Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Věci veřejné

Sezimovo Ústí – Město bude v únoru volit nového starostu.

Deník: Sezimoústecký starosta rezignoval

Nedodržoval zákony. Nejednal demokraticky. Měl diktátorský způsob jednání, nedržel slovo. To vše vytýká opozice starostovi Bedřichu Beneši, který na svůj post rezignoval ze zdravotních důvodů.

Kdyby tak neučinil, bylo připraveno jeho odvolání.

Beneš čelil dlouhodobému tlaku opozičních zastupitelů. Vlastně hned po volbách v roce 2006, kdy se nehodlal stát uvolněným starostou. Na radnici tak docházel jen některé dny v týdnu a dál se věnoval svým firmám.

„Nebudu nic komentovat, myslím, že jsem dělal správně a až čas ukáže, zda jsem udělal chyby,“ řekl včera Beneš.

Zdravotní problémy mu ale málokdo věří, také pro Táborský deník minulý pátek řekl: „Teď pracuji ve své firmě. Marodím a jezdím na různá vyšetření.“
„Tímto způsobem je to pro něj mírnější cesta. Pokud by to neudělal takto dobrovolně, byl by odvolán,“ říká Martin Klíma (Zelená pro město), který patřil k Benešovým nejhlasitějším kritikům. Naposledy coby předseda kontrolního výboru rozpoutal otevřený spor o výběr banky na poskytnutí úvěru pro město¨.

Výběr banky dostal na stůl i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Starosta ale mnohým ležel v žaludku i za korunový pronájem pozemku města soukromé firmě.

Zastupitelka a ředitelka základní školy Hana Hojsáková (Město pro všechny) jeho jednání dokonce přirovnává k praktikám diktátorů.

„Měl nekoncepčí a chaotické jednání a až diktátorský způsob řízení. Pokud jsme jednali o škole, tak neplatily vždycky všechny dohody, znala jsem lepší jednání. Například když se mění rozpočet, tak se to ani neprojedná a jen oznámí. Stejné to bylo, když se měnil telefonní operátor,“ naznačila Hojsáková.

Jako bezpartijní zástupce ODS nevnímá situaci dobře ani radní Vít Stryhal. Koaliční partneři – ODS, ČSSD a Nezávislí – Nové tváře, ho zklamali. „Celé to vnímám jako selhání některých osob koaličních partnerů, už jsme to několikrát řešili. V ODS ale měl starosta stoprocentní podporu.“

V rezignačním dopise Bedřich Beneš požádal zastupitele, aby po 31. lednu byl na nejbližším zastupitelstvu formálně odvolám. Zároveň by se měl zvolit i Benešův nástupce.

Kdo jím bude není jasné. Novým starostou se může stát kterýkoli zastupitel, ale v tuto chvíli se o místo v čele radnice nikdo nepere.
„Stoprocentní ne neříkám, ale budeme vidět, ještě povedeme nějaká jednání,“ vyjádřil se Pavel Samec, první místostarosta, na kterého nyní přecházejí všechny povinnosti starosty města.

Táborský deník, 20.1.2010

Redakce - 25.01.2010

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama