Tip: Chcete něco říct? Napište nám to!
Sport

Zpráva ze sportu

Spartak 3:2, Sokol 2:3

Fotbalisté Spartaku, v dalším kole ČFL, dokázali opět zvítězit na domácí půdě. Sokol, v I.B třídě krajské soutěže, nečekaně prohrál s posledním Kunžakem.

FK SPARTAK MAS - FK OEZ Letohrad 3:2 (1:0)

Muži Spartaku porazili na domácím trávníku mužstvo FK OEZ Letohrad 3:2, po poločase 1:0. O první branku se postaral Stanislav Rožboud, který dorážel po přihrávce Marka Endla do prázdné brány O vyrovnání se postaral v 71. minutě hostující Čada, když šel sám na domácího brankáře Chylíka. V 77. minutě se ale do střely opřel domácí Zelenka a jeho tečovaná střela končí v bráně, 2:1. V 85. minutě po faulu na Lukáše Macha byl odpískán pokutový kop. Ten s přehledem proměnil František Koutník, 3:1. Letohrad stačil v 90. minutě ještě zkorigovat výsledek utkání na konečných 3:2.

SOKOL SEZIMOVO ÚSTÍ - OBAL ROZKOŠ KUNŽAK 2:3 (0:1)

Mužům Sokola se nepovedl šťastný první krok do jarní sezóny a v cestě za postupem. S papírově slabším Kunžakem, kterého na podzim porazili jasně 0:4, teď prohráli 2:3, i když většinu zápasu soupeře přehrávali. V prvním poločase se v gólových šancích neprosadil Michal Dvořák, Táborský, Ondra Martínek, Kadlec ani Heřmánek, aby pak hosté, konkrétně dorostenec Rozporka, v třetí minutě nastavení z první střely na bránu dali branku domácím do šaten.

Začátkem druhého poločasu, nás soupeř zaskočil, což jsme mu umožňovali nepřesnými přihrávkami ve všech částech hřiště, až přišla krutá rána. Po chybě Heřmánka se do brejku dostal Hudziec a i svou druhou tutovku hosté využili 0:2. Poté se šance objevili na obouch stranách, ale ani Martínek, ani Olah, naštěstí ani hosté z přímáku se neprosadili. Přesto ale hosté z další své akce vytěžili pokutový kop, který neomylně proměnil Loukota a bylo to 0:3.

K obratu zavelel Kadlec, který deset minut před koncem, zatáhl míč po levé straně, poslal jej před bránu, kde si ve skrumáži dali hosté vlastence. Gól byl rozhodčími přiznán M.Dvořákovi. Šedivý pak ještě nádhernou technickou střelou vykřesal naději. Když se pak ale neprosadil v tutovce ani střídající Kutner a hosté přežili závěrečný nápor domácích, přišla nečekaná prohra Sokolíků 2:3.

Sokol Sez. Ústí - Obal Rozkoš Kunžak 2:3 (0:1), 81´ M.Dvořák, 83´ Šedivý - 45´ Rozporka, 56´ Hudziec, 73´ Loukota (11). ŽK 2:4 (Kadlec, Šolc - Adamec, Jakl, Filip, Andrle). Rozhodčí Tomek - Novák Josef, Hanzal.
Sestava Sokola: Bárta - L.Dvořák, Sedlák, Táborský, Heřmánek - Olah, Šolc, O.Martínek, Šedivý - Kadlec (85´P.Kutner), M.Dvořák.