Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Komentujeme události
reklama
reklama
Věci veřejné

MFDnes: 26.09.2008 - (hvl) - Jižní Čechy - str. 02

Opozice kritizuje odměny pro starostu

Sezimovo Ústí - Po bezmála roce se neuvolněný starosta Sezimova Ústí na Táborsku Bedřich Beneš (ODS) dočkal. Zastupitelé mu na pátý pokus schválili vyšší odměny.
Ta se z původní zhruba desetitisícové částky vyšplhala na přibližných 28 tisíc korun. Se zvýšením zásadně nesouhlasí opozice.

„Připadám si jako na koňském handlu. Dodnes mi nikdo nevysvětlil, jak se během jednoho roku z 10 tisíc mohla částka vyšplhat na nynějších 28. Věnuje snad Bedřich Beneš starostování trojnásobek času?“ diví se zastupitel Martin Klíma (Zelená pro město). Za nefér rovněž považuje, že starosta po volbách sliboval nezvyšovat náklady úřadu.
Beneš však oponuje. „Když jsem nastupoval, nepředpokládal jsem, že budu funkci starosty věnovat tolik času. Je to práce na čtyřiadvacet hodin. Na radnici trávím mnohem více dnů, než když jsem do této funkce nastupoval,“ uvedl.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Redakce - 29.09.2008
1. Jan zapsáno: 05.03.2009 ve 19:37:36 hod.

No nic mi do toho neni, ale můj názor je, ze vládní úředníci a lidé z vedení měst a obcí, by meli pracovat zdarma. Meli by to být lidé, kteří jsou finančně zajištění, např. soukr. podnikáním a tuto činnost by vykonávali zdarma pro radost a prospěch lidí. Pak by bylo zřejmé, jak to vlastně s obcí a lidmi myslí. Takto se to jeví jako přetvářka a honba za penězi.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama