Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Tip: Hledáte něco? Napište to do okénka vlevo.
reklama
reklama
Názory

Šťastný nový rok 2007

Vážené dámy a pánové, spoluobčané, čtenáři,
u příležitosti začátku nového roku mi dovolte Vás pozdravit, popřát Vám mnoho štěstí, zdraví a všeho dobrého. Před rokem jsem Vám přál, nechť jsou šťastné chvíle radosti a spokojenosti v drtivé převaze nad vším ostatním. Snad tomu tak alespoň u některých z Vás bylo.

Rok 2006 byl velmi významný z hlediska chodu věcí veřejných. Byl to rok volební, parlamentní volby následovala dodnes neukončená krize bezvládí, a ta ovlivnila i volby komunální, ve kterých jsme volili zastupitelstvo a které se z části staly jakýmsi reparátem parlamentních voleb. Z mého pohledu tyto volby nepřinesly do naší obce změny, které si většina voličů přála. Za přínosné pro názorovou pluralitu vidím to, že volby nastavily velmi těsnou rovnováhu mezi vládnoucí a opoziční síly.

Nyní se nacházíme v novém roce, kde si pravděpodobně od voleb odpočineme. Pro tento rok má naše město schválený rozpočet. Rozpočet, který je tichým svědkem toho, jak rychle se zapomíná na volební sliby. Rozpočet bohužel neobsahuje dostatek peněz na opravy městského majetku, dostatek peněz na kulturu, neobsahuje ani zmínku o domově důchodců, koupališti, a dalších věcech, které přesvědčivě zdobily volební letáky.

Věci veřejné se mají dělat veřejně a na veřejnosti. Velmi rozpačitě vnímám snahu nové radnice nedopustit, aby program zastupitelstva obsahoval bod „různé“, kde je příležitost pro občany i zastupitele vyjadřovat se k problémům chybějícím na programu jednání. Stejně tak lze nahlížet i na odmítavý postoj většiny zastupitelů k zavedení jmenovité evidence hlasování. Radniční zpravodaj, který všichni platíme ze svých daní slouží pouze hrstce politiků, ale měl by být demokratickým periodikem s prostorem pro všechny názorové skupiny. To jsou příklady věcí, které by se měly co nejdříve napravit.

Pokud chceme něco změnit, začněme u sebe. Pokud se nám něco nelíbí, názorně ukažme, že to lze dělat lépe. Nebuďme lhostejní, zajímejme se o věci veřejné, diskutujme. Realizujme veřejnou kontrolu, získávejme pozornost pro veřejné mínění, prosazujme vytrvale zprůhledňování a otevřenost práce místní samosprávy. Zkvalitňujme život sobě i druhým. To je náš společný prostor, který jako účastníci veřejného dění máme. Je to definice prostoru mého, mých kolegů zastupitelů i Vás. Server Sezimovo Ústí online je v tomto ohledu nástrojem každému k dispozici.

Vážení spoluobčané, do dalších dní nového roku 2007 Vám přeji mnoho energie.

Váš Martin Klíma

Redakce - 02.01.2007
1. Kathrin zapsáno: 02.01.2007 ve 19:57:32 hod.

Dekuji vam za prani! Preju Sezimovo Usti a vam radost, spokojenost, stesti, zdravi!

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama