Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Zajímá nás co si myslíte
reklama
reklama
Věci veřejné

Názornou ukázku ceny chodníku v Dukelské řeší kriminálka

Zastupitele zpovídá policie

Sezimoústecký zastupitel Martin Klíma (SZ) byl dnes vyzván orgány činnými v trestním řízení, aby se dostavil k výslechu. Klíma je podezřelý ze spáchání trestného činu podle § 140 Padělání a pozměňování peněz a § 141 Udávání padělaných a pozměněných peněz.

Trestného činu se měl Klíma dopustit 14.12.2006 během zasedání zastupitelstva, kdy během projednávání rozpočtu obrázky připomínajícími tisícikoruny přítomným demonstroval cenu před volbami vybudovaných chodníků v Dukelské ulici za 7 milionů z rozpočtu města. Prohlásil, že bude-li skládat 7 milionů z tisícikorun vedle sebe, vystačí mu akorát na konec chodníku. Názorným způsobem se tak přítomní dozvěděli, že každým krokem překračují 6 tisíc.

Starosta Bedřich Beneš po prezentaci Klímu upozornil, že pokud jsou peníze falešné, mohl by se dopustit trestného činu. Klíma reagoval poznámkou, že to policii rád vysvětlí.

Policie zahájila šetření na základě anonymního trestního oznámení.

Redakce - 29.01.2007
1. Meloun zapsáno: 29.01.2007 ve 20:48:08 hod.

A hele poldové si přečetli Táborské listy a měli to i fotkou. : - )))))

2. Josef zapsáno: 29.01.2007 ve 21:04:48 hod.

Absurdní! Pane Klíma, berte to jako poklonu vašich zbabělých protivníků. Už z vás mají takový strach, že ani udání na policii nemají odvahu podepsat. Vydržte!

3. Meloun zapsáno: 29.01.2007 ve 23:20:07 hod.

A hele, kterejpa další bejvalej ouřada z MÚ z Paďous se to taky ráčil přidat. Ing. Svobodná nebo zloděj JUDr Koudelka ?

4. Tamáš zapsáno: 30.01.2007 ve 10:05:09 hod.

Kdy a se také konečně ZELENÍ v Sezimově Ústí vzpamatují a přihlásí se k iniciativě proti základnám USA ??? Nechceme tu americké imperialisty !!!!!

5. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 30.01.2007 ve 12:35:59 hod.

Neuvěřitelné. Kvůli něčemu takovému podávat trestní oznámení. Místo toho, aby policie honila skutečné gaunery na silnicích a hledala zloděje a vrahy, se musí zabývat takovými malichernostmi. Ale co. Platí to všichni, tak proč si nezaudávat, že?

Držím Vám palce pane Klímo.

6. Nick zapsáno: 30.01.2007 ve 13:09:32 hod.

Nic proti Klímovi, ale zákon snad platí pro všechny a zhotovení kopie platidla je trestné, ať už se použije k čemukoliv. To by by si snad mohl uvědomot, když má vedle sebe právníka Mgr. Rašku.

7. Nepravidelný čtenář zapsáno: 30.01.2007 ve 13:50:35 hod.

Přestože jakékoliv zhotovování kopie platidel je trestné, od bonzáka, ještě k tomu anonymního to považuji za svinstvo!! Policie to teď samozřejmě musí prošetřovat, ale bylo by rozhodně rozumnější, aby se zabývala opravdovými případy!

8. Nick zapsáno: 30.01.2007 ve 14:08:45 hod.

Klímovo vystoupení s falešnými tisícikorunami na MZ bylo zveřejněno v tisku i s fotografií, to je pro policii přímo provokace a není třeba aby ji na to někdo zvášť upozornil. Oznámit spáchání trestného činu je povinností každého občana , chcete určovat na co to platí a na co ne ? I pan Klíma , jak sám zveřejnil, jich také několik podal.

9. Martin Klíma zapsáno: 30.01.2007 ve 14:47:38 hod.

V prvé řadě děkuji všem za podporu. Policie se případem pečlivě zabývá, je její povinností zabývat se i anonymními udáními a musí shromáždit všechny potřebné důkazy k předmětné události. Jelikož probíhá šetření, nemohu se k podrobnostem vyjadřovat. Učiním tak až policie případ uzavře.

Považuji ale za zajímavý fakt, že příspěvky čtenáře se jménem Nick se až nápadně grafologicky shodují s textem na anonymním trestním oznámení a dle mého pozorování věrně odpovídají písemnému projevu zastupitele za ODS Milana Vlčka, zapáleného autora mnoha trestních oznámení na zastupitele a úředníky MěÚ. Mohu-li svému pozorování věřit, jedná se od tohoto kolegy již o druhé trestní oznámení na moji osobu, snad jakýsi důkaz trvalého zájmu. Občan má povinnost trestný čin oznámit, ale nemá povinnost v oznámení lhát. Právě úmyslně lživá tvrzení jsou patrně důvodem, proč se autor ze strachu z následků křivého obvinění nepodepsal.

V závěru si dovolím opravit Nickovo tvrzení. V celém tomto životě jsem podal pouze jediné trestní oznámení v roce 2003 poté, co Milan Vlček jako předseda kontrolního výboru v tisku uvedl lživé informace, že na webových stránkách města mám nelegálně svoji soukromou prezentaci a tím porušuji své pracovní povinnosti úředníka MěÚ. Jednalo se o astronomickou stránku, věnovanou pozorování záblesků družic při sezimoústecké hvězdárně.

10. laik zapsáno: 02.02.2007 ve 00:40:44 hod.

Připojuji se k Josefovi a Janovi, jinak škoda komentáře.Myslete na spousty lidí, kterým mluvíte z duše a kteří jsou na vaší straně, protože bojujete za jejich zájmy, neb oni sami na to nemají sílu. Bože, když bojovat s věčnou lidskou blbostí a zlem je ale děsně vyčerpávající...Je mi z nás na nic, národ udavačů, kolaborantů, přisluhovačů, prospěchářů, pomlouvačů, zbabělců, závistivců, chytrolínů-teoretiků, nafoukaných arogantních hulvátů, vyčůránků. Díky za vaši obyčejnou slušnost.

11. Pro laika zapsáno: 02.02.2007 ve 11:11:45 hod.

Dík , podařilo se Vám přesně definovat Martina Klímu a jeho redakci, ještě jednou blahopřeji !!

12. Martin Klíma zapsáno: 04.02.2007 ve 14:55:15 hod.

Pro Laik: Děkuji Vám za milá slova.

13. tina zapsáno: 05.02.2007 ve 18:51:36 hod.

ja mam za to, ze ty tisicikoruny byly kopirovane jen z jedne strany. i tak je to trestny cin?
byla to velmi nazorna pomucka, bohuzel starosta celou dobu venoval snaze usadit
p.Klimu zpet do lavice, takze pointu vystupu asi ani nepostrehl. skoda. ale za pokus to stalo.

14. vlasta zapsáno: 05.02.2007 ve 21:31:54 hod.

Pane Klímo držím Vám palce v boji s nečestnými protivníky,kteří nemají odvahu se pod své jednání podepsat.To víte asi jste ukázal,že ne všichni budou slepě souhlasit s podivnými zakázkami.Ani bych se nedivil,kdyby to oznámení poslal sám starosta-to je ten pán co posílá spoluobčany do pr....

15. Meloun Nickitič Udavačenko zapsáno: 05.02.2007 ve 22:19:22 hod.

To víte, sezimácké estébáctvo samozřejmě nikam nezmizelo a udává nadále, a nadále anonymně. Potřebovali bysme, aby to tady Langr taky pořádně proluftoval, jako teď policii.

16. to vlasta zapsáno: 06.02.2007 ve 14:45:11 hod.

Máte pravdu, těch podivných zakázek už bylo spousta, třeba dodávky nábytku na městský úřad a co teprve ručení města za úvěry soukromých firem a bezůročné půjčky na soukromé podnikání.

17. Vojta zapsáno: 10.03.2007 ve 15:08:38 hod.

Tak se i ke mně do UK doneslo, co to zase na "tom městě" vyvádějí. (a vypadá to, že jsem správně tipoval, že to byl opět pan Vlček, pro něhož je podávání pomatených trestních oznámení oblíbené hobby). Že bylo trestní oznámení anonymní je trochu smutné, protože to navozuje dojem, že se ten člověk za to stydí, nebo se něčeho bojí. A to opravdu není dobré.

Pravda je, že právo podat trestní oznámení má každý a zákon by měl měřit všem stejně, ale v tomhle případě mi to připadá velmi směšné. Přiznám se, že nevím, jak je v zákoně definováno padělání a jak vypadaly "Klímovy padělky", ale když se i prodávají kopie peněz pro děti, v mnohých knihách je jejich obrázek... tak pravděpodobně existuje legální možnost nějak zhotovovat kopie peněz pro názorné demonstrace. Doufám, že bude mít policie, nebo případný soud dostatek zdravého rozumu, aby to smetl ze stolu co nejdříve coby hysterický blábol.

Jinak na mne klidně také můžete podat trestní oznámení, protože jsem si na základce nakopíroval stovky dolarů a tisíce korun, některé dokonce i barevně... :-) Pravděpodobně je mám ještě ve skříni...

Martine, mnoho zdaru! Za oživení zastupitelstva bys měl být pochválen a ne trestán!!

18. apruimiuek zapsáno: 26.11.2007 ve 01:18:59 hod.

24 Connecticut upset fifth ranked Stanford 2 0, eliminating the host Cardinal from the NCAA women's soccer tournament. The Cardinal (15 3 5) were looking to advance to the final eight of the tournament, but instead the Huskies (14 5 2) will be playing for a spot in the final four. They will face Florida State next weekend. The Cardinal made a second Sweet 16 in a row. The six Cardinal seniors depart after compiling 53 wins in their four seasons on the Farm. "It was just a weird game," said Stanford coach Paul Ratcliffe, w

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama