Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Události

KOVOSVIT zvýšil tržby o 36 milionů

Kovosvit MAS

Holding KOVOSVIT, patřící do finanční a investiční skupiny KKCG, v loňském roce překonal výsledky z roku 2006. Nekonsolidované tržby skupiny, která zahrnuje výrobce obráběcích strojů KOVOSVIT MAS a zanikající KOVO DS, meziročně vzrostly o 36 milionů korun na 1,584 miliardy korun. V letošním roce holding očekává další nárůst tržeb na 1,697 miliardy korun.

Pro holding KOVOSVIT byl rok 2007 pokračováním procesu vnitřní restrukturalizace, která byla před dvěma roky zaměřena na optimalizaci vnitřních procesů a materiálových toků. Všechny aktivity dříve nastartované mají za cíl zvýšit schopnost rychle reagovat na požadavky zákazníků a zároveň zvýšit tržby společnosti v následujících obdobích. „Rok 2007 byl zejména důležitý pro dokončení první etapy restrukturalizačních změn, které se výrazným podílem na dobrém hospodářském výsledku společnosti,“ říká generální ředitel společnosti Libor Kuchař.

Zlepšení výsledků bylo dosaženo změnou organizace a koncentrací některých podnikatelských aktivit na menší plochy se snahou o snížení nároků na manipulaci a obslužnou činnost. „Zahájili jsme úzkou spolupráci s předními dodavateli komponentů pro výrobu obráběcích strojů, a to jak v oblasti vývoje, tak i v technologické podpoře zákazníků,“ sdělil generální ředitel s tím, že loňské hospodaření firmy bylo také ovlivněno konjunkturou na evropských trzích, která pro KOVOSVIT MAS znamenala, že nárůst poptávky po výrobcích někdy převyšoval výrobní kapacity.

Holding KOVOSVIT zhruba 57 procent celkové výroby exportuje na zahraniční trhy. V současné době firma vyváží do 20 zemí světa, přičemž loňský export dosáhl 900 milionů korun, což je srovnatelná hodnota s rokem předcházejícím. Hlavními odběrateli jsou i nadále evropské země, a to zejména země bývalého Sovětského svazu, Německo, Polsko, Itálie nebo Slovensko.

Tomáš Želazko

Redakce - 13.03.2008

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama