Sezimovo Ústí online: Píšeme o čem se mluví
Sport

Spartak MAS Sezimovo Ústí – Sokol Planá n/L. 5:0

Začal turnaj mužů O pohár Kovosvitu

Sezimovo Ústí - Prvním hracím dnem začal v sobotu 17. ledna na stadionu Soukeník obnovený turnaj O pohár Kovosvitu. Hraje se na umělé trávě. Dvouměsíční turnaj pořádá Spartak MAS Sezimovo Ústí . Účastní se týmy od krajského přeboru až po I. B třídu.

Spartak MAS Sezimovo Ústí – Sokol Planá n/L. 5:0 (3:0)
Branky: Anděl, Breda, Chotovinský, Stejskal 2
Sestava Ústí: Pecháček - K. Chotovinský (Hejný), Chrt, Anděl, Švec - Samec, Jelen, Kolací, Hňup (Sedlák) - Breda, Stejskal.
Sestava Planá: Martinka - Štika, Ubl, Zach, Knotek - Drtina, Jelínek, Elsner, Hebnar - Pospíchal, Hubáček. Střídali: Broukal, Pašovsky,Převrátil, Balač.

Domácí tým B mužů soupeře přehrál. První branku vsítil Breda, když plánský bek Štiak špatně odkopl balon, odrazil se od Stejskala do běhu Bredovi a ten sám před gólmanem nezaváhal. Pak Spartak nastřelil ve vyložené šanci tyč, když Plánští v obraně opět nebyli jistí. Za Planou se dostával do brejku Jelínek, ale gólman Pecháček včasným vyběhnutím jeho pokus zmařil. Domácí dál pálili: Samec, Hňup. Ve vyložené šanci se netrefil Breda a tak na 2:0 zvyšoval až z trestného kopu Anděl. Martinka míč neudržel a ten skončil v síti. Za Planou mířil dobře mezi tyče Elsner, Pecháček si však střelu pohlídal. Na 3:0 ševci zvyšovali po krásné akci Karla Chotovinského, který táhl míč přes půl hřiště, zakombinoval v přečíslení se Stejskalem a Bredou a prvně jmenovaný zasunul míč tam, kam patří. Pak se ještě těsně neujal lob domácího Kolacího.
Oba týmy do druhé půle prostřídali hráče a posty. Dvakrát se trefil Stejskal - jednou mířil přesně k tyči, podruhé přeloboval Martinku. Vtipnou přihrávku do této situace dostal od Hňupa, který nasadil soupeřovi „jesle“.

Miroslav Jelen, hrající asistent trenéra MAS: „Bylo to první utkání zimní přípravy. Naše hra byla přes dobrý výsledek místy chaotická, byla tam špatná komunikace mezi hráči. Zápas nám ale dobře posloužil. Výsledek je lepší než hra.“

David Bejdák, asistent trenéra Plané: „Výsledek odpovídá tomu, ve kterých soutěžích se obě mužstva pohybují. My jsme vyzkoušeli spoustu mladých kluků. Doufáme, že se nám na tomto turnaji podaří vykrystalizovat sestavu pro jarní boje v I. B třídě.“

Slavoj Pacov – FK Soběslav 2:3 (0:3)
Branky: Praveček 2x – Kolba 2x, Peltán

TJ Tatran Sedlčany – Spartak MAS S. Ústí dorost 3:1 (2:1)
Branky: Pudil, Kvěch, Žáček – Nenička
Sestava MAS: Suda - Pavličko, Kaše, Přibyl, Háječek - Brůžek, Lhotka, Líkař, Nenička - Mácha, příhoda. Střídali Vojta, Másílko.
Sestava Sedlčany: Mošnička - Mulač, Bartoš, Pudil, Pešek - Kvěch, Havel, Čejda, Kendel - Žáček, Valenta. Střídali: Hrdlička, Mošnička, Chlasták,
Havel, Humňal.

Do vedení se dostal domácí dorost díky Neničkovi, který ze strany dostal míč do sítě, když byl velmi aktivní, presoval a uspěl svým důrazem. Sedlčany vyrovnaly z nesmyslně nařízené penalty, kterou viděl jen sudí. Pudil se z jedenáctky nemýlil. Na 2:1 pro Sedlčany skóre otočil dorážkou Kvěch. Pak napálili Středočeši tyč po průniku Valenty. Vzápětí úřadoval šikovný Žáček, přihrál umným obloučkem Valentovi, ale ten neměl mířidla srovnaná.
Po změně stran se zdálo, že dorost MAS začal získávat převahu - jako by Sedlčany přestaly běhat. Z nadějného trestného kopu mohl vyrovnat Kaše, ale napálil jen zeď. Pak chyboval Háječek a sedlčanský Žáček běžící sám na Sudu mazácky zvýšil na 3:1.

Miroslav Smolák, trenér Ústí: „První poločas byl z naší strany špatný. V naší hře vládly nekázeň, chaos, neplnění úkolů. Druhou půli jsme soupeře přitlačili, roztáhli jsme hru, což byl rozdíl oproti první půli, kterou jsme sehráli v chumlu. Zvýšili jsme agresivitu, napadání, měli jsme míče, ale nutno říct, že do šancí jsme se nedostávali. Na 1:1 soupeř vyrovnával z nekorektní penalty. Dnes absentovali brankář Kuník a střelec Říha.“

Petr Matoušek, trenér Sedlčan: „Bylo to typické utkání zimní přípravy. První poločas jsme zahráli velice dobře, po vystřídání už to nebylo ono. Přesto jsme dokázali tak silného soupeře, kterým dorost Sezimova Ústí je, porazit. Nikdo se nezranil, zvítězili jsme, takže dojmy jsou veskrze pozitivní.“

TJ Dražice – FC Chýnov 1:2 (0:0)
Branky: Kolář – Dostál, Švehla