Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor

Spartak MAS Sezimovo Ústí B - SK Čkyně 1:2

branky: 39. Kostečka - 31. Vondrášek (pen.), 90. (+5) Kvapil.

sestava:
S. Ústí: Michňa - Chotovinský K., Cristiano Thomas, Linhart, Pěknice (66. Švec) - Samec, Veselý, Kostečka, Mour - Breda (73. Anděl), Kvasnička.
Čkyně: Rangl - Sváta, Ketzer, Tesař, Žižka - Vondrášek, Kvapil, Šíp (80. Herold), Rosič - Mareš (68. Kotous), Král.

Rezerva ševců se vyzbrojila na Čkyni několika hráči z třetiligového A týmu (Michňa, Thomas, Veselý, Kostečka, Mour), ale ani tato injekce jí tři body nepřinesla. Jakkoliv se mohlo zdát, že hráči z ČFL nebyli moc vidět, nutno zdůraznit, že kmenoví hráči béčka Spartaku jim nemohli a špatně hrál celý tým.

Čkyně se na Soukeníku vůbec nerozkoukávala. Ve 12. minutě zahrávala nebezpečný roh a za chvíli zahrozila dvojice Rosič - Mareš, ale centr do nadějné pozice byl moc dlouhý.

Domácí se dostali ke svému prvnímu rohu až ve 22. minutě, jinak moc fotbalovosti nepředvedli, prakticky nic. A tak šli do vedení hosté z pokutového kopu, který proměnil Vondrášek. Předcházel tomu faul na Rosiče od domácího brazilského obránce Thomase.

Pokud někdo z domácích chtěl trochu hrát fotbal, tak to byl záložník Kostečka. Ve 37. minutě pálil ostře vedle pravé tyče , ale ve 39. minutě se postavil k trestnému kopu a nemýlil se. 1:1. Celé situaci předcházel faul na K. Chotovinského.

Dvě minuty po přestávce se exekutor standardek Kostečka blýskl podruhé, ale bohužel pro domácí trefil z trestňáku jen tyč. Tato situace Spartak hodně mrzela. Nějaké šance ševci přesto měli: Kvasnička ale místo střely dlouho zpracovával míč na prsa, Linhart pohrdl dlouhým trestným kopem od Kostečky, kdy míč přelétl celé vápno a přistál u něho jako nabídka ke gólu. Linhart však v 52. minutě hlavou zbytečně minul. Linhart ze stejné pozice měl gól i na noze, ale branku opět netrefil.

Dvakrát se Čkyně zlobila na rozhodčího. Poprvé v 53. minutě, když sudí neodpískal penaltu za střet domácího Veselého s čkyňským útočníkem. Veselý dostal krátkou přihrávku od brankáře zády do hřiště a po souboji hráč Čkyně upadl v pokutovém území. V 56. Čkyně rozvlnila síť, ale sudí odmávali a odpískali ofsajd. O minutu později dobře hrající Rosič povodil domácí obranu, ale všemu zamezil včasným vyběhnutím Michňa. V 68. minutě vypálili hosté pořádnou pumelici, kterou Michňa ztěží vyrazil.

Pak se chvíli nehrálo. Pro hostujícího hráče Šípa musela přijet sanitka, neboť si přivodil zranění Achillovy šlachy. Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit šest minut a právě v nastaveném čase podnikli Čkyňští jeden ze svých posledních útoků. Byli zastaveni faulem a rozehráli do vápna standardní situaci, kde byl na správném místě kapitán Kvapil. Ten strhl vítězství na stranu Čkyně. Objektivně řečeno - zaslouženě.