Sezimovo Ústí online: Pro lidi co chtějí mít názor

Dražice - Spartak MAS Sezimovo Ústí B 3:1 (1:1)

Po nadějném vedení přišly chyby ševců

branka hostí: 38. Adam
Základní sestava hostí: Křehlík - Pěknice, Janů, K. Chotovinský, Švec - Tomeček, Anděl, Adam, Samec - Zelenka, Breda.

Třetí porážku v řadě utrpěla rezerva Spartaku v krajském přeboru - tentokráte v okresním derby v Dražicích. Podle trenéra hostů Milana Škardy si přitom Spartak nepočínal v první půli vůbec špatně. Chvílemi si vytvářel tak, nebyla mu (a oprávněně) uznána branka pro ofsajd. Vedoucí gól vstřelil ve 38. minutě záložník Lukáš Adam, který přeloboval dražického brankáře. Domácí si však ještě do přestávky vynutili tlak a po chybách spartakovského obrany dal nekrytý hráč Dražic hlavou do protipohybu brankáře Křehlíka vyrovnávací gól.

Ve druhé půli Spartak už moc konstruktivních akcí nepřevedl. Domácí se zvedli a svou převahu využili. V 74. minutě Křehlík vyrazil míč jen před sebe a Dražice neměly potíže míč podruhé uklidit do sítě, zvláště když opět zůstal nepokrytý hráč. Ševci se pak snažili hrát vabank, Karel Chotovinský se vysunul dopředu, ale Dražice trestaly v 92. minutě na 3:1.

Z hráčů trenér Škarda vyzdvihl Zelenku, který hrál se sebezapřením, ale patřil k nejlepším hostům. Dobrý výkon vzadu podal i hráč A týmu obránce Václav Janů, který stal pro žluté karty.

Trenér Škarda přiznal, že B tým Sezimova Ústí se ocitl v krizi. „Hráčů je málo, A tým sužují zranění, není z čeho brát. Musíme pracovat s tím, co máme. V zimě se budou muset bez výjimky vrátit všichni hráči z hostování,“ míní Milan Škarda.