Sezimovo Ústí online: Informační médium které je s lidmi

Spartak MAS Sezimovo Ústí B - Otava Katovice 5:0 (2:0)
Branky: 10. a 58. Nenička, 78. a 87. Vesecký, 37. Kvasnička.

ŽK 3:2 (Kočí, Jelen, Fák - Blatský, Kuncl)
Diváků 110.

Sestavy:
Spartak MAS: Krch - Kordík, Chrt, Vesecký, Tomeček - Kvasnička (79. Vocílka), Jelen, Kočí, Mour - Brůžek (69. Fák), Nenička (74. Hňup).
Katovice: Věneček - Peleška (41. P. Vlček), Kuncl, Krejsa, K. Malý - Koblic (65. Páník), M. Vlček, R. Malý, Blatský - Janus - Strnad.

Sezimovo Ústí - Jeden hráč sice tým nedělá, ale v případě nedělního vítězství béčka ševců nad Katovicemi v krajském přeboru to skoro neplatí. Za výraznou výhrou stál nepřehlédnutelnou měrou Aleš Kočí, jeden ze tří hráčů, kteří nastupují ve třetí lize za A tým Spartaku. Technický záložník, který si chvílemi hrál s protihráči doslova jako „kočka s myší“, měl podíl na všech pěti brankách. Mimochodem: přezdívka hráče Kočího je Kočka.

Sám Kočí už v 1. minutě nádherně prošel obranou Katovic, napřáhl a snad jen o vlásek minul tyč. Pak ho ve stejné aktivitě vystřídal Kordík a zdálo se, že na utkání bude stačit jen půlka hřiště. Domácí se uklidnili v 10. minutě. Kočí zprava zacentroval a jeden z útočných dorosteneckých hrotů Nenička zblízka míč propasíroval za Věnečkova záda.

Katovice se pak přece jen osmělily. Hrozily zejména přes pravého halva Koblice, kterému sekundoval poněkud nervózní a ostře hrající Janus. Jenže na Spartak, který byl při chuti, to bylo málo. Mourův centr prolétl vápnem, útočná tykadla ševců šla do skluzu, ale netrefila. Této akci předcházely technické parády Kočího, který spoluhráče snadno uvolňoval.

Katovičtí se dostali k několika rohům, které nepříjemným stříleným způsobem zahrával Janus. Buď obrana nebo třetí dorostenec v sestavě domácích, brankář Krch, si ale věděli rady. Na branku Katovic se valil útok za útokem, centr za centrem. Ve 36. minutě přišla moc pěkná kombinace spartakovské zálohy. Jelen nahrál obloučkem do vápna Kočímu, kterému ke gólu chyběla jen prudší střela. Málo razantní pokus obránci vykopli. Na 2:0 zvýšil až Kvasnička, který napálil odražený balon do sítě z několika kroků. A kdo to vymyslel? Kočí, který před tím ukázal v pokutovém území pár stahovaček a přešlapovaček. Sám dirigent zápasu se ve 40. minut zkoušel zapsat mezi střelce, ale netrefil prostor tří tyčí.

Ve druhém poločasu bylo otázkou, zda Spartak branky přidá, nebo se uspokojí. Platila první varianta. Akce v 52. minutě ale ke gólu ještě nevedla, nicméně byla pohledná. Kočí poslal míč do běhu Mourovi, ten se řítil do vápna a prudce zakončil, ale katovický Věneček ukázal, proč patří k uznávaným gólmanům přeboru. Míč se ještě odrazil, ale druhá dorostenecká útočná puška Brůžek nestihla doklepnout.

V 54. minutě zbytečně přestřelil Mour v šanci, které se říká stoprocentní. Třetího gólu se diváci dočkali v 58. minutě. Opět vše začal Kočí. Pohrál si s protihráči a Nenička už dostal míč tam, kam patří. Chvíli před tím Věneček ukázal zákrok a la Saxana. Běžel na něho Kvasnička, gólman ležel a už skoro překonaný vysunul vzhůru svou ruku a míč vytlačil.

Katovice měly dva slušné pokusy. Střela Romana Malého Krchovi vypadla, ale naštěstí pro domácí doklouzala na roh a pak se do štrikovaného netrefil asi z patnácti metrů Michal Vlček, který se nacházel ve velmi dobré pozici a snížit rozhodně mohl.

Kočí se ke střelcům nepřiřadil, i když třeba jeho štípavka v 77. minutě po tom volala. A tak Kočí branky stále jen připravoval. Vyslal Moura do vápna, toho Katovičtí faulovali a pokutový kop tvrdou ranou zúročil ve 4. gól Vesecký.

Zajímavou herní situaci předvedl katovický Janus, který z rohu napálil vnější část bližší tyče branky. Ještě blíže k čestnému gólu byl za hosty Blatský. V 85. minutě na hranici ofsajdu vlétl do vápna a prověřil pevnost břevna. Úspěšnější byl na druhé straně Vesecký ve své oblíbené disciplíně - hlavičkování. Položil se do centru Kočího a završil pověstného „bůra“.