Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Tip: Bojíte se zeptat? Napište, zeptáme se za vás!
reklama
reklama
Zastupitelstvo

Město zná nového starostu a místostarostu

Zastupitelstvo zvolilo nové vedení města. Stalo se tak na ustavujícím zasedání ve čtvrtek 11.11.2010. Přítomno bylo 20 zastupitelů, z účasti se omluvila MUDr. Jaroslava Králová.

Všichni přítomní zastupitelé složili slib do rukou nejstaršího zastupitele, kterým je v tomto volebním období Bc. Zdeněk Slabý.

Kandidát na starostu byl jediný. Volební strany Město pro všechny, Zelená pro město, KSČM a TOP09 shodně navrhovaly na funkci starosty města Mgr. Ing. Martina Doležala. Ten následně v tajné volbě získal 19 hlasů a byl velmi silným mandátem zvolen starostou města.

Poté, co nový starosta převzal funkci předsedajícího ustavujícímu zasedání, navrhl, aby zastupitelé zřídili funkci jediného místostarosty. Tento návrh byl jednomyslně přijat.

Jediným navrženým kandidátem byl ze strany ČSSD navržen Pavel Samec. V tajné volbě získal 15 hlasů.

Zastupitelé dále rozhodli, že starosta i místostarosta budou jediní zastupitelé, kteří budou pro svou funkci dlouhodobě uvolněni.

Dalším usnesením byla utvořena sedmičlenná rada města. Starosta i místostarosta jsou samozřejmými členy rady, proto se volilo zbývajících 5 členů. Na tyto funkce byli postupně nominováni a zvoleni tito zastupitelé. Ladislav Dostál - ČSSD (16 hlasů), Ludmila Svatková (20 hlasů), RNDr. Vojtěch Kadlčík (18 hlasů), Mgr. Petr Peroutka (17 hlasů) - všichni Město pro všechny a Josef Králík - KSČM (15 hlasů).

Nástupní projev starosty města Martina Doležala je v samostatném článku.

Redakce - 12.11.2010

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama