Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Svobodné informační médium
reklama
reklama
Věci veřejné

Zveme veřejnost k účasti na věcech veřejných

Pozvánka na zastupitelstvo

Ač je na oficiálních stránkách městského úřadu uvedeno, že mimořádné zastupitelstvo se koná 11.4.2006, ve skutečnosti by mělo být v úterý 18. dubna 2006.

Opoziční zastupitelé na konci března vyzvali starostu města, aby svolal mimořádné zasedání zastupitelstva. Reagují tak na neochotu radnice zamyslet se nad smyslem prodeje Fierlingerovy vily. Jelikož vládnoucí koalice není ochotna ustoupit ze záměru vilu prodat prakticky za jakýchkoliv podmínek, byť velmi nevýhodných, požadují opoziční zastupitelé vyhlášení místního referenda, aby se k problematice mohla vyjádřit veřejnost.

Program mimořádného zastupitelstva v úterý 18.4.2006

1) Zahájení a volba návrhové komise.
2) Projednání vyhlášení místního referenda o budoucnosti Fierlingerovy vily.
3) Projednání dopisů firmy ENERGOINVEST a.s. členům Městského zastupitelstva, problematika ceny tepla.

Zastupitelstvo se koná v úterý 18.4.2006 od 18,00 hodin v zasedací místnosti SOŠ – SOU – COP v Sezimově Ústí. Srdečně zveme všechny čtenáře tohoto webu. Přijďte se aktivně zúčastnit a využít svých práv svobodně se na zastupitelstvu vyjadřovat k projednávaným bodům.

Připomeňme, že radnice se snaží opakovaně docílit prodeje areálu Fierlingerovy vily s rozsáhlým pozemkem, za cenu 10.000.000,-- Kč. Téměř čtvrtinu z této částky, tj. 2.416.273,-- Kč ale musíme vrátit zpět státu jako pokutu, protože vedení radnice nechce dodržet podmínky stanovené státem. Jinými slovy: bude-li schválen prodej Fierlingerovy vily, bude vyhozeno více než dva milióny a čtyřista tisíc korun oknem. Položme si otázku "Komu ku prospěchu?" a zeptejme se našich volených zástupců.

Oba projednávané body mají silný vliv na hospodárné využívání obecního majetku, na jeho ochranu a řádné spravování. Nebuďme lhostejní. Zkušenost opakovaně ukázala, že aktivní účastí lze ovlivnit chod věcí veřejných.

Redakce - 12.04.2006

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama