Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Nazýváme věci pravými jmény
reklama
reklama
Věci veřejné

Zastupitelka varuje před okrádáním občanů

Starosta chce vyhodit miliony!

V reakci na článek "Kde to vázne, pane starosto" se objevil příspěvek zastupitelky města Ludmily Svatkové (Město pro všechny). Sdělení je natolik závažné, že si zasluhuje místo na titulní stránce.
Ludmila Svatková, zastupitelka
zapsáno: 06.12.2005 ve 20:53:17 hod.

Reakcí na nedostatky oficiálních stránek města starosta ukazuje přesně to, co lze pozorovat v jeho práci ve vedení města od roku 2002: NESCHOPNOST - PLANÉ SLIBY - LHOSTEJNOST. V tomto případě (myšleno katastrofální informační servis města, pozn. red.) lze situaci napravit, ale některá rozhodnutí jsou nevratná. Mám na mysli prodej obecního majetku, například Nového Světa nebo Fierlingerovy vily.

Starosta v pondělí 12.12.2005 navrhne zastupitelstvu prodej Fierlingerovy vily, za minimální cenu 10.000.000,-- Kč, se ztrátou 2.416.273,-- Kč. Téměř čtvrtinu částky, kterou město prodejem získá, musí vrátit zpět, z důvodu nedodržení podmínky mít tento majetek ve vlastnictví do roku 2010. Jinými slovy: bude-li schválen prodej Fierlingerovy vily, vyhodíme více než dva milióny a čtyřista tisíc korun českých oknem.
(konec citace)

Je to již potřetí, co se starosta se svými koaličními partnery snaží prodat Fierlingerovu vilu za podezřele nízkou cenu. Položme si otázku: "Komu ku prospěchu?" Již jsme za podivných okolností přišli o chatu v Novém Světě na Šumavě, nyní máme přijít o nejvzácnější kulturní památku a nejkrásnější nemovitost, jakou máme.

Udělejte si čas. Přijďte v pondělí 12.12.2005 v 18 hodin na zasedání zastupitelstva a udělejte si názor na toto podivné hospodaření s majetkem občanů města.

Aktualizováno: Pomozte nám šířit informace. Pozvěte své sousedy na zastupitelstvo. V příloze naleznete speciální pozvánku pro tuto konkrétní příležitost. Vytiskněte ji na nástěnku v domě. Na vaši mailovou žádost zde také naleznete zmenšenou verzi pro vkládání do poštovních schránek.

Martin Klíma


Článek obsahuje přílohu vyzva_fv.pdf
Redakce - 07.12.2005
1. PAVEL zapsáno: 07.12.2005 ve 18:35:50 hod.

Myslím si, že Vocílkovo neschopné starostování už stálo naše město více než je 2,5 mil.Je proto velice smutné když o prodeji takovéto nemovitosti rozhoduje člověk,po kterém zbyde jen ta jeho napodobenina před Astrou.

2. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 09.12.2005 ve 12:22:17 hod.

Pan Podolský píše, že orientačně dostali pokuty asi za 2,165 mil. Kč. Pokud tedy dojde k prodeji, trumfne na pokutách současná radnice tu bývalou asi o 250 000,- Kč. A to pouze po 3 letech vlády. Rozdíl bude pouze v tom, že za minulého vedení se toho udělalo mnoho, zatímco nyní ...

3. Josef zapsáno: 11.12.2005 ve 18:09:56 hod.

Vytiskl jsem si pár těch letáčků a roznesl jsem je, jen ať lidi vědí co se zase děje za hnus.

4. Pavel zapsáno: 11.12.2005 ve 19:13:18 hod.

Pepo děkuji ,protože i já jsem ve své schránce našel letáček a asi se na ten hnus 12.12. zajdu podívat.

5. Pavel Vlček zapsáno: 14.12.2005 ve 15:51:59 hod.

Dobrý den všem.
Včera jsem ve své schránce na dopisy nalezl letáček s informacemi o prodeji městského majetku a starostovi města.Byl to přesně ten letáček,který je ke stažení na webu.Protože bydlím v Sezimově Ústí, logicky se tím zajímám o současné městské představitele a tím i o budoucí představitele města.Chci si udělat vlastní názor na lidi, kterým budu dávat za čas důvěru v komunálních volbách.Nemám teď na mysli politické strany,ale jednotlivce.Nicméně se vrátím k mé myšlence.Ten letáček mě mírně rozladil.Ne svým obsahem, ale tím že nevím od koho mi přišel.Jak si mám potom vytvořit názor na situaci ve městě a na aktéry, kteří ji tvoří,když nevím kdo to ke mě promlouvá?Teď už jsem to zjistil a hned jsem spokojenější.Nevím jestli bude spokojenější paní sousedka,která nemá internet a spoléhá se na obyčejný podpis.Takových sousedek bude asi víc.Snad by nevadilo uvést alespoň autora listu.
PS: Rád přijmu jakoukoliv kritiku a názory
Pavel Vlček

6. Pavel Vlček zapsáno: 16.12.2005 ve 08:35:28 hod.

Autor zarytě mlčí dál.Škoda!

7. Martin Klíma zapsáno: 16.12.2005 ve 10:42:41 hod.

Dobrý den i tobě Pavle, napsal jsi, že už jsi to zjistil a jsi spokojenější, nevyčel jsem z toho, že mám napsat odpověď. Zkusím to napravit. Leták vznikl jako spontánní nápad během krátkého okamžiku a byly v něm použity reakce a myšlenky několika lidí, včetně opozičních zastupitelů. Zvolil jsem formu pozvánky na zastupitelstvo a nabídl ji prostřednictvím tohoto serveru komukoli, kdo se s obsahem ztotožní a bude chtít pozvat své sousedy. Podstatné bylo sdělení závažných informací, které by lidé měli znát. Nebylo třeba z toho dělat propagandu mé osoby, ani jsem si nechtěl přivlastňovat cizí myšlenky. Proto tam nebyl podpis. Na základě tvého příspěvku ale uznávám, že tam mohl být alespoň uveden odkaz na tento server. Budu na to myslet příště. Věřím, že ještě bude plno příležitostí.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama