Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi
reklama
reklama
Lidé a úřad

O zrušení výjimek pro cyklisty rozhodlo jen 5 radních

K omezení cyklistů chybí argumenty

Město Sezimovo Ústí si v minulosti vydobylo u několika ulic výjimku pro cyklisty. Stalo se tak při reorganizaci provozu na některých komunikacích v Sezimově Ústí II. Část ulic se stala jednosměrnými a cyklisté mohli na základě dodatkové tabulky jezdit stále v obou směrech.

Nyní se rada města náhle rozhodla tyto výjimky zrušit. Občané se to mohli dozvědět z článku tajemníka MěÚ v Novinkách, ve kterém byli občané bez jakéhokoliv argumentu postaveni před hotovou věc. Podle zjištěných informací rada neměla k dispozici žádnou důvodovou zprávu, o kterou by mohla své rozhodnutí opřít. Neexistují žádné argumenty, které by uváděly nějaké úrazy způsobené cyklisty v těchto ulicích. Podle našich informací výjimky dosud nezpůsobily žádné zranění.

Vše nasvědčuje tomu, že rada rozhodla bez argumentů, bez veřejné diskuse, bez důvodové zprávy a v rozporu s doporučením odborné komise dopravy, pouze na základě pěti hlasů. To se ovšem v Novinkách nepsalo.

Zápis rady: Usnesením č. 23/2007 rada města dle bodu 9 zápisu dopravní komise ruší dopravní značení povolující jízdu cyklistů v jednosměrných ulicích v protisměru.
Hlasování 5 radní pro, 2 radní proti

Dopravní komise rady města přitom v bodu 9 svého zápisu rušení dopravního značení povolující jízdu cyklistů v jednosměrných ulicích v protisměru nedoporučuje. Rada se tedy rozhodla proti doporučení komise a opět vyvstává řečnická otázka, k čemu jsou odborné komise radě užitečné.

Volební sdružení Zelená pro město má ve volebním programu podporu alternativních druhů dopravy, mezi kterou počítáme i cyklistiku. Výjimku pro cyklisty v našem městě pokládáme za příjemnou podporu, která sice není životně důležitá, ale potěší a neubližuje. Samozřejmostí je nutnost zvýšené opatrnosti a tolerance všech účastníků silničního provozu. Cyklisté by měli dobrým osvětlením a výbavou dbát na vlastní bezpečnost a motivací může být domluva strážníků městské policie.

Domníváme se, že není správné vylévat s vaničkou i dítě a potenciálně zvýšené riziko řešit nevratným zrušením výjimek. Novinky neinformují objektivně, autor článku čtenáři manipuluje předkládáním nepravdivých informací. Dopravní provoz je upraven dodatkovými tabulkami a město nenese žádná rizika. Zkušenosti ukazují, že v Sezimově Ústí vzájemná tolerance a ohleduplnost existuje. Důkazem je fakt, že se za dlouhá léta nic nestalo.

S rušením výjimek nesouhlasíme. Snažíme se proto navázat dialog s dalšími kolegy ve snaze zajistit dostatečné argumenty k tomu, aby místo pěti hlasů rady rozhodlo zastupitelstvo města, zda cyklistům výjimku zruší či nechá a případná rizika vyřeší jiným, vhodnějším způsobem. Budeme rádi, když občané tento návrh podpoří a budou o svém názoru informovat svého zastupitele.

Za sdružení Zelená pro město
Martin Klíma

Redakce - 23.03.2007
1. cyklista zapsáno: 14.04.2007 ve 00:16:10 hod.

Radní zřejmě nejezdí na kole a proto jim cyklisté překáží, možná by to jednou měli zkusit

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama