Sezimovo Ústí online: Nazýváme věci pravými jmény

Spartak Mas Sezimovo Ústí - FC Slovan Liberec B 3:0

Spartak Mas Sezimovo Ústí - FC Slovan Liberec B 3:0 (1:0)
branky: 17. Horka, 68. Kočí, 76. Kostečka

SÚ: Baláž – Endl, Kochlöfl, Předota – Horka, Kočí (83. Kvasnička), Kostečka, Veselý, Rožboud – Mach (84. Nenička), Sedliak (88: Jelen).
Liberec: Uvarenko – Štícha, Dejmek, Pechar, Rehák – Vlasko (88. Mikeš), Kesner, Jarkovský, Vít – Martan (79. Pyšek), Brožík (90. Schöller)

rozhodčí: Černý – Kalenda, Krauskopf.
ŽK: Předota, Veselý – Brožík, Dejmek, Rehák.
480 diváků

Domácí tým převedl v předposledním domácím zápase této sezony ČFL za velkého horka kvalitní výkon. Byl po celý zápas lepší, což je projevilo zejména v prvním poločase. Své šance nejprve nevyužili Mach a Horka, ale pak se druhý jmenovaný trefil pěkně hlavou po trestném kopu Kostečky. V 17. minutě tak bylo na Soukeníku 1:0. Krátce před vypršením půlhodiny vyslal dělovku na branku stoper Kochlöfl, jehož utěšený pokus gólman Uvarenko vytáhl na roh. Hostí si za první půli vypracovali jedinou vážnou situaci, ale tutovou. Útočníka Brožíka ve 45. minutě naštěstí pro Spartak nadvakrát vychytal Baláž.

Ve druhém poločase přidali ševci Liberci B další dva góly. V 68. minutě se na pravé straně uvolnil Sedliak a přihrávkou našel na malém vápně Kočího. Ten prudkou střelou z voleje uklidil míč k tyči. Třetí gól padl tak, že Kostečka zahrával trestný kop a gólman Uvarenko si míč vyrazil do branky. Závěr zápasu si domácí pohlídali, nějaké šance si hosté vypracovali díky Brožíkovi, ale body zůstaly zaslouženě doma.

Hosté, kteří jsou už zachráněni, nepřivezli na Soukeník hráče z A týmu. Během tropického zápasu fotbalisté zvýšeně pili, u hřiště stály i kýble s vodou. Žádné zranění vinou křečí si nikdo nepřivodil.