Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Věci veřejné

Jak skandál kolem zastupitelstva vidí regionální tisk

MFDnes: Fierlingerova vila vyvolala spor

Sezimovo Ústí - Kolem letního sídla někdejšího politika Zdeňka Fierlingera v sousedství známější Benešovy vily v Sezimově Ústí se rozhořel spor. Zastupitelé města nejsou jednotní, co udělat s památkou, kterou se marně snaží prodat.

Město ji před šesti lety získalo od státu s tím, že pokud ji prodají dříve, než uplyne deset let, zaplatí pokutu 2,5 milionu korun. Přesto nyní usilují někteří zastupitelé v čele se starostou o její prodej. Zisk chtějí využít na výstavbu domova důchodců.

Část politiků si naopak myslí, že by bylo nejlepší vyhlásit všelidové hlasování. Kvůli dalšímu osudu památky, která se v dražbě marně prodávala za 12 milionů korun, se v úterý sešlo mimořádné zastupitelstvo. Požádala o ně opozice kolem hnutí Město pro všechny a KSČM. Na programu byla i cena tepla pro domácnosti.

Nakonec se nic nekonalo. Především koaliční zastupitelé kolem ODS a hnutí Nové tváře neschválili navržený program. V zasedací síni stoupla nervozita, protože obyvatelé města, kteří si přišli pro informace, se nedozvěděli nic.
„Byl to kabaret lidí kolem pana starosty. Zrušení zastupitelstva mě rozčílilo. Považuji to za velkou míru arogance. Zastupitelé dali najevo, že jim na lidech a jejich názorech nezáleží,“ míní obyvatel Miroslav Lipp.

Starosta Miroslav Vocílka uvedl, že oba navržené body programu byly v tu chvíli nadbytečné. „Teď nemá cenu jednat o referendu kvůli vile, když se vila neprodává. Jednáme o jejím vyjmutí z památkové péče,“ uvedl starosta, podle něhož se stejně tak o ceně tepla vedou diskuse s firmou Energoinvest.

Chtějí zastupitelé zabránit spekulacím s vilou?


Není prý třeba svolávat zastupitelstvo. „Proti programu nakonec hlasovala i část zastupitelů, kteří mimořádné zasedání chtěli,“ tvrdí starosta.

Opoziční zastupitel Marcel Gause vysvětlil, že čtyři opoziční zastupitelé se zdrželi hlasování, protože se jim nepodařilo do programu zařadit bod, který se týkal špatného stavu silnic ve městě. „Co se týká vily, nejsme úplně proti prodeji, ale chceme zabránit finančním spekulacím ve prospěch někoho jiného než města. Ze zrušeného zastupitelstva mám jediný pocit: byla to msta za to, že jsme ho vyvolali. Bylo tvrdě useknuté. Na frak dostali hlavně lidi, kteří tam přišli,“ míní Gause.

20.04.2006 - LUBOŠ DVOŘÁK - str. 03

Článek vyšel v regionální mutaci Mladé fronty DNES - jižní Čechy. Článek otiskujeme s laskavým souhlasem vydavatele.

Redakce - 25.04.2006

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama