Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
reklama
reklama
Věci veřejné

Zájemci údajně existují, ale nikdo je nezná

Radnice tají zájemce o pozemky

Jak jsme informovali v předcházejících článcích, Město Sezimovo Ústí se těsnou většinou zastupitelů rozhodlo prodat formou obálkové metody téměř pět hektarů pozemků mezi poliklinikou a Kovosvitem. Zde má vzniknout průmyslová a komerční zóna. Parcely, které město získalo od pozemkového fondu pro účely občanské výstavby, jsou zatím stále klasifikovány jako orná půda. Radnice na podzim iniciuje změnu územního plánu.

Jak čtenáře informovaly minulý týden Táborské listy, radnice ohledně případných zájemců zatím mlčí a nejasná situace panuje také kolem budoucí nutnosti uhradit pokutu čtyři miliony korun, jíž má zaplatit státu za nenaplnění původního účelu využití půdy. "Zatím žádnou obálku nemáme a nechci spekulovat. Od prodeje si slibujeme získání dalších financí na výstavbu domova seniorů. Hodláme jednat s Pozemkovým fondem o zmírnění pokuty," vysvětlil minulý týden tajemník městského úřadu Josef Čáp. Uzávěrka podávání nabídek je do konce března. Pokuta čtyři miliony korun je nejvyšší v porevoluční historii města. Tolik Táborské listy.

Ačkoliv radnice o zájemcích zarytě mlčí, již během prosincového zasedání zastupitelstva města, tedy před čtvrt rokem, vedení města zastupitele informovalo, že o pozemky má zájem již několik zájemců. „Je to naprosto uspěchané a málo seriózní. Překvapuje mě, že já jako zastupitel se tu dovídám, že chceme tyto pozemky prodávat a v komentáři čtu, že už jsou na tyto pozemky tři zájemci," prohlásil v diskusi Vojtěch Kadlčík (Město pro všechny).

Mlčení radnice tedy koliduje s informacemi, které z úřadu města unikají, což podivně zbrklý prodej městských pozemků ještě dále znejasňuje.

Redakce - 13.03.2006

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama