Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Komentujeme události
reklama
reklama
Události

Ceny vodného a stočného od 1.1.2006

Voda opět podražila

bath.jpg

Vodárenská společnost Táborsko s.r.o. oznámila ceny vodného a stočného v obcích sdružených ve Vodárenské společnosti Táborsko (Tábor, Sezimovo Ústí, Planá nad Lužnicí) s účinností od 1.1.2006:

Vodné : 29,30 Kč + 5% DPH
Stočné : 20,40 Kč + 5% DPH

V Sezimově Ústí byla v roce 2004 cena vodného a stočného 45 korun. Od začátku roku 2005 to bylo 47,20 Kč (+5 %) a pro rok 2006 cena činí 52,20 Kč (+10%).

Meziroční nárůst ceny o více jak 10% ve volebním roce je poněkud překvapivý. Minulých letech se totiž respektovala dohoda o tom, že těsně před volbami se voda zdražovat nebude. Někteří kritici VaKu a Vodárenské společnosti Táborsko upozorňují na příliš rychlý nárůst ceny vodného a stočného, který není opodstatněný objektivním nárůstem nákladů. Radní města a jednatel VST Bedřich Beneš to však odmítá s tím, že tvorba cen je zajištěna řadou kontrolních mechanizmů.

Aktualizováno:
Ředitel Vodárenské společnosti Táborsko nás upozornil, že v článku je porovnávána cena bez DPH s cenou včetně DPH. "Meziroční zvýšení cen je o 5%, nikoli o 10% jak je v článku uvedeno," sdělil Míka. "Druhou významnou skutečností je to, že růst ceny vodného a stočného v roce 2006 není primárně způsoben zvyšováním nákladů provozovatelské firmy VAK Jč a.s., ale nutností větších investic do vodohospodářského majetku, ať už do rekonstrukcí stávajících sítí a zařízení, nebo nových investic. Jinými slovy rozdíl v ceně se projeví ve výši nájemného, které provozovatel odvede Vodárenské společnosti Táborsko s.r.o. a veškeré tyto prostředky budou investovány do zhodnocení vodohospodářského majetku."

Náš článek vycházel z cen vodného a stočného, které otiskl deník MF Dnes 16.12.2004, kde v textu nebylo explicitně uvedeno, že se jedná o ceny bez daně.


Redakce - 02.01.2006
1. Bohouš zapsáno: 03.01.2006 ve 12:44:49 hod.

Opravdu zajímavé, pan radní Beneš nerozporuje cenu vody, kterou platí všichni obyvatelé
Sezimova Ústí, ale mohl by se strhat, aby zvrátil cenu tepla, kterou platí pouze polovina obyvatel horní části města. Že by mu v žaludku ležel jenom bývalý Energoinvest a Vodárenská společnost jsou jeho kámošové? Pokud vím, i firma dodávající teplo tvoří cenu, a tato cena je zajištěna řadou kontrolních mechanizmů.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama