Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Svobodné informační médium
reklama
reklama
Lidé a úřad

Josef Čáp ukončuje dvouměsíční pracovní neschopnost

Tajemník se vrací zpět do úřadu

Tajemník městského úřadu, který je od poloviny července v pracovní neschopnosti, se po dlouhé nemoci vrací v pondělí 26.9. zpět do úřadu.

Josef Čáp byl jmenován do funkce tajemníka městského úřadu starostou Jiřím Peterkou v listopadu 2002. ČSSD obsadila post starosty, Nové tváře post místostarosty a pro ODS zbývalo obsadit místo tajemníka. Původní kandidát ODS na tuto funkci byl ve volbách neúspěšný 31letý Tomáš Voráček. Ten ale tuto funkci odmítl a na jeho místo nastoupil Josef Čáp, bývalý přednosta okresního úřadu a náměstek ministra vnitra Jana Rumla. Jeho jmenování tajemníkem se neobešlo bez nelibosti některých koaličních partnerů, ale Josef Čáp byl v té chvíli jediný člověk v novém vedení radnice, který měl zkušenosti se státní správou a místní samosprávou. Tyto zkušenosti mu pro následující dlouhé měsíce zajistily neoficiální pozici starosty města Sezimova Ústí.

Muž, který se nikdy viditelně nerozčiluje a má schopnost s chladnou hlavou nemilosrdného stratéga řídit chod celého města včetně starosty a místostarosty, byl o prázdninách stižen vážnou nemocí. Po dvouměsíčním léčení se v uplynulých týdnech po městě se objevily fámy, že nemocný tajemník se zpět do funkce již nevrátí a radnice bude muset na jeho pozici vyhlásit výběrové řízení. Skutečnost je ale jiná. Jak sám Josef Čáp poznamenal, stále sice ještě není tak fit, jak by si přál, ale v pondělí nastupuje do práce. Josef Čáp oslaví v závěru letošního roku 70. narozeniny.

Redakce - 24.09.2005
1. Rodačka zapsáno: 25.09.2005 ve 16:30:09 hod.

To píšete o každém z úřadu kdo delší dobu marodí? Spíš jenom o těch kdo Vám tam vadí. Mimochodem v pondělí není 23. 9.

2. Martin Klíma zapsáno: 25.09.2005 ve 21:10:24 hod.

Píšu o veřejných osobách a o těch, kteří v tomto městě něco znamenají. Josef Čáp bezesporu takovým člověkem je. Jedním z důvodů tohoto článku je snaha uvést zmíněné fámy na pravou míru. Pokud vás zajímá můj osobní postoj, pak jsem rád, že se pan tajemník uzdravil a vrací se do úřadu. Za prvé by to vypadalo jako orchestr bez dirigenta a za druhé bych tomuto městu ani nepřál, aby se na úřadě začal zabydlovat někdo nový, kdo se bude rok učit a pak odejde.

3. rodačka zapsáno: 25.09.2005 ve 22:24:37 hod.

dobře, beru

4. Martin Klíma zapsáno: 25.09.2005 ve 23:26:26 hod.

Ještě dodatečně děkuji za upozornění na chybu v datumu.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama