Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět
Sport

Pohled J. Dejmala k zápasu Sparta B - MAS

Remíza na Spartě má velikou cenu

Praha, Sezimovo Ústí – S cenným bodem a s posíleným názorem, že hrát se dá v ČFL s každým, se v neděli vrátil tým MAS Sezimovo Ústí z pražského Strahova, kde hraje své zápasy lídr třetí ligy, Sparta B. Ševci oloupili letenskou rezervu o dva body po remíze 1:1. „Výsledek má pro nás velikou cenu. Sparta B měla v sestavě řadu hráčů, kteří by jinde hráli první ligu - brankáře Kozáčika, Jungra, Bíra, Limberského,“ podotkl trenér Sezimovoústeckých Jindřich Dejmal.

Sestava Jihočechů v Praze se nelišila od posledního zápasu s Blšany. Trenér jen přesunul Mariána Horku do středu zálohy, protože chtěl vyztužit prostředek hřiště. Aleš Kočí začal napravo, ale podle slov Dejmala nestačil na sparťana Limberského. „Asi po patnácti, dvaceti minutách jsem Horku vrátil na kraj a Kočího doprostřed. Od té doby si Limberský moc nezahrál,“ míní Dejmal.

Přežitá smrt
Jenže v tu dobu Spartak už prohrával 1:0. První šanci asi ve 3. minutě ještě Sparta B nevyužila, ale v 5. minutě už skóroval po dorážce Nádeníček. „V kabině jsme si přitom říkali, že musíme udržet čisté konto co nejdéle, aby Sparta ucítila, že s námi musí počítat. Obdržená branka nás asi tak na deset minut úplně vyvedla z konceptu,“ řekl Jindřich Dejmal, který uznal, že během prvních dvaceti minut až půlhodiny Spartak MAS v Praze přežil klinickou smrt. Vše vyvrcholilo situací ze 30. minuty, kdy Nádeníček hlavičkoval do břevna a také dorážka od Jungra orazítkovala horní část konstrukce branky. V tu dobu ševci nehráli dobře, nedokázali čelit tlaku Sparty.

Obrat v zápase
Ale pak se Spartak oklepal, obraz hry se pootočil ve prospěch Jihočechů. Projevilo se, že Sezimovo Ústí má také hráče, kteří už mají něco odkopáno ve vyšších soutěžích. „Tým zjistil, že lze proti Spartě hrát a najednou jsme měli více ze hry,“ míní Dejmal, podle něhož je Sparta B velice silná ve hře dopředu, ale vzadu má okénka, je tam zranitelná. Letenské zlobil po levé straně Stanislav Rožboud, vepředu byli aktivní Tomáš Zelenka s Lukášem Machem. K velkému výkonu se rozehrál Marek Endl.

Druhý poločas pokračovali ševci v kombinačním fotbalu, jaký praktikují doma. Už poněkolikáté se potvrdilo, že druhých 45 minut je většinou zastihne v lepší pohodě. Sparta si podle názoru hostů už nevytvořila žádnou stoprocentní šanci. Naopak uspěl MAS, když Endl v rychlosti zatáhl míč až k rohovému praporku, předložil ho zpětnou přihrávkou na velké vápno Kočímu. Ten situaci neuspěchal, připravil si střelu a nedal Kozáčikovi šanci. Nádherně ho obstřelil. A to mohli ševci v Praze i vyhrát, kdyby Mach lépe trefil svou hlavičku v samotném závěru zápasu.

Nervózní „klima“
Kaňkou na dobrém utkání byla jeho atmosféra. Podle jihočeského trenéra Letenští neunesli, že jim někdo u nich doma vstřelil branku a vzal body. „Domácí sprostě spílali rozhodčímu i našim hráčům. Letenský trenér ovlivnil chování hráčů svého týmu, kteří se cítili být poškozováni rozhodčím. Ten podle mého názoru pískal rovinu, nikomu nedal nic zadarmo,“ popsal atmosféru svými očima Dejmal.

Ovzduším utkání se zabývá i letenský web, který píše, že zápas znervózněl po vyrovnání. „Od toho okamžiku na obou stranách zhoustla atmosféra a na hřišti se více bojovalo, než hrálo. Rozhodčí Martínek v těchto okamžicích průběh utkání nezvládal a jeho nepřesné a překvapivé výroky ještě více jitřily již tak nervózní atmosféru zápasu.“ Tolik www.sparta.cz. Nervozita gradovala v 90. minutě, kdy sparťan Švec nesmyslně nakopl ústeckého gólmana Baláže, který už měl míč ve své moci. Obránce domácích obdržel po právu červenou kartu.

Výkon Endla
Podle Dejmala je nutno před celým jihočeským mužstvem za druhou půli smeknout, je nutno ocenit jeho snahu vyrovnat. „Ví se o mně, že nerad chválím jednotlivce, ale tentokráte bych chtěl vyzdvihnout výkon Endla. Ten si poradil v závěru zápasu i s centry na vysoké hráče Sparty, například na Tomáše Kadlece,“ řekl Jindřich Dejmal.