Sezimovo Ústí online: Zajímá nás co si myslíte

Spartak MAS Sezimovo Ústí „B“ - SK Jankov 2:0 (2:0)

Odveta s Jankovem byla pro ševce vítězná

branky: 11. Líkař, 39. Mašek

rozhodčí Dunovský
ŽK: 1:4, ČK 0:1 Řezníček
diváků 50

sestava domácích: Kuník - Pěknice, Kordík, Anděl, Švec - Líkař, Mašek, Říha (75. Kaše), Samec - Nenička (90. K. Chotovinský), Adam.

Krajský přebor doputoval už do 16. kola, což znamenalo, že do Sezimova Ústí přijel Jankov. S ním rezerva ševců prohrála v srpnu v prvním kole 2:1, teď mu porážku vrátila. Spartak B k utkání nastoupil nabitý - nikoliv ale hráči z A týmu (jen Kordík a Mašek) ale dorostenci: Nenička, Říha, Líkař, Kaše. A vyplatilo se to. Podle domácího trenéra Milan Škardy hrálo jeho mužstvo v první půli nejlepší fotbal za celý podzim. Ve druhé půli už byl zápas spíše v režii Jankova, ševci už neplnili, co měli. Naopak Jankov hodně přidal, leč neuspěl.

V 10. minutě dostali domácí výhodu pokutového kopu, který však Kordík ani nadvakrát neproměnil. O minutu později, kdy Spartak kopal jeden z dalších rohových kopů, domácí zaclonili výhled jankovskému gólmanovi a Líkař se trefil přímo z rohu na 1:0. Nákop měl faleš a zapadl přímo do branky. Domácí si vypracovali několik dalších akcí, které zůstaly nevyužity. Až ve 39. minutě si Mašek narazil míč s Andělem a přehodil gólmana na 2:0.

Jankov měl možnost skórovat ve chvíli, kdy Spartaku nevyšel ofsajd systém, ale jeho hráč ve 34. minutě tuto nabídku nevyužil. Míč netrefil, jak by si přál.

Po přestávce ševci „odešli“, Jankov je přitlačil. Dominoval však jen po vápno. Vyložené šance si nevytvořil. Hosté se místo na fotbal hodně soustředili na protesty a neustálé komentování průběhu dění. Výsledkem byla druhá žlutá a vyloučení pro Řezníčka. (boš)