Kdepak máte ,pane provozovateli ,onu "vkusnou "fotomontáž?Asi se někam ztratila.Ale nebojte,máme ji uloženou,tak se o ni můžete přihlásit.

17. Martin Klíma zapsáno: 21.04.2006 ve 22:47:11 hod.

Vážená paní Čtenářko, počíteče někdy zazlobí, ale z mého pohledu se nic neztratilo a vše je na svém místě. I tak Vám děkuji za nabídku.

18. pro Zora zapsáno: 22.04.2006 ve 00:37:06 hod.

Za Srávu města je zodpovědné vedení města.

19. I.Vocílkové zapsáno: 22.04.2006 ve 00:47:34 hod.

Paní Vocílková,to že by Váš muž někoho znásilnil nečekejte, to by byla příliš velká potupa pro znásilněnou.

20. Nick „ čtenářka “ - ta původní !!! zapsáno: 22.04.2006 ve 06:17:26 hod.


ad autor(ka) příspěvku č. 16:

Nick pod č. 14 není identický s č. 16 !!!!
Prosím autora( ku ), aby si změnil NICK - to jistě zvládne, když má nápady vládat své názory a informace za stejný NiCK, jenž běžně neužívá....neovládá primitivní zásady
E -komunikace - diskuze.Vstupte a nahlédněte přispěvovateli v příspěvku č. 16 do jiných serverů - i sebevětší hulvát nepoužívá stejné NICKy!!! Váš e- počin je Vaším trapasm!
Je zcela běžné, že názory nejen na tomto serveru se různí,jakož i jazyková norma a forma....prostě etika lidí byly, je a bude různá!

21. čtenářka zapsáno: 22.04.2006 ve 06:19:41 hod.

Vážený pane Klímo, počítače nezlobí tak blbě jako mnozí lidé..... příspěvek č. 16 nemá se mnou nic společného ... vůbec nic!!!

22. paní Vocílkové zapsáno: 22.04.2006 ve 08:23:15 hod.

Paní Vocílková,
možná že Vy jste ochotna přijímat odlišné názory ale u Vašeho manžela tomu tak není. Naslouchá tak akorát pár lidem, kteří se ve volebním boji v roce 2002 příliš nezabývali názory voličů. Nechtěli spolupracovat se skupinou lidí, která dostala od voličů podstatně více hlasů než ostatní strany a hnutí, které tvoří dnešní koalici. Hned po volbách začali urážet a skandalizovat bývalé vedení. Jedno trestní oznámení stíhalo druhé, dlouhodobí pracovníci MěÚ s odlišnými názory odešli, nebo byli odejiti.
Myslím, že postup pana Vocílky, zvolený na posledním jednání městského zastupitelstva je opět z dílny jediného zastupiltele, který je ve vyhledávání takových postupů skutečným fenoménem. Ostatní členové zastupitelstva včetně Vašeho manžela poslušně poslouchají a nejsou příliš schopni vlastního názoru. A jestli je Váš manžel opravdu tak skromný, jak uvádíte, měl by zhodnotit své účinkování na radnici a v tichosti odejít.

23. čtenářka č.16 zapsáno: 22.04.2006 ve 09:41:21 hod.

A jé,jé.To jsem to pěkně schytala,co?Tak já jsem hulvát větší než největší,jen jsem se neúmyslně spletla.Ale ten,kdo sem píše hrubosti,urážky,tvoří vulgárnosti,ten je OK.Je to nějak divné s tím vyjadřováním názorů.Ještěže jsem se nepodepsala,to by mě také mohl někdo na ulici napadnout.A ono foto taky samozřejmě dál je,to bylo jenom náhlé pominutí mysli,už jsem se lekla,že se v p.Klímovi hnulo jakési svědomí a navštívila ho slušnost.
A pro paní Vocílkovou:držte se,v S.Ustí je mnoho lidí,kteří si Vašeho muže váží,jsou slušní
a chtějí tu spokojeně žít.Pouze nepíšou na tyto stránky.Město je bez dluhů,nikomu se nic nestalo,chlapi na radnici prožili perné čtyři roky a my ostatní bychom měli být rádi,že to tak je a začít spolu kultivovaně a přátelsky jednat.Asi jsem velký optimista,ale to už tak je.Stejně jako účastník jednání zdravím slušné občany.

24. pro paní Vocílkovou zapsáno: 22.04.2006 ve 12:04:00 hod.

Mám osobní zkušenosti s tím, že není lehké být manželkou starosty malého města, kde každý každého zná a vidí mu až do talíře(nejsem manželkou žádného starosty ani jsem nebyla). Ale musím se zastat opozičních názorů, které zde v podstatě potvrzují i můj názor na vašeho muže. Nemyslím si, že je lhář a zloděj, ale také si nemyslím, že je tak skromný, férový, spravedlivý a hlavně rázně prosazující svůj názor. Starosta bez vlastního názoru, který se nechá manipulovat svými kolegy z rady a panem tajemníkem, není dobrý starosta. Cítím s vámi, ale pokud si vzpomínám, podobně se choval váš manžel před minulými volbami, sliboval lidem levné byty, levné teplo. Co z toho splnil. Nic. Ale nechci říkat, že lže, jen asi někdy nemluví pravdu. Podobné je to i s vyjádřením, že krade. Nemyslím si to, ale lehkomyslně vyhazovat peníze nás občanů za soudní spory s bývalým vedením a za další zbytečnosti, které byly cíleně namířeny na likvidaci bývalého vedení, také není férové a čestné. A správný hospodář, kterého váš muž tak bezmezně poslouchá, asi nebude tím správným hospodářem, kterému jde o město. Je to pouze starý ješitný pán, který si hrabe k důchodu a jde jen za svým. Dělá to dobře, za vše totiž odpovídá váš manžel.

25. cink zapsáno: 22.04.2006 ve 14:55:06 hod.

mám na to svůj názor: více na


http://sezimovousti.cz/images/library_1/klima_santa200.jpg
http://sezimovousti.cz/images/library_1/podolsky1.jpg
http://sezimovousti.cz/images/library_1/mk2006_a.jpg
http://www.angryalien.com/0804/jawsbunnies.asp

26. pro čtenářku č.16 zapsáno: 22.04.2006 ve 22:06:00 hod.

Pana Vocílky si asi váží ti, kteří v jeho společnosti na posledním zastupitelstvu PANA starosty Schnaidera řvali ty hajzle. Perné čtyři roky s chlapy na radnici jsme prožili perně i my občané. Kutivovaně a přátelsky jednat nám 18.4. právě Vocílka s chlapy z radnice předvedl .Držte se i s paní Vocílkovou.

27. pro čtenářku č. 16 (tu falešnou) zapsáno: 23.04.2006 ve 16:28:56 hod.

Kultivovaně a přátelsky jednat? Jistě, kdo máš jiný názor, drž kultivovaně a přátelsky hubu a krok, že? Však mi už ti to, občane, demogratycky vodhlasujem. A co se nám nebude líbit, to radši ani nepustíme (pochopitelně demogratycky) do jednání. A když se tobě něco nebude líbit, tak si vodhlasujem (jasně, že demogratycky, nejsme žádný starý struktůry, né?) i to, že se nás na to na zastupytelstvu nesmíš zeptat, páč to zastupytelstvo radši rozpustíme.

28. Jenda zapsáno: 23.04.2006 ve 17:22:06 hod.

Pane Klíma,nebudete kandidovat?Něco jsem zaslechl?

29. Martin Klíma zapsáno: 23.04.2006 ve 22:55:05 hod.

Dobrý den, ano, mám v úmyslu ucházet se v podzimních volbách o důvěru voličů. Veřejnou práci, pokud ji chci dělat efektivně, nelze dělat bez odpovídajícího mandátu.

30. sezimáckej zapsáno: 23.04.2006 ve 22:55:23 hod.

to před astrou je socha pana starosty?

31. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 24.04.2006 ve 07:28:59 hod.

Ta fotomontáž se nemusí každému líbit. Mě se líbí a podle mne dokonale vystihuje starostův postoj k lidem a městu. Panu Podolskému se také nikdy nikdo neomluvil za palcové titulky v Táborsku, které ho obviňovaly z věcí, které nespáchal. A to se jednalo o noviny, tedy médium všeobecně mnohem přístupnější.

32. rejpal zapsáno: 24.04.2006 ve 13:28:50 hod.

Pro - Jana - pravidelného čtenáře. Podolskému zvanému Skutr , se není za co omlouvat. Soud poze rozhodl, že škody které způsobil nejsou trestným čínem, nebo u dalších kauz, že byl na radnici takový bordel . že se nedá již zjistit osobní zodpovědnot konkrétních úředníků. A nebo tu zlodějnu bohužel tehdejší zákony a tehdejší zastupitrelstvo umožnili. Na příklad dar v desítkách milionů soukromé firmě K+K cable, která se urychleně převedla na SRO , ve chvíli kdy tato opreace byla zveřejněna . Jak jinak než zlodějnou za mastnou provizi se dá nazvat " půjčka " soukromníkovi ve výši 17 000 000 Kč na 0,1 % na 35 let ? O privatizaci tepleného hospodářství tunelářům kteří přišli s nahým zadkem a investují za naše peníze ? Jejich každoroční zisk je v milionech.
Ptejte se co vede kliku kolem Skutra k tak vehementnímu obhajovaní Energoinvestu ? A jak daleko je soudní řízení s přímým podřízeným Podolského, JUDr Koudelky , který měl rozkrádat peníze občanů a Jeho šéf o tom neměl tušení ? Nebo se s ním dědlil ?

33. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 24.04.2006 ve 13:38:06 hod.

Milý rejpale. Jediné co k tomu mohu dodat je to, že jste stejně ubohý, jako Vaše příspěvky. Pokud jste přesvědčen o něčí vině, podejte si trestní oznámení. Pokud nevíte jak, pan Vlček Vám jistě rád poradí či případně pomůže. Jistě máte pro všechna Vaše tvrzení dostatek důkazů. Pokud tomu tak není, doporučuji Vám být zticha.

34. Martin Klíma zapsáno: 24.04.2006 ve 14:56:10 hod.

Jane, obávám se, že sám sobě rejpal ani neporadí, ani nepomůže. Stále stejné, křečovitě omílané argumenty se stejnými rétorickými obraty jako by Vlčkovi z pera vypadly. O tom, že nemá pro svá obvinění žádné důkazy, nás přesvědčilo několik soudů. Těžko vysvětlit, že zlodějský dar byla investice do rozsáhlé kabelizace tohoto města, který kabelovka zakopala do země, čímž mimo jiné umožnila většině z nás (včetně Vlčka) slušný přístup k internetu. Nehledě na to, že již několik let tvoří poplatky od kabelovky příjmy do městského rozpočtu.
Cena tepla, stejně jako vody je státem regulovaná a nikdo si nepřijde na více, než kolik regulační úřad dovolí. Zatímco cena vodného se za poslední roky zvýšila mnohem více, než cena tepla, klika kolem Vlčka útočí pouze na Energoinvest. A metody jsou pořád stejné. Udání stíhá udání a nakonec z toho nemá prospěch vůbec nikdo. Od roku 2001 kontroluje Energoinvest každý rok inspekce a regulační úřad a během pěti let vždy úřady potvrdily, že cena je správná a zisk přiměřený. Není už na čase přestat si ty čarodějnice vymýšlet, aby bylo co honit?
Dovětek: Spor s JUDr. Koudelkou již skončil před několika měsíci v mimosoudním řízení.

35. Simona zapsáno: 24.04.2006 ve 15:02:18 hod.

Tedy vážení, pana Vocílku osobně neznám a asi opravdu nepůsobí jako manažer vystřižený ze žurnálu, to uznávám. Jak ale na tomto webu někteří diskutující komunikují s paní Vocílkovou ... to je skutečně ubohost :-(
Ani pravda nebo dobrý úmysl neomlouvá vulgaritu, osobní urážky a pod.

36. rejpal zapsáno: 24.04.2006 ve 15:39:04 hod.

Lžete jako vždycky, rozvody kabelové televize a zisky z jejího provozu nemá město , ale soukromá osoba. Ještě by měl Klíma sdělit svým potencionálním voličům, když už se prezentoval jako nový starosta, na čí že, kandidátce to bude. Nabízejí se hned tři možnosti - soubor vyjhozených úředníků MÚ - flanďáci v čele s neúspěšným kandidátem na starostu, který se také již předem představoval jako starosta nebo na kandidátce registrovaných partnerů, jako buzik totiž vypadáte.

37. Martin Klíma zapsáno: 24.04.2006 ve 15:53:15 hod.

Vážený pane, kabelovka splácí městu ten zlodějský dar o kterém píšete. Tyto splátky město přijímá a tudíž jsou příjmy městského rozpočtu. Pokuste se prosím pozorněji číst, co jsem napsal. Jinak prosím, nebuďte tak nervozní z faktu, že hodlám kandidovat. To přece můžete udělat i vy. A vaši nabídku v poslední větě si dovolím odmítnout, nejste můj typ.

38. pro rejpala zapsáno: 24.04.2006 ve 17:48:11 hod.

Je vidět, že vás informace o kandidatuře pana Klímy velmi rozrušila. Je patrné, že myšlenkové pochody plné nenávisti a zloby nejsou v souladu s vaším písemným projevem, který je zmatený od začátku až do konce. Mě osobně zatím pan Kíma i zastupitelé Města pro všechny svými argumenty přesvědčili daleko více, než ničím nepodložené žvásty pánů Vlčka, Beneše, Vocílky, Čápa a dalších spasitelů.

39. V.Hubáček zapsáno: 24.04.2006 ve 17:48:12 hod.

Pro všechny rozumné čtenáře, kromě rejpala, ještě doplnění pana Klímy a jeho příspěvku č.34. Rozvody kabelové televize slouží také ke sběru a přenosu dat z odběrných míst a k řízení dodávek tepla prakticky do všech domů Sez. Ústí 2. Mimochodem "Sběr a přenos dat pro řízení tepla" byla investice Města v roce 2000. Zakázku získala na základě výběrového řízení firma Zámečnictví Fiala. Pan Vlček podal na průběh výběrového řízení stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Uvedený úřad prozkoumal průběh celho výběrového řízení a konstatoval, že Město postupovalo při zadávání této zakázky souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek a neporušilo žádné předpisy a nařízení. Pan Vlček zřejmě dosud nestrávil to, že zakázku dostala jiná firma než jeho. Tak to ale v životě chodí.

40. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 25.04.2006 ve 18:16:29 hod.

Milý rejpale. Když nemáte tolik odvahy se podepsat jménem, buďte tak laskav a nenadávejte druhým. Ostatně stylem připomínáte pana Vlčka. Nejste jím náhodou?

41. Občan SZ č.10 zapsáno: 26.04.2006 ve 08:35:17 hod.

Dobry den ,zastupitel nejsem ani náhodou,jsem prostě jeden z těch co žijí ve městě od narození a mám k němu vztah.Prosím Vás lidi,proč se tu vzájemně a osobně pomlouváte a vytahujete na sebe špínu!Zamyslete se prosím nad tím,jestli není tato arogance zastupitelů spíše výzvou pro budoucnost.Proč i na úrovni města pořád podporujeme strany a sdružení bez jasného vůdce a programu?Myslím si že je na čase postavit program na slušné,vzdělané ,mladší osobnosti a né na tlupě nespokojených rebelů.Rád bych příště volil osobnost a né to nejmenší zlo.A lidi pochopte to,že tyto zastupitele jsme si zvolili svobodně!

42. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 28.04.2006 ve 13:40:34 hod.

Hlavně aby si to lidi uvědomili. A až přijde čas komunálních voleb, tak si v klidu pročetli kandidátky, zamysleli se nad rozdílem mezi tím, co bylo slíbeno a nakonec splněno, a šli volit. Tentokrát je to asi opravdu potřeba...

43. volič zapsáno: 02.05.2006 ve 00:18:09 hod.

Pan Klíma Martin, který se opakovaně prezentuje jako nový starosta, ještě neuvedl na které kandidátce bude ta jednička, abychom ho ve volbách nepřehlédli.
Takže kde to bude ?

44. Martin Klíma zapsáno: 02.05.2006 ve 00:51:16 hod.

Na volebním lístku. Pokud nebudete chtít přehlédnout, pak nepřehlédnete. Hezký den.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama