Sezimovo Ústí online: Nazýváme věci pravými jmény

FC Písek - Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:1 (0:0)

ŽK: 3:1 (Kosobud, Linhart, Zušťák – Tomas)
Počet diváků: 520

Sestavy:
FC Písek: Samoel – Brozman (80. Pobiš), Pastyrik, Pravda, Kubiš – Malý, Komárek (72. Červenka), Kosobud, Hrbáč (80. Hanzlík) – Zušťák, Linhart. Trenér Zdeněk Staroba.
FK Spartak MAS S. Ústí: Michňa – Janů, Kochlofl, Rožboud, Předota, Kočí, Tomas, Kostečka (90. Veslý), Endl (84. Mour), Mach, Horka. Trenér Jindřich Dejmal.

Nikoli spravedlivou remízou, jak se alibisticky píše na některých zpravodajských serverech, ale vítězstvím hostů mělo skončit jihočeské derby v ČFL. Realizační tým Spartaku je přesvědčen, že ševci byli lepším týmem, že si zasloužili vyhrát. Ale fotbal bývá, jak známo, krutý. Domácí čtyři minuty před koncem vyrovnali.

Sezimovo Ústí vědělo, že si musí pohlídat domácího střelce Zušťáka, což se Předotovi povedlo. A tak se hostům podařilo otupit hlavní píseckou útočnou sílu. Na šikovného píseckého záložníka či útočníka Linharta hrál Janů a také si vedl dobře.

Písek si během první půle vypracoval náznaky šancí, ale rozhodně ne takových, z nichž by hostů musela naskakovat husí kůže. Hosté si vybojovali možnost v podobě hlavičky Macha, kterou Samoel zlikvidoval, pak také průnik Předoty, který přihrával od brankové čáry Horkovi, ale ten nabídku neproměnil. Zápas se hrál ve slušném tempu.

Ve druhé půli chtěly oba týmy vyhrát. Věděly se, že kdo dá gól, bude mít ke třem bodům hodně blízko. Po individuální akci se uvolnil v 74. minutě přes Kubiše Mach a pravačkou poslal míč k opačné tyči na 0:1. Bohužel pro hosty bylo za dvanáct minut vyrovnáno. Došlo z jejich strany ze zbytečnému faulu, který Malý rozehrál na hlavou Pastyrika. Ten už věděl, jak vyrovnat v duelu, v něm lepší hosté ztratili dva body.