Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Věci veřejné

Rozhovor s první dámou Sezimova Ústí

Někdy zapomene a starostuje i doma

Manželky starostů měst a obcí většinou netouží po popularitě

Manželky starostů měst a obcí většinou netouží po popularitě a přílišné pozornosti. Stojí v pozadí, starají se o rodinu a vytvářejí zázemí svým mužům. Mohou pro ně být také důležitým informačním zdrojem, z něhož starostové zjistí, jak veřejnost hodnotí počínání radnice, v jejímž čele stojí. Starostové však zřejmě, stejně jako ostatní muži, touží doma hlavně po pochopení a vlídném slovu.

Sezimovo Ústí - "Paní starostovou" je bankovní úřednice Ivana Vocílková (38) teprve druhým rokem. Loni, uprostřed volebního období, totiž její manžel Miroslav z místostarosty povýšil na hlavu radnice.

"To už pro naši domácnost nebyla taková výrazná změna. Horší to bylo, když se stal místostarostou a zapojil se do komunální politiky. To v našem životě nastal velký zlom, na který jsme si museli zvyknout," vzpomíná matka dvou dcer.

Hlavním úkolem manželů tehdy bylo skloubit obě časově náročná zaměstnání s péčí o potomky. Občas vypomohla babička, ale dnes se už obě dospívající slečny ohlídají samy.

Pozoruje paní Ivana na svém muži změnu? "Výrazně se snad nezměnil, myslím, že funkce mu do hlavy nestoupla. Někdy ale starostuje i doma, to když chce prosadit své. Jenže já jsem dobrá opozice," směje se mladá žena, která nestojí o popularitu a říká, že hodně spoluobčanů ani netuší, že je manželkou sezimovoústeckého starosty.

Politiku doma probírají, zpočátku tak činili dokonce hodně intenzivně, dnes se Ivana Vocílková spokojí s povrchnějšími informacemi. Sama by do komunální politiky nevstoupila. "Nejsem ten typ. Když jsem ji poznala zblízka, neměla bych na to. Manžela klidně podpořím, ale raději bych byla, kdyby měl jiné povolání."


Zdroj: Českobudějovické listy - 8.6.2005
(k otištění článku máme svolení vydavatele)

Redakce - 14.06.2005
1. Josef zapsáno: 14.06.2005 ve 22:59:55 hod.

I já bych byl raději, kdyby měl manžel paní Vocílkové jiné povolání a doufám, že i řada dalších voličů se jí bude snažit při volbách udělat radost.

2. čtenářka zapsáno: 15.06.2005 ve 16:14:39 hod.

Je výborné, že panu Vocílkovi funkce starosty nestoupla „ do hlavy “, ale do úst by měl často vložit uvážené výroky adekvátní roli 1. muže města.

3. Ivana Vocílková zapsáno: 22.06.2005 ve 22:46:27 hod.

Vážení čtenáři těchto stránek,
v mé reakci bych chtěla upozornit na to, že jsem neposkytla rozhovor panu Klímovi ale redaktorce Táborských listů. Samozřejmě mě napadlo, že se to zde objeví. Mám alespoň možnost se k článku vyjádřit. Chtěla bych ubezpečit všechny, kteří by si snad má slova/mírně upravená redakcí TL/ špatně vysvětlili,že jsem svého manžela v jeho práci vždy podporovala, podporuji a podporovat budu, a to ne „klidně“/přiznávám, že jsem se možná takto nepřesně v nepřipraveném rozhovoru vyjádřila / ale určitě a na 100%. Jeho práce si velice vážím a jsem na něj hrdá.A hlavně si ho vážím jako člověka. To nemohu říci o některých lidech, kterých si dnes již opravdu vážit nemohu. Nenávist a touha po pomstě dokáže udělat s člověkem opravdu divy.Jak se asi s takovou zlobou v srdci žije? Vyjádření, že bych byla raději, kdyby měl manžel jiné povolání je snad logické. Která žena a děti jsou nadšené, že vidí muže a tátu jen ráno, než odejde do práce a pak několikrát týdně až pozdě v noci? Ale to nic nemění na tom, že pokud bude znovu kandidovat, budu mu opět ráda oporou.
Dále bych chtěla poradila čtenářům, pokud máte opravdu nějaký problém, zkuste ho řešit raději přímo s manželem a nenechte se manipulovat mnohdy velice zaujatým autorem zdejších článků. Možná zjistíte, že ne vždy je vše tak, jak se zde píše/viz zahrádky atd./. Manžel je na radnici přece hlavně pro Vás. Nečekejte ovšem, že se bude vyjadřovat k čemukoli na těchto stránkách.

4. Ladislav Kubeš zapsáno: 23.06.2005 ve 00:33:12 hod.

Mýlím se, když se domnívám, že důležitější je obsah rozhovoru, než komu je poskytnut a kde se objeví? Jsem rád, že jsem si ho mohl zde přečíst, neboť Táborské listy nesleduji. Je něco špatně? Přivítám když se Váš manžel bude vyjadřovat k věcem veřejným na jakýchkoli stránkách, například na svých vlastních, když se mu tyto nelíbí. Pokud by však komunikaci se svými občany vedl i nadále prostřednictvím právních zástupců v soudních síních, asi bych spokojený nebyl. Rád bych si přečetl ony nezmanipulované a nezaujaté názory bez nenávisti a zloby v srdci. Proč nejsou na oficiálních stránkách města?

5. Martin Klíma zapsáno: 23.06.2005 ve 15:05:49 hod.

Vážená paní, dlouho jsem opakovaně přemýšlel, co vám na rozhovoru, který byl otištěný v novinách a bez jakýchkoliv zásahů a souhlasem vydavatele převzat tímto serverem, vlastně vadí. Článek mě zaujal právě proto, že vás občanům přibližuje jako člověka, který je oporou svému manželovi a především pro zcela lidský pohled ženy, vyznávající rodinné hodnoty, která je konfrontovaná komunální politikou. Pochybuji, že by vás chtěl některý z redaktorů zmíněných listů poškodit a ani zde takový úmysl nehledejte. Občané, kteří tu reagují, vyjadřují svůj svobodný názor a pokud si myslí, že by bylo vám i nám lépe, kdyby měl pan starosta jiné zaměstnání, mají na to právo. Stejně tak mám já právo vyjadřovat svůj názor na práci starosty a jeho mužů na těchto stránkách. Dělám to jako veřejně činný občan, který má s jeho prací osobní zkušenosti a zároveň i větší voličskou důvěru. Jsem vůči současnému vedení města čitelně v opozici a využívám veškerých možností, abych občany upozorňoval na nepravosti, které vidím. Váš muž to před volbami dělal podobně, když si veřejným pokřikováním na starostu Schneidera zadělal na politickou kariéru. Nemusím si k tomu nic vymýšlet. Stačí pouze v souvislostech pravdivě popisovat sebediskreditační jednání, které vedení města předvádí. Závěrem bych rád řekl, že i když si myslím, že Miroslav Vocílka nemá odpovídající schopnosti aby byl kvalitním starostou, vy jste prokázala, že nevděčnou roli První dámy umíte zvládnout daleko lépe. Děkuji za reakci.

6. Ivana Vocílková zapsáno: 23.06.2005 ve 21:29:50 hod.

Pánové, vy jste mě asi nepochopili. Ale to už tak někdy u mužů bývá. Mně v podstatě nevadí, kde se můj rozhovor objevil a vůbec se za něj nestydím. A ani si nemyslím, že by mně chtěl někdo poškodit. Obsahuje opravdu to, co bylo řečeno. Jen, když už se objevil zde, tak jsem měla potřebu ho doplnit o to, na co jsem tázána nebyla a přece bych ráda sdělila. Nehledejte v tom žádnou záhadu. Pro pana Kubeše-škoda, že si někdy nepřečtete Táborské listy, možná byste se dočkal i nějakého toho vyjádření od manžela.

7. Ladislav Kubeš zapsáno: 23.06.2005 ve 22:07:15 hod.

Omlouvám se, že se příliš neorientuji v regionálních médiích, takže nevím, kdo se kde vyjadřuje a kde ne. Už vůbec netuším kde jsou názory bez nenávisti a kde jsou naopak plné zloby. Tak už to asi u (některých) mužů bývá. Každopádně děkuji za informaci. Budu nyní věnovat Táborským listům více pozornosti.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama