Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Sezimovo Ústí online: Píšeme o čem se mluví
reklama
reklama
Věci veřejné

Jiří Vosátka rezignoval, komisi neřídí zastupitel

Školská komise má nového předsedu

Situaci ve školské komisi se starostovi podařilo uklidnit

V článku Krize paralyzovala školskou komisi ze 13.1.2005 jsme vás informovali o odstoupení ředitelů pěti sezimoústeckých škol z členství ve školské komisi poté, co nespokojenost členů komise s prací jejího předsedy Jiřího Vosátky dosáhla oné pověstné poslední kapky.

Jelikož odstoupení většiny ředitelů, a tedy i většiny členů školské komise představuje vážný a především nepříjemně viditelný společenský problém, rozhodl se jej starosta Vocílka řešit tím, že bude s řediteli škol vyjednávat o další setrvání v jejich funkcích.

Co se stalo od té doby? Starosta města Vocílka skutečně s řediteli škol jednal. Informoval ředitele škol o tom, že Jiří Vosátka rezignoval na svou funkci předsedy komise a navrhl, aby si členové školské komise sami zvolili ze svého středu předsedu. Samo vedení města nemělo zájem na tom, nominovat na tuto uvolněnou funkci dalšího zastupitele. Je zde prostor k úvaze, co k takovému postupu vedlo. Standardní postup totiž ukládá, aby předsedové komisí byli zastupitelé. Nabízí se zde reálná možnost, že současná vládnoucí koalice již další zastupitele, kteří by byli schopni rozumět školské problematice, na tuto funkci prostě nemá. Jiří Vosátka byl totiž jediný, který ve školství alespoň pracuje. Pokud by totiž radnice chtěla nominovat kompetentního předsedu s mandátem zastupitele, musela by požádat opozici, která má ve svých řadách dva ředitele středních škol a ředitelku základní školy.

Školská komise na návrh starosty přistoupila a zvolila si za svého předsedu Radima Jindru, dosavadního člena komise a učitele gymnázia. Zdá se, že se tak podařilo dospět k oboustranně nejlepšímu řešení. Situace ve školské komisi se uklidnila, neboť jí předsedá člověk znalý školské problematiky a navíc se vedení města nemusí zabývat složitou otázkou koho dosadit a riskovat opakování celé vyhrocené situace.

Podle slov některých členů komise si od nového předsedy Radima Jindry komise slibuje, že bude konečně prezentovat její nezkreslená stanoviska při jednání rady města. Bývalý předseda to prý nedělal a názory komise, se kterými se sám neztotožňoval, radě neprezentoval. Dále zde údajně hrálo roli to, že předseda jako člen rady byl proti členům komise v opozičním postavení, což výrazně ztěžovalo konstruktivní jednání a důvěru v jeho práci.

Redakce - 27.01.2005

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama