Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Názory

K čemu máme Městskou policii?

vozidlo MP

Bydlím v Sezimově Ústí I., ulice Bydlinského a jsem vozíčkář. Mám pronajatou garáž v protějším domě. Aby bylo možno s autem vyjet, vyjednal jsem si na Městském úřadě, že mi bude obrubník před mým domem natřen žlutou barvou, která značí zákaz zastavení. Nedělal jsem to proto, že bych chtěl nějaké extra výhody, ale může se stát, že budu potřebovat jet k lékaři, nebo prostě odjed někam na rehabilitační pobyt a když si někdo postaví auto před můj dům, není šance z garáže autem vyjet.

Každý den však před mým domem, na místě označeném jako zákaz zastavení stojí nějaké auto, mnohdy se tam různě prostřídají. A Městská policie? Bez zájmu. Kdo myslíte, že už třikrát našel pokutový lístek za oknem? Ano, byl jsem to já. A to i přesto, že je mé auto označeno jako auto invalidy, navíc je nahlášeno, že na tomto místě stát smí.

A nyní trochu z jiného soudku. Každý, kdo bydlí v Sezimově Ústí I. jistě zná řidiče, ať již v autech nebo na motocyklech, kteří zde projíždějí rychlostí, která rozhodně přesahuje povolených 50 km/h. Řítí se od sídliště nebo z Koreje, někdy si také zatroubí, aby se o nich teda vědělo, že oni jedou a všichni ať prchají. A Městská policie? Nic. Přitom zejména řev motocyklů prostě slyšet musí, když se přiřítí na most, tam přeřadí a pak zase vesele na plný plyn dál. Není také žádnou výjimkou, když se nějaký řidič řítí šílenou rychlostí postranními ulicemi.

Budou se tady tito bezohlední ridiči prohánět tak dlouho, dokud se nestane nějaké neštěstí? Copak máme Městskou policii jen na to, aby stála u kontejneru a dávala pozor, aby tam někdo nevyhodil nějaký zakázaný odpad? To je totiž činnost, při které jsem její příslušníky viděl nejčastěji. Jistě, když jsou lidé nedisciplinovaní, pak je třeba na to dohlédnout. Ale copak je nějaký odpad důležitější než lidské životy, které bezohlední řidiči ohrožují mnohem více, než odpad?

Marek Sedlák

Redakce - 30.04.2005
1. čtenářka zapsáno: 01.05.2005 ve 23:25:34 hod.

Vážený pane Sedláku,je dobré,že jste se svou situací seznámil čtenáře tohoto serveru,ale podle mého názoru bude lepší, když budete neúprosně a razantně se svým problémem atakovat naši městskou policii.Váš případ by nebyl příjemný nikomu, zejména Vám, s handicapem. To by měla mít městská policie na zřeteli především.Snad si Váš článek přečte někdo kompetentní, urychleně Vám pomůže a zasáhne tak, že se Vaše nepřijemnosti nebudou opakovat.Přeji Vám, aby se tomu stalo co nejdříve!
A Vaše postřehy s dopravní situací ve městě - resp. v Sezimově Ústí I. - jsou pravdivé. Nejen v Bydlinského ulici, ale i ve Švehlově ul. a po hlavním průjezdu Sez. Ústí I. se velmi často prohánějí silniční piráti, potencionální vrazi nerespektující nejvyšší povolenou rychlost.I toho by si měla městská policie SÚ všimnout a zasáhnout - spíše pravidelně zasahovat.
Přeji Vám, abyste své auto užíval často, bez problémů, nehody a sloužilo Vám!A aby Vám už nikdo neznepřijemňoval život!

2. Martin Klíma zapsáno: 02.05.2005 ve 06:45:06 hod.

Nabídl jsem oběma starostům i městské policii na popisované události reagovat s tím, že jejich reakce či vysvětlení bude otištěno v plném rozsahu na těchto stránkách.

3. Dědek zapsáno: 02.05.2005 ve 07:48:51 hod.

Podle mého názoru, je tu městská policie opravdu na to aby především hlídala pořádek , dodržování vyhlášky o odpadech a podobně a ne honila zloděje a bláznivé motorkáře. Na kontrolu řidičů a měření rychlosti tu máme státní policii , ta na to má vybavení a patřičné pravomoci.pokud jste si zařídil před svůj dům značku zákazu zastavení , platí tato značka pro všechny brz vyjímky, tady i pro vás. Lepší by asi bylo, požádat o vyhrazené parkování, které jako invalida snad můžete dostat.

4. Ivana Kořínková zapsáno: 02.05.2005 ve 09:53:54 hod.

Bydlíme v Šafaříkově ulici v Sezimově Ústí I., kde je povolená rychlost 20 km a silnice je z obou stran označena značkou "Průjezd zakázán". Kdyby se policie občas postavila na jednom konci a sledovala dodržování značek, má vyděláno na hodně dlouho. Nevadí nám tak průjezd ulicí, jako rychlost, kterou se většina přiřítí z hlavní silnice, bez ohledu na značky a na to, v jak špatném stavu je povrch Šafaříkovy ulice.

5. Josef zapsáno: 02.05.2005 ve 10:02:26 hod.

MP vybírá pokuty za špatné parkování, takže tento případ jistě MP řešit může a má to i ve své pravomoci. MP není jen na dodržování vyhlášky o odpadech. Na dodržování rychlosti je zde zkutečně státní policie, ale i MP může vozidlo zastavovat a působit preventivně. Pořád jde přeci o pořádek. Nemyslím si, že by byla MP zbytečná, z výroční zprávy je vidět, že jejich práce má smysl. Snad jen by pan starosta mohl iniciovat, aby se tam častěji ukázali a někoho tam pro výstrahu odchytili.

6. čtenářka zapsáno: 02.05.2005 ve 17:11:50 hod.


Dědku, Váš příspěvek zajisté adresovaný panu Sedlákovi, vyniká znalostí státní správy , jejími pravomocemi atp. , ale poněkud postrádá více taktu. Na tomto serveru „ visí “ článek od 30. 4. 2005 a vy, jakožto velmi pohotový přispěvovatel, jste mohl panu Sedlákovi poradit již dříve! Já jsem reagovala upřímně, slušně. A jestli jsem nezvládla odborně poradit, pak jste to pohotověji mohl učinit vy, ne poprvé na těchto www.stránkách.

7. čtenářka zapsáno: 02.05.2005 ve 17:12:50 hod.

Vážený pane Sedláku, radu jste dostal, tak Vám přeji, aby Vaše situace byla vyřízena ještě rychleji. Škoda, že Vám nebyla dána rada dříve, např. na Městském úřadu Sez. Ústí. A kdyby Vám někdo před očima kradl auto a poblíž stála městská policie, máte smůlu, ta Vám nepomůže. Není tu na chytání zlodějů. O řešení dopravní situace v našem ani nemluvě…

8. Marek Sedlák zapsáno: 22.05.2005 ve 20:08:16 hod.

Mrzí mě, že se k internetu a reakcím na můj příspěvek dostávám poněkud s křížkem po funuse. K reakci pana Dědka nebo Dědka (nevím, zda je to jméno či nick) mohu říct jen tolik, že s tou žlutou čárou má pravdu, ovšem když jsme kdysi na Městském úřadě žádali, zda by se s tím nedalo něco dělat, bylo nám řečeno, že značka by byla moc drahá a že žlutá čára bude stačit.

Co se týče odpadu a jeho hlídání, nic proti tomu nemám. Je mi jasné, a také jsem to uvedl, že dokud budou lidé nedisciplinovaní, někdo to hlídat musí. Jen mi nepřijde zrovna dobré, když to vypadá jako činnost hlavní. A nejsem rozhodně sám, komu to tak připadá.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama