Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Zajímá nás co si myslíte
reklama
reklama
Věci veřejné

Nedodržení podmínek při nabytí státního majetku se trestá

Za pozemky zaplatíme pokutu 4 miliony

Ze spekulací se státním majetkem je vysoká daň ze zisku.

Bod projednání zřízení průmyslové zóny prošel zastupitelstvem prakticky bez povšimnutí. Zastupitelé k němu sice obdrželi v předstihu materiály, ale při veřejném projednávání k němu starosta nedal žádný komentář. Pouze oznámil, že se bude projednávat "Souhlas se zahájením procesu změn číslo 6 územního plánu" a požádal rovnou o diskusi. Přítomná veřejnost tak neměla šanci pochopit, oč se jedná. Po dlouhé chvíli ticha starosta dodal, že se tento materiál "vztahuje k průmyslové zóně". Jelikož nikdo nechtěl diskutovat, přistoupilo se k hlasování a 17 zastupitelů materiál odsouhlasilo. Od zahájení projednávání uplynulo rekordních 53 sekund.

Rovněž v usnesení zastupitelstva se neobjevuje nic konkrétnějšího, než že usnesením č. 110/05 zastupitelstvo schvaluje zahájení procesu Změny č. 6 územního plánu sídelního útvaru aglomerace Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí ve správním území Sezimovo Ústí.

Dejme si události do souvislostí. O několik bodů dříve se v programu objevil bod, zvaný souhlas s prodejem pozemků. Shodou okolností pozemků v budoucí průmyslové zóně. Mezi souhlasem s prodejem pozemků a vznikem průmyslové zóny tam, kde pozemky leží, uplynulo pouhých několik desítek minut. Komentář k původu pozemků poskytuje přímo starosta města. My dodejme, že se jedná o obrovský kus pozemku mezi ulicí Rudé armády a společností Kovosvit.

"Tyto pozemky přešly na město od Pozemkového fondu ČR. V případě, že bychom změnili územní plán, museli bychom pozemky vrátit, proto jdeme cestou prodeje třetím osobám," řekl zastupitelům starosta. "V případě, že pozemky prodáme, zaplatíme zhruba 4 miliony Kč, ale prodejem získáme mnohem více," dodal starosta města.

Starosta zastupitelům ani veřejnosti neřekl, že pozemky byly našemu městu pozemkovým fondem darovány za účelem bytové výstavby a také nenazval pravým jménem povinnost zaplatit státu 4 miliony Kč jako pokutu městu za nedodržení podmínek. Připomeňme jen v této souvislosti několik soudních sporů kvůli pokutám, které současné město vedlo se svými předchůdci, přičemž tu máme v krátké době dvě velice podobná jednání současného vedení. Poprvé pokutu ve výši cca 2,4 mil. Kč za předčasný prodej Fierlingerovy vily a nyní pokutu 4 mil. Kč opět za nedodržení podmínek daných státem. Předvolební hesla typu "Nebýt jako oni" realita postupně mění a činnosti, které noví zastupitelé před volbami pokládali za ilegální, se při prodeji obecního majetku stávají běžnými vedlejšími příznaky. Bez ohledu na to, zda je placení pokut tolerováno či ne, zde zůstává občan, který díky pokutám vždy o něco přichází. A je-li pokuta provázena prodejem městského majetku, je občan ochuzen hned dvakrát.


Proč potřebuje naše město průmyslovou zónu, proč chce starosta prodávat další městský majetek a jaký to má smysl? Tím se zabývám v dalším článku.

Martin Klíma

Redakce - 17.02.2006
1. čtenářka zapsáno: 17.02.2006 ve 20:00:49 hod.

Prý platí: „ Chudoba na cti netratí.....!!! “ ...jak pro koho?

2. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 22.02.2006 ve 09:41:03 hod.

Koukám, že na radnici máme ekonomy jedna báseň. Jakýkoliv prodej, který se rozhodnou uskutečnit, je zatížen buď nějakou pokutou nebo se jeví jako velice nevýhodný. Kdypak to všechno bude mít konec?

3. pro Jana zapsáno: 22.02.2006 ve 12:11:19 hod.

Dá-li Bůh, tak na podzim 2006. To ale záleží na občanech, jestli si opět nezvolí stejné, nyní již staro-Nové tváře.

4. Bohouš zapsáno: 24.02.2006 ve 08:56:55 hod.

No já doufám, že lidé v Sezimově Ústí už ví s kým mají tu čest a současnou
garnuturu budou chtít nahradit někým s vyšším IQ.

5. Milan Vlček zapsáno: 04.03.2006 ve 20:25:17 hod.

Nové alternativní stránky Sezimovo Ústí jsou umístěny na adrese http://sezimovousti.sweb.cz , jsou tam umístěny fotografie a dokumenty které zde neuvidíte.

6. Ota zapsáno: 08.03.2006 ve 19:37:40 hod.

Pane Vlčku, alternativní stránky pro vás jsou www.plbohnice.cz. Příjemný pobyt.

7. Lucie zapsáno: 24.03.2006 ve 15:34:48 hod.

Doporucuji navstivit stranky pana Vlcka a podivat se na kontakt na jeho osobu. Jedna kratka veta = jedna hruba chyba, kterou by si nemel dovolit ani zak zakladni skoly, rekla bych, ze to zcela nesporne cosi vypovida o inteligenci vyse zminovaneho ;o) Upozornila bych ho osobne, bohuzel na jeho strankach reagovat nelze ....

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama