Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Tip: Chcete něco říct? Napište nám to!
reklama
reklama
Věci veřejné

Předběžná analýza politické sestavy

Jací jsou hráči pro komunální volby?

Ingredience v sezimoústeckém předvolebním politickém guláši začínají mít zřetelné obrysy. I když zatím nikdo z politických stran nevyšel na veřejnost s prohlášením či představením kandidátů, z dostupných informací je možné (bez záruky) sestavit předpokládané politické spektrum.

Ve volbách budou zastoupeny klasické politické strany ODS, ČSSD a KSČM. Chybět nebude ani vítěz minulých voleb Město pro všechny (sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL). Oproti tomu bude pravděpodobně chybět Unie svobody a Sdružení nezávislých kandidátů Nové tváře. V politickém spektru se objeví nová barva, a to zelená v podobě sdružení Strany zelených a nezávislých kandidátů s názvem Zelená pro město. Nově vzniká i kandidátka nezávislých kandidátů s názvem Sportovci 2006.

Sportovci 2006 vznikají pravděpodobně z kandidátů zaniklých Nových tváří a měl by zde kandidovat i současný starosta Miroslav Vocílka. Zda se jedná o pouhé přejmenování strany nebo novou stranu ukáže až kandidátní listina.

Dle informací od volebního manažera Sociální demokracie Jozefa Kolibíka ČSSD nominuje na prvním místě současného místostarostu Pavla Samce následovaného Ladislavem Dostálem.

Z ODS pronikly kuloární informace, podle kterých by kandidátku měl vést Bedřich Beneš, následovaný Vladimírem Kosem a Vítem Stryhalem. Na kandidátce ODS by měl opět figurovat i Milan Vlček a zcela nově se zde objeví současný tajemník MěÚ Josef Čáp.

Lídr KSČM je stejně jako v minulých volbách Josef Králík, na dalších místech jsou nováček Petr Bělohlav a Jiří Ryzka starší, který již zastupitelem byl.

Město pro všechny nominuje současné opoziční zastupitele v čele s Vojtěchem Kadlčíkem, Ludmilou Svatkovou a dalšími stávajícími zastupiteli.

Novou kandidátku Zelená pro město, kde polovinu kandidátů tvoří ženy, představí voličům Martin Klíma. Na zelené kandidátce se mimo jiných objeví právníci Jiří Raška a Martin Doležal.

Redakce - 27.07.2006

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama