Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Události

Auta mohou na Kovosvit jen přes Planou

Pět kilometrů měří objížďka stometrového úseku, kterou od úterní osmé ranní až do páteční půlnoci musí využívat každý řidič osobního a nákladního auta.

„Na odbočce ze státní silnice ke Kovosvitu se bude opravovat vodorovné značení na silnici. Jde o povinnou obnovu, kterou zajišťuje táborská správa silnic,“ uvedl za táborský odbor dopravy, který uzavírku povoluje, Jiří Vykoukal.

Řidiči, kteří budou v uvedené dny cestovat například do práce do Kovosvitu, si musí načasovat odjezd z domova tak, aby počítali jednak s objížďkou přes Planou nad Lužnicí, jednak s komplikacemi, které je mohou především ve špičce potkat.

„Věřím, že se kolony aut tvořit nebudou, možná mohou nastat mírnější problémy s vjížděním na hlavní silnici ze Sezimova Ústí I,“ věří Vykoukal.
Dopravní značky řidiče navedou na kruhovou křižovatku v Plané nad Lužnicí a dál po nové silnici průmyslovou zónou kolem Madety a Silonu až do Sezimova Ústí.

„Přes staveniště budou moci na most nad kolejemi do horní části Ústí pouze autobusy, a to včetně městských, a pochopitelně i záchranka a hasiči,“ upřesnil dopravu Oldřich Novák z táborského městkého úřadu.

Objížďa pro ostatní vozidla platí v obou směrech.

Zdroj: Táborský deník

Redakce - 14.04.2009
1. Michal Pevný zapsáno: 15.04.2009 ve 22:52:29 hod.

„Věřím, že se kolony aut tvořit nebudou, možná mohou nastat mírnější problémy" - tak to mě opravdu pobavilo. Dnes jsem musel vystát cca 3km kolonu přes celou Planou, která se vytvořila u kruhového objezdu, kudy vede jediná cesta ke Kovosvitu. Chápu, že údržba vodorovného značení je potřeba, ale zavřít na celý týden jednu ze dvou přístupových cest k průmyslové zóně, kde pracuje a bydlí mnoho stovek občanů, považuji za lehkomyslnost, hraničící s hloupým vtipem. To nikoho nenapadlo zavřít např. jeden jízdní pruh, nebo provádět opravu o víkendu, kdy je zde menší provoz ??? Asi ne. Zmíněný kruhový objezd v Plané se totiž vlivem nadměrné zátěže zcela ucpe a již tak hrozná dopravní situace v Plané se rapidně zhorší. Je vidět, jaké "chytráky" si za své daně platíme. Jestli to takhle půjde dál, tak dopadneme jako v Praze : Je tu moc velký provoz? Tak zavřeme jeden jízdní pruh..

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama