Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Svobodné informační médium
reklama
reklama
Věci veřejné

Zastupitelé v Sezimově Ústí se hádají kvůli výběru banky

MF Dnes o pochybném výběrovém řízení

Sezimovo Ústí - Radnice v Sezimově Ústí potřebovala překlenovací úvěr ve výši 30 milionů korun na zateplení školních budov. Proto vypsala výběrové řízení a nakonec vybrala i vítěze.

Vše v pořádku? Vůbec ne. Kvůli regulérnosti řízení se totiž rozhořel spor mezi koaličními a opozičními zastupiteli. Opozice hrozí žalobou.

„Kontrolní výbor nalezl množství závažných pochybení ve vedení výběrového řízení. Vyslovili proto podezření, že během něj došlo k manipulování s nabídkami, aby se vylepšila pozice vítězného peněžního ústavu, tedy Oberbank AG,“ tvrdí předseda kontrolního výboru Martin Klíma (Zelená pro město - SZ).

K závažným pochybením patří podle jeho zprávy například to, že výsledná smlouva s vítěznou bankou se liší od podané nabídky do soutěže nebo že tři banky uvedly stejné podmínky úvěru, ale dostaly v hodnocení rozdílný počet bodů. Zpráva uvádí i další pochybení.

„Výpis z nabídky uchazečů skutečně obsahoval nesrovnalosti, ty se však nepromítly do hodnocení jednotlivých peněžních ústavů,“ oponuje starosta Bedřich Beneš (ODS). Podle něj to potvrzuje také fakt, že se nikdo ze čtyř účastníků neodvolal a výběrové řízení nezpochybnil.

Někteří opoziční zastupitelé v polovině září navrhovali, aby starosta svolal mimořádné jednání zastupitelstva. Na něm by měl objasnit všechny nesrovnalosti. Návrh usnesení však koalice přehlasovala.

Přesto mimořádné jednání bude, a to 8. října. „Nechceme činit unáhlené kroky, ale pravděpodobně již do 8. října podáme podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zda se poté obrátíme i na orgány činné v trestním řízení, bude záležet na tom, jaké vysvětlení podá starosta Beneš,“ dodává Klíma.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy, 02.10.2009 - (vř) - str. 02

Redakce - 07.10.2009
1. jenda1939 zapsáno: 11.12.2010 ve 18:56:45 hod.

...dozvíme se také, jak to všechno dopadlo ?

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama