Sezimovo Ústí online, www.sezimovousti.cz

Tip: Chcete něco říct? Napište nám to!
reklama
reklama
Věci veřejné

Aktualizováno: Z oficiálních stránek se ztrácejí názory

Ze stránek města mizí nepohodlné názory

cenzurováno

Na oficiálních stránkách Sezimova Ústí se nachází v levém dolním rohu tato výzva:
V tomto foru se můžete vyjadřovat k WWW stránkám www.sezimovo-usti.cz, jejich obsahu, aktuálnosti atd... Uvítáme vaše názory, připomínky, požadavky.

Uvítáme? Možná, ale se zmizíkem. Zdá se, že nepohodlné názory zde dlouho nevydrží. Sleduji stránky svého města pravidelně a o reakce na oficiální stránky se živě zajímám. Dokonce jsem sám dva příspěvky napsal. Pod vlastním jménem, nic ohnivého a se vší slušností. Ale psali tam i další občané a návštěvníci, někdo psal, že by si přál informace o rodácích, další, že by rád našel program kina, někdo napsal, že stránky města jsou něco jako hnus 90. let. Další napsal solidní laskavou kritiku technického pojetí stránek. Jeden názor stránky chválil za úřední desku.

Za dobu co navštěvuji oficiální stránky města, již podruhé názory zmizely. Jediný příspěvek, který trvale a snad nesmrtelně na stránkách zůstává, a který se možná bojí kdokoliv smazat, je příspěvek tajemníka Čápa ze 4.11.2004. "K dnešnímu dni jsou stránky ve stavu zrodu; pokud kdo do nich nakoukne, nechť tuto skutečnost toleruje. Doplňování jednotlivých sektorů průběžně probíhá, prosíme čtenáře o trpělivost, za kterou předem děkujeme.
Ing. Josef Čáp, 04.11.04."


Provádí radnice cenzuru a likvidaci názorů návštěvníků oficiálních stránek? Potlačuje svobodu slova? Na čí příkaz dochází k mazání příspěvků? Kdo má technické oprávnění příspěvky mazat? To jsou naše otázky pro starostu města.

Zatím si to můžete vyzkoušet sami. Z 30.1.2005 je zde nový příspěvek, který skutečně není pro stránky města lichotivý a který radnice ještě nestačila smazat, protože byla neděle. Jak dlouho tam vydrží?

A jak dlouho tam vydrží váš příspěvek, milí spoluobčané? Zkuste to. http://www.sezimovo-usti.cz/forum.php nebo www.sezimovo-usti.cz

Martin KlímaAktualizováno 10.2.2005:
Pan starosta nám na naše otázky dodnes neodpověděl, ale na oficiálních stránkách se objevilo vysvětlení Petra Karvana, správce a tvůrce těchto stránek:

"5.2.2005 - Omlouvám se všem, kterým jsem smazal příspěvky, považoval jsem tři měsíce staré příspěvky, které nic neřešily a nikomu nic nepřinášely za zbytečné. Nejednalo se o cenzuru, ale o prostý úklid. Jde-li Vám všem, kteří sem přistupujete o VĚC stejnou jako mně, jistě pochopíte, že budete-li kritizovat, nebo diskutovat nad problémy města či stránek bude to ku prospěchu nás všech. Město bude mít aktualizované a funkční stránky a občané informace po kterých se pídí. Zatím to vše vypadá, že je kolem spoustu odborníků na webdesign a problémy státní správy a samosprávy, kteří umí jen negovat cokoliv co se hodí. Nabízím svůj mail všem, kteří se chtějí se svým názorem podělit o své dojmy ze stránek. Prosím jen věcné příspěvky!! Za tým tvůrců Petr Karvan

Přímý odkaz na výše uvedenou diskuzi na oficiálních stránkách města

Redakce - 10.02.2005
1. Ladislav Kubeš zapsáno: 07.02.2005 ve 22:42:12 hod.

Zkusil jsem to a bylo mi vysvětleno "týmem tvůrců" k čemu slouží občanům města diskusní fórum. Má kritika byla neaktuální, málo konstruktivní, nebyla ku prospěchu nás všech a proto byla odstraněna. Nebyla to cenzura, ale úklid. Nevěříte?

2. Josef zapsáno: 11.02.2005 ve 20:29:55 hod.

Vážení.
Připada mi to jako žabomyší války,které
nic neřeší.Předně je podle mého názoru upravit oficiální stránky tak,abychom nemuseli používat lupu a speciální židly,to aby nás nebolel krk,když musíme koukat stále na spodní okraj obrazovky a číst ty drobnůstky.Berte na vědomí,že technika pokročila tak,že my občané bychom rádi komunikovali s naší radnicí,a věřím že nás bude čím dál více, co budeme mít tento ,ještě nedávno nemyslitelný zázrak k dispozici.Stane-li se chybka,je třeba ji napravit-a rychle.
Zdraví Josef

3. Trasher zapsáno: 13.02.2005 ve 22:52:30 hod.

Musím souhlasit s Josefem, je to prima válka. Celkem se zájmem sleduji to správné chrlení ohně na tomto serveru proti stránkám oficiálním. Souhlasím s tím, že stránky města v současné podobě jsou tristní. Ovšem nedá mi to, abych si také nerejpl, tentokrát do té "správné" strany, jmenovitě pana Kubeše, který se cítí být odborníkem na webdesign ale necítí povinnost býti nápomocen při tvorbě nového webu a svůj názor vyjádřil jako občan SÚ. Nějak mi tam chybí ale to, že se necití býti nápomocen jako občan a MAJITEL FIRMY která starý web provozovala a tím že web má nyní jiná firma přichází o peníze. A pokud se za odborníka na webdesign považujete na základě webu Vaší firmy pane Kubeši (http://www.kpsoft.cz/), pak mi nezbývá než Vám hluboce poblahopřát k Vašemu sebevědomí.

4. Martin Klíma zapsáno: 13.02.2005 ve 23:55:59 hod.

Chrlení ohně? :) Milý Trashere, zatím jenom rozdělávám, chrlení ohně teprve přijde ;) Ale při vaší a Josefově reakci jsem si uvědomil, že možná není můj postoj ke stránkám města dost čitelný.
Nejsem kritikem práce ProfiHelpu, ani Petra Karvana. Nikdy jsem na těchto stránkách nepsal o špatné technické úrovni ani nefunkčnosti. Moje kritika směřuje zcela konkrétně na vedení radnice, které svou naprostou neschopností v oblasti ICT, je příčinou zmiňované tristnosti oficiálních stránek. Tato neschopnost se projevuje zcela konkrétně v "umění" specifikovat své požadavky na systém a v "bystrosti", díky které dodnes musí oficiální stránky plnit místo úředníků někdo z ProfiHelpu. Kritizuji obsah - ten se tvoří na radnici. Kritizuji aktuálnost - tu udává radnice svým přístupem.
Oficiální stránky musel Petr Karvan rozjet bleskurychle a nutně do 3 dnů potom, co jsem zprovoznil Sezimovo Ústí online. Rozkaz přišel z radnice - a dotyčného bosse nezajímalo, že radnice nemá připrvený obsah, strukturu, ani lidské zdroje. Jako bývalý komunální otrok dobře vím, jak skvělá může spolupráce s naší radnicí být - a přeju lidem z ProfiHelpu, aby se jim nově připravovaný oficiální web vydařil. Jsem také občan tohoto města, z jehož daní si pan starosta podobné ICT experimenty financuje.

5. Ladislav Kubeš zapsáno: 14.02.2005 ve 11:29:30 hod.

Milý Trashere, žádnou válku jsem nevedl ani tak činit nebudu. Proto jen stručně. K výtvoru ProfiHelpu jsem se nevyjadřoval, ani se toho zde nedočkáte. Stránky skutečně neprovozujeme, stejně jako v případě www stránek Tábora, Plané nad Lužnicí, Dírné a mnohých dalších projektů ProfiHelpu, přesto tyto nekritizuji, neboť se mi líbí. Pana Petra Karvana osobně znám a spolupracuji s ním. Budete-li pozornější, zjistíte, že to, co kritizuji je vedení naší radnice a jeho rozhodnutí vyměnit kvalitní stránky za nefunkční ostudu. V této kritice mi nezabrání ani Vaše ubohé útoky. A to je konec Vaší války.

6. Trasher zapsáno: 14.02.2005 ve 18:03:14 hod.

Ale to jsme se nepochopili :) Vy se tady snažíte uvádět všechny věci na pravou míru = věci z Vašeho pohledu a upozorňujete na vše, co podle Vás není "košer". A když to udělá někdo jiný z jeho pohledu a napíše to, že i když jste samozřejmě poctivým občanem města SÚ, tak jste také majitelem firmy KPSoft, která předtím inkasovala 1.000,- Kč měsíčně od radnice a nyní neinkasuje a tudíž by mohl být Váš úsudek ne úplně nestranný, tak je to ubohý útok. A jistě se mnou budete souhlasit, že pokud někdo napíše, že je odborníkem na webdesign, tak zvědavý návštěvník rád zkoukne, co mistr webdesignér umí. A pokud to nevidí, svobodně vyjádří svůj názor. Koukněte se, co je napsáno na titulku okna - svobodné informační médium :) tak sem svobodně vyjádřil svůj názor a je z toho ubohý útok ... Čili, pokud svobodný názor vyjadřujete Vy, je to oprávněná konstruktivní kritika, pokud někdo jiný, je to ubohý útok ... hmmm, svoboda ;) A pokud jde o mojí válku - žádnou nevedu, jen se bavím :D. Nejsem totiž občanem Sezimova Ústí, takže si kůli těmto sporům žíly řezat nebudu ... Ale mám rád humor, takže tuhle komedii sleduju a díky tomu, jak někteří lidé reagují a dovedu si představit, jak to v nich vře, čtu rád tento web a brousím i na web radnice. Nic víc, nic míň ... OLÉ :)

7. Ladislav Kubeš zapsáno: 14.02.2005 ve 22:06:45 hod.

Poněkud jste se milý Trashere odchýlil od tématu "Ze stránek města mizí nepohodlné názory". Ale Vám jde vlastně o to jak to kde vře. O nic víc, o nic míň...

8. Trasher zapsáno: 14.02.2005 ve 22:33:25 hod.

Nemyslím že jsem se odchýlil příliš .. jen sem zde komentoval Váš příspěvek, protože jste sám chtěl publikovat v jiných médiích ... a protože píšete na tento web, psal jsem to zde :) Já vím, že Vám jde především o kritiku radnice a celkem to i chápu a chápu důvody Vaše i pana Klímy. Ale jak jsem již uvedl předtím, jen sem vyjádřil svůj názor na to, co jste psal. Já se nechci s nikým hádat, nemám to zapotřebí ... ale stejně jako tomuto serveru mi šlo o naprosto pravdivé podání informací. Takže to, prosím, neberte jako útok na Vaši osobu, tak to rozhodně myšleno nebylo. Jen jsem doplnil to co jste Vy přeskočil (tím myslím webhosting) a vyjádřil svůj názor o webdesignu Vašich firemních stránek a to pouze na základě toho, že jste uvedl, že se považujete za odborníka na webdesign. Mě weby zajímají, za dobu co programuji jich mám na kontě více než ... (to je jedno :D ) a každý člověk, co rozumí webdesignu mě samozřejmě zajímá, protože nikdy nevíte, s kým se dá dobře spolupracovat. Takže se nedivte, že mě po Vaší sebereklamě Vaše stránky zklamaly a v tomto rozpoložení jsem to i kritizoval. Amen :p

9. Martin Klíma zapsáno: 14.02.2005 ve 23:14:05 hod.

Nevím, jestli jsem webdesigner, moc webů jsem zatím neudělal, ale měl bych takový nápad. V některé z dalších verzi tohoto webu plánuju přestrukturovat HTML kód tak, aby byl plně designovatelný CSS styly. Budu si pokládat za čest, když by některý z volitelných skinů tohoto serveru pocházel třeba od některého z vás.

10. host zapsáno: 20.05.2005 ve 12:48:54 hod.

Někteří návštěvníci tohoto webu zatím ještě nepochopili, že kritizovat se stránky pana M.Klímy v žádném případě nesmí - naopak. Jste na návštěvě, tak smíte pouze chválit a podporovat !

11. Martin Klíma zapsáno: 20.05.2005 ve 14:31:22 hod.

Pro host: Zajímavý postřeh do 3 měsíce mrtvé diskuze, ale budiž. Nepamatuji se, že bych zde někdy nějakému návštěvníkovi zakazoval kritizovat tyto stránky. Pokud máte co kritizovat, pak se neostýchejte a klidně kritizujte. Konstruktivní kritiky není nikdy dost.

12. host zapsáno: 21.05.2005 ve 01:35:26 hod.

Vy už pane Klímo i cenzurujete, kdy se smí připsat do diskuse další reakce ?? Holt jsem tyto vaše stránky navštívil po dlouhé době - a po pravdě, o nic jsem nepřišel. Také naposledy. Tady kdo nezpívá s vámi jde proti vám. Škoda, mohl by to být jinak zajímavý web. Sbohem :-(

Zde můžete svobodně reagovat na článek. Reakce se objeví ihned a není cenzurována, buďte proto prosím slušní. Pozor, vyplnění jména a textu je povinné. Pokud tyto položky nevyplníte, váš příspěvek se nezobrazí.

Jméno:   e-mail:
Ochrana proti robotickému spamu Opište kód z obrázkuopište číslo z obrázkudo tohoto políčka
reklama
reklama