Sezimovo Ústí online: Informace které jste možná neměli vědět

27. kolo ČFL: FK Spartak Mas Sezimovo Ústí - SK Slavia Praha B 1:1 (0:0)

branky: 90. Koutník – 73. Gebre Selassie
žluté karty: 67. Blažek (SLA)

Sezimovo Ústí: Chylík - Vesecký, Kochlöfl, Endl - Rožboud, Kordík, Kočí, Koutník, Kostečka - Mach, Horka (78. Veselý).

Slavia B: Kubásek – Gebre Selassie, Starý, J. Hošek, Švamberg - Kindel, Bayer, Kovařík, Kobler - Blažek (90. Hošek), Vukovič.

Rozhodčí: Žilka - Král, Malák. Delegát Henn.

Proti mladému (pět hráčů ročníku 1988, dva ročníku 1989) a houževnatému soupeři, který byl posílen z A-týmu Slavie Praha brankářem Kubáskem, obráncem Gebre Selassiem a útočníkem Blažkem, hrál domácí Spartak bez jiskry, skoro bez střelby. Prakticky za celý zápas si „ševci“ nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Tou nebyla ani nepřesná střela zpoza vápna od záložníka Kostečky ve 12. minutě. Na druhé straně pálil v sešívaném dresu nad Kobler. Domácí, ač jim to není vlastní, nakopávali míče, které pohodlně hlídal obránce Gebre Selassie. Ševci neměli šanci se přes tohoto reprezentanta prosadit. Hra se během prvního poločasu odvíjela pouze od vápna k vápnu. Zajímavých momentů bylo poskrovnu.

Aktivnější byli po přestávce hosté. Blažkovu střelu domácí gólman Chylík vykryl. Domácí si připsali pouze slabou střelu Kočího v 67 minutě. Takový pokus brankáře Kubáska neohrozil. Slavii v zápase dostal do vedení v 73. minutě Gebre Selassie, který hlavičkoval po odražené střele pod břevno. 0:1. Slavie pak mohla dvakrát zvýšit. V 82. minutě trefil Vukovič tyč a v 90. skončil Blažkův brejk střelou vedle, resp. střelou, která šla podél Chylíkovy branky. V nastaveném čase se podařilo domácím vyrovnat, když se na malém vápně dostal k odraženému míči Koutník a vyrovnal ranou pod břevno.