Sezimovo Ústí online: Hledáme souvislosti

Zlepšený výkon po poločase přinesl výhru

starší:
Klatovy – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:3 (1:1)
branky: Říha 2, Líkař
Sestava hostí: Kuník – Sůva, Botorek, Kaše, Pavličko – Nenička, Říha (88´ Vrana), Líkař, Brůžek – Mácha (74´ Příhoda), Prášek (48´ Holub, 83´ Vojta).

Vítězná sestava se nemění! Tím se řídil trenér Spartaku MAS po výhře nad Rokycany. „Jenže když přijde onemocnění, tak se musí změna provést. Pak se ukáže síla celého týmu. Musí se změnou pracovat a udržet svoji výkonnost. Nám se to podařilo, i když ze začátku…,“ řekl trenér ševců Miroslav Smolák.

V úvodu utkání měli totiž Klatovští trochu více ze hry. Ševci si evidentně zvykali na hřiště soupeře. Ve 3. minutě utkání domácím ještě nacvičený signál nevyšel, ale o tři minuty později jediný nebezpečný hráč domácích pronikl do vápna ševců a po svém sražení proměnil nařízený pokutový kop. V 6. minutě vedli domácí 1:0.

Branka trochu ševce probudila. Po sólu ale Líkař svoji tutovku normálně zahodil. Hostům se nedařila hra po krajích a celý tým působil „zabržděně“. Dvojice Říha, Líkař na všechno nestačila. Nedařila se souhra a tak k vidění bylo vidět jen pár individuálních šancí. Po jedné z nich Říha napřáhl a k úžasu všech střela skončila v síti domácích. To se stalo ve 29. minutě. Dál se hrálo od vápna k vápnu. Žádná branková příležitost nebyla a když přišla, tak ji hosté řešili ustrašeně - v 39. minutě Nenička. Poločas byl pro MAS vysvobozením.

Do druhého poločasu už nastoupil starý dobrý Spartak. Začal se kombinovat, přidal na pohybu a branky na sebe nedali dlouho čekat. Ve 48. minutě ještě Brůžek nedal, ale v 53. minutě, když Nenička přešel přes dva hráče a přihrál Říhovi, tak už šel Spartak do vedení 1:2.

V zápětí Klatovy mohli po chybě Botorka vyrovnat, ale unikající hráč domácích přestřelil. Hrálo se nahoru dolů. Přišli i šance. V 62. minutě obešel vše, co měl v cestě, Brůžek, ale na brankáře nevyzrál. Potom založil akci Pavličko a po ose Nenička - Brůžek se míč dostal k Líkaři a ten už svoji šanci v 66. minutě proměnil na 1:3. Další šance měli Mácha, Líkař, Nenička, ale branku již nevsítili. V závěru utkání dostali příležitost na hřišti další hráči Spartaku z lavičky. Dorostenečtí ševci mají v divizi už tři výhry a devět bodů.

ml. Klatovy – FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:1 (1:0)
branka hostí: Boháč