Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Události

Aktualizováno 2: Vila se bude dražit 3.12.2004 v 9:00 hod.

Fierlingerova vila jde do dražby

Požár Fierlingerovy vily, foto:archiv
Koupí si někdo Fierlingerovu vilu?

Aktualizace: Vila se bude dražit 3.12.2004 v 9:00 hodin v obřadní síni MěÚ.

(původní článek z 4.11.2004)
Z usnesení Rady města Sezimova Ústí vyplývá, že jednatel společnosti Reality Tábor s.r.o. Karel Fink předložil radě nabídku na odkoupení celého areálu Fierlingerovy vily formou přímé koupě za cenu 8 milionů Kč.

Rada města tuto nabídku odmítla a trvá na prodeji formou tzv. dobrovolné dražby. Tu bude realizovat firma Reality Tábor s.r.o., kde je Karel Fink jednatelem. Den konání dražby byl stanoven na 3. prosince 2004 v 9 hodin v obřadní síni Městskéhu úřadu Sezimovo Ústí. Nejnižší podání činí 12 milionů Kč. Dražební jistota, tedy částka, kterou musí zájemce o účast v dražbě složit, byla stanovena na 750 tisíc Kč.

Koupí si někdo tento zajímavý objekt se zajímavou minulostí ať předválečnou, válečnou, poválečnou, nebo i nedávnou? Připomeňme, že Fierlingerova vila byla zapálena neznámým žhářem těsně poté, co byl v zastupitelstvu těsnou většinou schválen souhlas s jejím prodejem. Pro prodej hlasovali i zastupitelé ČSSD, kteří v předvolebním programu slibovali, že městský majetek nebudou prodávat, ale naopak ho budou rozhojňovat.

Aktualizováno: Okolnosti požáru Fierlingerovy vily lze najít ve článku Neznámý žhář zapálil Fierligerovu vilu

Redakce - 29.11.2004

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama