Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Hledáme souvislosti
reklama
reklama
Věci veřejné

Zastupitelé se neshodnou, co udělají s vilou

Z tisku: Referendum o vile

vila při požáru
Táborské listy - 19.5.2006

Do osudu vily nebudou mluvit občané Sezimova Ústí. Takový je verdikt zastupitelů ze středečního večera (17.5.2006).

Sezimovo Ústí - Místní referendum se na podzim v době komunálních voleb konat nebude. Návrh na lidové hlasování o dalším osudu Fierlingerovy vily, která nese statut kulturní památky, podpořilo jen sedm opozičních zastupitelů. Proti bylo jedenáct kolegů z koalice. Pro ty je prioritou získání peněz na stavbu domova důchodců.

"Chybí mi diskuse, netrváme na referndu, ale jsme proti prodeji za podmínek, které navrhuje vedení radnice. Z deseti milionů, které bychom získali, musíme vrátit dva a půl státu, více než milion a půl zaplatíme na DPH, tři sta tisíc nás bude stát převod nemovitosti. Po odečtení všech nákladů bychom metr čtvereční ze sedmadvaceti hektarů pozemku přiléhajícího k vile prodali za 50 korun. Pokud bychom DPH platit nemuseli, vyjde nás metr čtvereční na 102 koruny. To hraničí s trestní odpovědností," uvedl zastupitel Josef Králík (KSČM). Apeloval na kolegy, aby se pokusili najít peníze na domov důchodců jinde.

"Referendum je nesprávné, situace okolo vily se mění. Nevíme, zda nám ministerstvo vyhoví a vyjme objekt ze statutu kulturní památky, o což město žádalo. Když se to podaří, umím si představit rozprodat část pozemku na lukrativní parcely," reagoval František Beneš (Nové tváře).

Zastupitelé nepodpořili ani návrh Vojtěcha Kadlčíka (SNK - Město pro všechny) schválit, aby se prvorepubikový objekt neprodával do konce letošního roku.

"Toto jednání považuji za nadbytečné. Prodej vily budeme muset schválit, pokud na něj dojde," řekl starosta Miroslav Vocílka (Nové tváře). "Alfou a omegou je, k čemu vilu využijeme, když do ní budeme dávat peníze," doplnil tajemník Josef Čáp. Upozornil, že rozpočet schválený zastupiteli počítá na straně příjmů s osmi miliony korun z prodeje.

Situace je tedy taková, že záměr prodeje schválený zastupiteli, byl po neúspěšné dražbě před dvěma lety zrušen. Další usnesení bylo, že se věc ohledně prodeje vyřeší v létě loňského roku. Nyní politici odmítli referendum i návrh neprodávat majetek před volbami.

MARTINA HAVLŮJOVÁ, Táborské listy

Redakce - 29.05.2006

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama