Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Píšeme o čem se mluví
reklama
reklama
Věci veřejné

Školku a pozemky Silonu získalo město za 6,5 mil. Kč

Mateřská škola je ve vlastnictví města

S potěšením si vás dovoluji informovat, že v úterý 6. prosince t.r. byla mezi městem Sezimovo Ústí a společností SILON s.r.o. uzavřena kupní smlouva, dle které do vlastnictví města přejde Mateřská škola Lipová.

Město, které mělo budovu a pozemky MŠ Lipová v nájmu, se dlouhodobě snažilo získat předmětný areál do svého vlastnictví, zejména s ohledem na perspektivu jeho budoucího využití pro účely MŠ a řešení neuspokojivého technického stavu a souvisejících vysokých provozních nákladů budovy. Jelikož jednání s vlastníkem, společností SILON s.r.o., nevedla řadu let ke zdárnému výsledku, bylo připraveno alternativní řešení, spočívající ve výstavbě nové MŠ formou rekonstrukce a nástavby bývalé MŠ resp. ZUŠ v objektu Základní školy Školní nám. 628. Město proto v r. 2009 požádalo o dotaci z Regionálního operačního programu, která však byla zamítnuta.

S ohledem na příliš vysokou finanční náročnost náhradního projektu a nezbytnost co nejdříve vyřešit budoucnost MŠ Lipová (nájemní smlouva byla do 31. 12. 2013), jsme brzy po změně ve vedení města přistoupili k obnově jednání s vedením společnosti SILON s.r.o. o prodeji areálu MŠ městu. Po opakovaných a náročných jednáních nakonec došlo na začátku listopadu t.r. ke vzájemné dohodě, spočívající v převodu areálu MŠ Lipová a pozemků pod komunikacemi (např. Lipová, Pionýrů, Rudé Armády) ze společnosti SILON s.r.o. do vlastnictví města Sezimovo Ústí za celkovou kupní cenu 6,5 mil. Kč.

Myslím, že uvedená dohoda je úspěchem nejen pro vedení města, ale také pro naše nejmenší, kteří školku navštěvují, či navštěvovat budou. Vlastnictví mateřské školy totiž znamená možnost provést její rekonstrukci a modernizaci včetně zateplení tak, aby byla nejen prodloužena její životnost, snížena energetická náročnost, ale také aby poskytovala ještě lepší zázemí pro naše předškoláky.

Martin Doležal, starosta města

Redakce - 07.12.2011
1. Pavel zapsáno: 08.12.2011 ve 15:28:13 hod.

Současné vedení města i s kývalem Samcem udělalo za krátkou dobu co je na radnici víc, než parta před nimi, která vládla městu dvě volební období. Koupě školky a nový majetek pro město je něco, za co by občané měli vedení města poděkovat.

2. rodačka zapsáno: 09.12.2011 ve 13:47:40 hod.

Nechci hanit nové vedení města, ale myslím, že je to shoda časová, stará smlouva vypršela a Silonu se školku nepodařilo prodat nikomu jinému za vyšší cenu. Pokud by školku město nekoupilo, muselo by stavět novou za 20 mil. A navíc mě překvapuje, že starosta města svůj článek vkládá na webové stránky neoficiální - svého kamaráda p. Klímy a nikoliv na oficiální web města, jehož je starostou.

3. Pavel zapsáno: 10.12.2011 ve 18:36:30 hod.

Nevím, jakou časovou shodu rodačka myslí, ale pokud vím, tak předchozí vedení počítalo s úpravou části 2 ZŠ na MŠ. Tak to bylo prezentováno. A co se týká článku starosty na těchto stránkách, tak to jenom vítám. Aspoń si přečte názory lidí. Věřím, že se tato informace dostane ke všem lidem ve městě v novinkách. Ty jsou k tomu nejvohodnější.

4. Čtenář příspěvků zapsáno: 19.12.2011 ve 15:42:23 hod.

Zřejmě starosta usoudil, že tyto stránky jsou přece jen navštěvovanější než ty oficiální. Na ty oficiální to zřejmě přidá také. Je to skutečně velký úspěch současného vedení, dobrého vyjednávání a ne že to spadlo do klína samo.Silonka měla podle článku na shánění kupce podle smlouvy ještě dva roky, takže by to určitě neprodávala dnes, kdy ceny nemovitostí jsou a jdou dolů.

5. Pamětník zapsáno: 27.12.2011 ve 15:34:51 hod.

Jaksi se už pozapomělo, že bývalá klika Podolský - Šnajder v minulosti prodala pozemky přiléhající k oběma školám svým kamarádům, bez soutěže a za hubičku na stavbu rodiných domů.

6. Pavel zapsáno: 28.12.2011 ve 09:25:56 hod.

Pamětník mně pobavil.Jeho příspěvek se ke koupi školky vztahuje asi tak, jako prohlášení , že koza má jeden roh černý a druhý zelený.Pamětníkova reakce by asi byla, že prase létá ve velké výšce.

7. Pavla zapsáno: 12.01.2012 ve 08:40:28 hod.

Gratuluji městu ke koupi školky, chtěla jsem se zeptat, zda do budoucna plánujete otevřít i jesle? Myslím si, že by to mnohým maminkám pomohlo. Děkuji za odpověď.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama