Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Věci veřejné

Na Vocílku reagovali občané i někteří zastupitelé

Vocílkovo jednání vzbudilo bouřlivé emoce

Vocílka v zajetí rozhořčených občanů, foto: Radek Londin

Těsně po úterním rekordně krátkém zastupitelstvu, na kterém starosta Vocílka odmítl vyslechnout občany, se nám podařilo získat několik autentických vyjádření přítomných zastupitelů a občanů. U občanů bohužel nemáme jména, jejich slova byla zaznamenána na záznamové zařízení.

Ludmila Svatková (Město pro všechny): "Starosta nemá argumenty pro své názory, není si jistý rozhodnutím prodat areál Fierlingerovy vily, proto nemůže připustit veřejné projednávání tohoto bodu. Stejně tak nemá odvahu připustit diskuzi o opravách místních komunikací. Má jen moc silou 12 hlasů rozhodnout o čemkoli. Toto mě ještě více utvrzuje v přesvědčení využít všech možností k zabránění nezodpovědnému nakládání s obecním majetkem."

Hana Hojsáková (Město pro všechny): "Arogance moci se nyní neprojevila pouze vůči opozici, ale i vůči občanům, kteří přišli na zastupitelstvo diskutovat. Pan starosta s nimi odmítl vést diskusi. Nabízí se tedy otázka, koho starosta zastupuje."

Lenka Kučerová (Město pro všechny): "Je mi z toho špatně. Takový podraz na lidi bych od starosty nečekala. Ale je dobře, že bylo přítomno tolik občanů. Všichni to viděli a dali svoje rozhořčení jasně najevo. Starostova garnitura se těšila na naši potupu, ale nečekala tak bouřlivou reakci."

Přítomný občan: "Jste jako kohouti na jednom smetišti a občané to odnášejí. Všechny bych vás nakopal do huby."

Přítomný občan: "Přesně takhle chodil Vocílka řvát na zastupitelstvo na pana starostu Schneidera a dostal se tím způsobem až na jeho místo. Včera se karta obrátila a dostal od občanů vynadáno zase on. Aspoň ví, jaké to je."

Další názory zastupitelů rádi připojíme, pokud nám svůj názor poskytnou. Čtenáři mohou samozřejmě reagovat bezprostředně pod článkem.

Redakce - 20.04.2006
1. Pavel zapsáno: 20.04.2006 ve 08:10:50 hod.

K tomu je možné dodat jen to, že chování starosty je ubohost. Jestli neumí řešit problémy a utíká před občany, tak ať si sbalí tašku a vrátí se tam, odkud přišel. Jeho plat jsou zbytečně vyhozené obecní peníze.

2. V.Hubáček zapsáno: 20.04.2006 ve 10:31:09 hod.

Chování starosty je ubohost podporovaná ubohostí všech zastupitelů, kteří zamítli návrh programu posledního jednání zastupitelstva. Ani oni se s námi nechtějí příliš bavit, tak co tam pohledávají.

3. Libor zapsáno: 20.04.2006 ve 19:37:41 hod.

Starosta by měl být osobou váženou, která v životě něco dokázala a né komixovou, která se v životě hledá.

4. montana zapsáno: 20.04.2006 ve 20:08:03 hod.

Spoustě lidí se teď může hodit do krámu jak Vocílka selhal nejen jako starosta, ale i jako člověk. Tak kdopak se bude šplhat k moci nyní? Kdyby to tak bylo taky jednou ku prospěchu nás všech.

5. pro Montanu zapsáno: 21.04.2006 ve 08:07:58 hod.

Nemyslím si, že se někomu hodí do krámu, že Vocílka selhal jako starosta i jako člověk.
Už před ním selhal Peterka, a Samec představuje další nic na radnici.
Škoda, že do křesla starosty po volbách neusedl pan Kadlčík. Město mohlo mít důstojného nástupce pana Schneidera, starostu, kterého si mohli občané a ostatní partneři města
vážit.

6. Obcan SU zapsáno: 21.04.2006 ve 11:04:55 hod.

Tu moc někomu svobodně dáme ve volbách.Za to očekáváme práci pro město a pro lidi.Do té doby než budou dělat politiku úspěsní,vážení a bohatí lidé budeme neustále sledovat tyto trapné záležitosti.K těmto věcem by se mělo konat referendum a rozhodovat prospěch občanů a né osobní zájmy radních.Správný hospodář majetek neprodává,ale spravuje a rozšiřuje.Ve stejném duchu bylo zastupiteli vedeno i jednání o výstavbě domova seniorů v oblasti klidové zony(názor lidí je jim uplně ukraden).
Až se nebudu bát podepsat tak to udělám (je to už jak za komančů,bohužel)

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama