Sezimovo Ústí online: Stránky kde máte své místo
Sport

Fotbal o víkendu:

Spartak je v “laufu“, Sokol má problémy

Zatímco divizní Spartak si tento víkend vyšlápl na lídra soutěže a pokračuje ve vítězném tažení, Sokol, v 1.A třídě ze tří jarních zápasů ukořistil pouze bod a topí se v sestupových vodách. Spartak klopýtl v minulém domácím zápase s týmem z Vyšehradu, ale byla to jeho jediná ztráta bodu na jaře.

Zápas Spartaku s Klatovy začal lépe pro hostující tým, který se po deseti minutách v ojedinělé šanci ujal vedení. Ševci se ale ihned ujali panování nad utkáním a do půlhodiny stačili vyrovnat, střelou Maška z hranice pokutového území. V druhé půli opět začal koncert sezimáckých hráčů. Nejprve Kvasnička trefil pouze brankáře, aby pak nedlouho poté, přece jen dostal domácí do vedení. Kvasnička se pak blýskl ještě u třetího gólu, kdy přihrával Zelenkovi a ten do prázdné brány pečetil výsledek.

Rezerva Spartaku vyhrála v Suchdole 3:1, když ještě mnoho slibných šancí na ještě lepší výsledek spálila.

To chlapi za řekou zaspali úvod zápasu s Lokomotivou ČB a po deseti minutách prohrávali už 2:0. Pak se hra opticky vyrovnala, ale branka nepadla. Bohužel začátek 2. poločasu opět Sokol začal smolně a prohrával už 0:3. Pak si domácí vypracovávali šance, ale chybělo zakončení, až na únik Honzy Šimáka. Ten sice nastřelil jen tyč, ale odražený míč usměrnil do sítě Lukáš Boháč. Byl to jeho premiérový gól za áčko. Další gól padl 10 minut před koncem z přímého kopu kousek za velkým vápnem. Zdeněk Funda si postavil míč a nechytatelnou ránou snížil na rozdíl jediné branky. Víc kluci už nestačili.

Béčko Sokola, ač vedlo 1:0, závěr zápasu nezvládlo a prohrálo 1:2.

Statistiky:

Divize:

FK Spartak MAS Sezimovo Ústi - Klatovy 3:1 (1:1), 27´ Mašek, 65´ Kvasnička, 73´ Zelenka – 10´ Kulhánek.
ŽK 2:2 za domácí Veselý a Kvasnička, 320 diváků, rozhodčí Malák.

Sestava Spartaku: Chylík - Chotovinský, Chomát, Vesecký, Kochlöfl, Kvasnička (87´Kolací), Veselý, Koutník, Jelen, Mašek (90´Stejskal), Zelenka (80´Horka).

I.A třída:

Sokol Sez. Ústí - Lokomotiva ČB 2:3 (0:2), L.Boháč, Funda - Bobek, Kubíček, Šváb.

Sestava Sokola: Bárta - Táborský - L.Dvořák, Ubl, Feik - Šimák, Kadlec (Černý), Pavelka, M.Pufr (L.Boháč) - Matějka, Funda.

Sokol Suchdol nad Lužnicí - FK Spartak MAS Sezimovo Ústí "B" 1:3 (1:2), 15´ Jan Chotovinský, 20´ vlastní, 75´ Stejskal.

Sestava Spartaku „B“: Křehlík - Pěknice, Toncar, Chrt, Chotovinský Jan, Vachuta (78´ Švec), Kolář (85´ Botorek), Herma, Stejskal (90´ Chotovinský Karel), Horka, Prokeš.