Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
Sport

Fotbalový turnaj města

Turnaj přípravek

Dne 26. srpna proběhl na hřišti TJ Sokol Sezimova Ústí fotbalový turnaj „O pohár města Sezimova Ústí“. Turnaj byl pořádán pro naše nejmladší kadety ročník 1998 a nižší.
Turnaj byl velice silně obsazen, zúčastnila se ho mužstva:
SK Slavia Praha se dvěma mužstvy; FK Bohemians Praha 1905; FK Slavoj Český Krumlov; SK Kavas Větrovy; Sokol Mezno; SK Čtyři Dvory a TJ Sokol Sezimovo Ústí, z pořádající jednoty.

Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Zápasy ve skupinách probíhaly hracím systémem každý s každým. Po odehrání zápasů ve skupinách se hrálo už jen o celkové umístnění v turnaji.
Vyvrcholením turnaje bylo finále do kterého postoupila mužstva Bohemians 1905 a Sokol Větrovy.

Celkovým vítězem turnaje se stalo mužstva Bohemians 1905 které porazilo Sokol Větrovy 2:0 a získalo Pohár města Sezimovo Ústí. Mužstvo pořádající jednoty Sokol Sezimovo Ústí se umístnilo na pěkném pátém místě .

Ale odměněna byla všechna mužstva, která se turnaje zúčastnila. Mužstva která se umístnila na 8 až 4 místě dostala diplomy. Mužstva která se umístnila na 1 až 3 místě byla dekorována medailemi a fotbalovými míči. Vítěz si odnesl Pohár města Sezimova Ústí.

Dále byly vyhodnoceni kategorie: Nejlepší hráč; nejlepší střelec a nejlepší brankář.
Jako nejlepší hráč byl vyhodnocen Lukáš Pfeifer z SK Kavas Větrovy; nejlepší střelec byl hráč Pancíř z SK Čtyři Dvory se čtyřmi vstřelenými brankami a nejlepším brankářem Filip Žítt z pořádající jednoty Sokola Sezimovo Ústí. Ocenění hráči dostali upomínkové plakety. Slavnostního vyhlášení turnaje a dekorování hráčů se zúčastnil za Město Sezimovo Ústí pan Dostál.

Myslíme si, že turnaj měl velice dobrou úroveň ke které nemalou měrou přispěli i profesionální rozhodčí v čele s panem Novákem.

V průběhu celého turnaje byla vidět u všech hráčů, zarputilost a nefalšovaná radost z každého povedeného zákroku či střely. I nasazení s kterým přistupovala mužstva k jednotlivým zápasům byla někdy až obdivuhodná. K vidění byla u některých hráčů i nezvykle dobrá technická vyzrálost, což je u této věkové kategorie příslibem pro budoucnost našeho fotbalu.

Všechna mužstva, byla spokojena s průběhem celého turnaje i s jeho organizací což potvrdila svým zájmem zúčastnit se i dalšího ročníku pokud bude pořádán.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a přispěli tak k plynulému průběhu turnaje.