Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Komentujeme události
reklama
reklama
Věci veřejné

MFDnes - Jižní Čechy - 16.04.2008

Deset tisíc? Málo, chci dvakrát víc!

16.04.2008 - MARTINA HAVLŮJOVÁ - Jižní Čechy - str. 02
Deset tisíc? Málo, chci dvakrát víc, žádá starosta

Sezimovo Ústí - O sto procent chce zvýšit svou měsíční odměnu starosta Sezimova Ústí Bedřich Beneš. Zatím mu ale musí stačit deset tisíc korun, protože zastupitelé mu jeho žádost už potřetí zamítli. Současně na jeho hlavu dopadla ostrá kritika z řad opozice.

"Zvýšení z deseti na dvacet tisíc korun za měsíc považujeme za nepřijatelné," uvedl opoziční zastupitel Martin Klíma. Hlavním argumentem je, že vedení takové zvýšení neodůvodnilo. Slovo valorizace komentuje s rozčilením.
"To snad ne. Vadí nám i fakt, že se starosta dostává do střetu zájmů, když o své odměně hlasuje," doplnil Klíma.

Neuvolněný starosta Beneš v tom ale etický ani právní problém nevidí. Poukazuje na to, že zastupitelé v rámci rozpočtu také schvalují své odměny. "I když se jedná o jiné částky, princip je stejný," hájí se Beneš.

Odmítá i tvrzení, že zvýšení odměny nezdůvodnil. "Jako starosta pracuji v podstatě 24 hodin denně. Zvýšil se i počet dnů, které jsem na radnici. Dříve to byly dva v týdnu, nyní jsem tu z deseti pracovních za čtrnáct dnů sedm. To nemluvím o dalších povinnostech, které z mé funkce vyplývají," vypočítává.

Opoziční zastupitelé kritizují i stávající model vedení radnice, tedy neuvolněný starosta a jeho dva uvolnění zástupci. Podle Klímy je nefunkční. "Když tam starosta není, místostarostové nic nerozhodnou, se vším čekají na něho. Jsou to v podstatě dva nadstandardně placení úředníci," říká Klíma.

Beneš je ovšem přesvědčen o opaku. I proto požádá zastupitele o větší odměnu znovu v červnu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Redakce - 21.04.2008
1. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 24.04.2008 ve 07:18:43 hod.

Matně si vzpomínám na dobu tesně po volbách, kdy současné vedení radnice prohlašovalo, že dva místostarostové a neuvolněný starosta budou levnější variantou než původní stav s jedním starostou a jedním místostarostou. Nyní se starostovi přidá a předpokládám, že tímto zvýšením starostova platu padá tato asi jediná výhoda výsledku voleb.
Nymí mi to tak trochu připomíná zvyšování nákladů u státních zakázek. Nabídka se podhodnotí, aby se vyřadila konkurence a pak se v průběhu stavby objeví "nepředpokládané" komplikace, které je potřeba draze zaplatit.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama