Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

reklama
Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor
reklama
reklama
Lidé a úřad

Čápova nástupce hledá radnice do 7.12.2007

Tajemník Čáp na radnici končí

V pondělí 19.11.2007 radnice zveřejnila výběrové řízení na pozici tajemníka MěÚ. Josef Čáp tedy po pěti letech v čele městského úřadu končí.

Podle kuloárních informací Čápovu odchodu předcházela kontrola městského úřadu, která odhalila opakovaná pochybení při jeho zaměstnávání. Údajně měl jako důchodce pracovní smlouvu na dobu neurčitou, což odporuje platným předpisům.

Josef Čáp by měl odejít do 31.12.2007. Takto rychlý odchod dává signály o způsobu rozchodu tajemníka a rady města a prakticky znemožňuje předávání agendy novému nástupci, pokud bude zcela neznalý místních poměrů. Lze tedy očekávat, že vedení radnice má nástupce za Čápa již dávno vybraného.

Změna na pozici tajemníka má ale i politický rozměr. Na rozdíl od jiných měst, kde je tajemníkem nepolitický odborník, je v Sezimově Ústí křeslo tajemníka součástí politických povolebních obchodů. Josef Čáp jako aktivní představitel ODS kandidoval v posledních volbách, získal mandát zastupitele a uvažovalo se o něm určitý čas povolebního vyjednávání jako o starostovi města. Svého mandátu se Josef Čáp vzdal poté, co bylo dohodnuto, že mu zůstane křeslo tajemníka MěÚ a své místo přenechal náhradníkům.

Slovo odcházejícího tajemníka si mohou občané města přečíst v připravovaném prosincovém vydání Novinek.

Jelikož rezignaci na funkci zastupitele nelze již vzít zpět, nebude Josef Čáp po svém odchodu ani tajemníkem, ani zastupitelem a ani šéfredaktorem a hlavním cenzorem městského periodika, zvaného Novinky.

Pokud by měl někdo ze čtenářů zájem pracovat ve funkci tajemníka MěÚ, může se přihlásit do 7.12.2007. Podmínky naleznete zde.

Redakce - 21.11.2007
1. Kraus a blondýna zapsáno: 24.11.2007 ve 13:53:36 hod.

ona: von prej bral nějaký peníze, na který neměl nárok. Co vy na to?

on: ale, to snad není ani pravda. Bral jenom plat a důchod, tak vo co de.. To bych neřešil, takovej je a berou více platů i s dávkama. Vždyť chodil do práce, tak si je asi zasloužil.

ona: no nevím, nevím. Lidi toho namelou, ale asi to není správné. Nebo si myslíte, že když je to jinde běžný, že to tady taky nevadí? Co vy na to?

on: hlavně, že je neukrad. Makal jako kat a už je starej, tak na ten důchod si už taky zaplatil. Já bych to nechal bejt, jestli tam byla ňáká levota, tak se to stejně někam zamete.

ona: slyšela sem, že sepsal paměti, třeba to tam vysvětlí. Když se to vysvětlí, tak zas tolik nestalo Co vyna to?

on: ale já už nevím, ale slyšel jsem, že je tam pořádek. Tak to bude zase jenom ňáká kachna. Lidi záviděj a přitom neviděj jaká je při tom vodpovědnost. Zákonů je, že to nestačíte číst. A to jsem mladší.

ona: no nic, budeme to sledovat, šak uvidíme co se z toho vyklube. Jen, aby to město nevodneslo. Je to hrůza, tady se střídají průšvihy jeden za druhým. Co vy na to?

on: já bych to tak neviděl, co se doma uvaří, to se má doma sníst. Nebjte, žádný překvápko se nebude konat.

2. to sedí! zapsáno: 26.11.2007 ve 17:08:08 hod.

:-)) Bingo!

3. důchodce zapsáno: 26.11.2007 ve 22:32:03 hod.

Co to tu plácáte za blbosti, již několik let mohou starobní důchodci pracovat bez omezení a brát současně mzdu i důchod !!! Závidíte ? Pokud se důchodu dožijetr , můžete si to také zkusit.

4. Jan - pravidelný čtenář zapsáno: 28.11.2007 ve 14:10:16 hod.

Milý důchodče.
Buďte tak laskav a přečtěte si článek ještě jednou. Je zde uvedeno, že : Údajně měl jako důchodce pracovní smlouvu na dobu neurčitou, což odporuje platným předpisům.
Ani slovo o tom, že důchodce nemůže pracovat.

5. Pavel zapsáno: 29.11.2007 ve 22:03:05 hod.

Nový tajemník bude asi Dr. Nosek.Podmínky výběrového řízení jsou mu psány na tělo.

6. rodák zapsáno: 30.11.2007 ve 17:09:01 hod.

Sezimovo Ústí mělo smůlu na tajemníky. Vzpomeňte si na předchozího, jeho dcerku na Energoinvestu mu občané platili, platí a ještě dlouho budou platit v přemrštěných cenách za teplo. A jeho další "dobré" skutky pro občany Sezimova Ústí... Však si vzpomínáte

7. Martin Klíma zapsáno: 30.11.2007 ve 22:36:35 hod.

Ač respektuji vaše právo na názor, tohle nepokládám za férovou argumentaci.

8. Pavel zapsáno: 01.12.2007 ve 11:04:21 hod.

KONEČNĚ. JEŠTĚ BY SI MOHL VZÍT S SEBOU TY TŘI KRÁLE.

9. Pro rodáka zapsáno: 04.12.2007 ve 14:51:03 hod.

Vítejte pane Vlčku.
Už jsem myslel, že vás vzal čert. Jak vidím, nestalo se tak. Škoda. Ale rád bych se dožil alespoň toho, aby jste konečně pochopil jednu věc. Cena tepla v Sezimáku rozhodně přemrštěná není. V Táboře je o dost vyšší a nikdo z toho tragédii nedělá.

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama